Neviditelný pes

NĚMECKO: Kancléřka Merkelová je obyčejný šíbr

To, co probíhá v Německu kolem návrhu spolkového ministra vnitra Seehofera a CSU (vyřešit migrační problém tak, že bude moci určité katerogie imigrantů vracet již na hranicích Německa), je názornou ukázkou, kdo že to stojí v čele exekutivy Německa.

Ne že by Horst Seehofer byl od počátku ještě coby bavorský premiér takový imigrační jestřáb, jakým je dnes, ale jisté je, že on i CSU pochopili, že pohár trpělivosti lidí s ohledem na útoky imigrantů proti občanům Německa již pomalu přetéká a leckde již i přetekl. Chtějí toto celoněmecké opatření zavést hned a neotálet s ním, protože to považují za správný signál převaděčům, humnanitárním rybářům imigrantů včetně Lékařů bez hranic a jiným zločincům, že tady končí trpělivost. Zcela to také navazuje na již probíhající kroky rakouské a italské vrcholné exekutivy a z hlediska logiky nelze na tomto opatření najít nic chybného.

Jenže Anděla Merkelová a její nejbližší okolí z CDU, sestávající výlučně z naprosto oddaných bezmozků, kteří nemají jiný názor než ona a jsou tak po dlouhá léta naprogramováni, je obyčejný šíbr. Ona i přes jisté slovní ústupky hraje o čas a stále se snaží přenést toto téma na další summit EU a předběžná jednání, která hodlá vést s Rakušany, Italy a dalšími, a zásadní řešení oddalovat. Anděla hraje totiž nejen o udržení koalice CDU - CSU, ale především o svoji kancléřskou židli. Musí jí být přeci jasné, že rakouští, maďarští či italští politici by museli být padlí na hlavu, kdyby při jednání s ní náhle změnili své nedávno vyjádřené postoje, resp. přijatá exekutivní protiimigrační opatření jen proto, aby si ona zachránila vlastní zadnici. Jaký společný jmenovatel by mohli najít státníci těchto, ale i jiných zemí včetně ČR s Merkelovou, která nemůže být součástí řešení, když sama je součástí problému?

Jisté je, že Bavorsko by mohlo toto opatření zavést jako spolková země na svých hranicích i bez spolkové vlády či Bundestagu. Jisté také je, že Bavorsko nenajde odvahu to udělat. To je bída německé politiky, resp. německých politiků, protože takový postoj vyžaduje velkou odvahu. Buď v Bavorsku přijmout takové opatření jednostranně, což by vedlo k pádu koalice CDU-CSU a tím i k pádu vlády, anebo koaliční smlouvu vypovědět rovnou. Oboje by vedlo k předčasným volbám. A ruku na srdce, z toho jsou předpodělané špičky jak CDU, tak i zčásti CSU, o SPD ani nemluvě, neboť socialistům padají preference do suterénu kontinuálně. A právě když píši tento příspěvek, tak opět Anděla dokázala zlomit odpor CSU a získala čas do konce června, aby mohla projednat řešení na úrovni EU. Je zdánlivě neuvěřitelné, že dostala čas na tak beznadějnou misi, jak ji označil i jinak promerkelovský Spiegel Online, ale v Německu to tak je. Nejprve silná slova, pak bla bla bla a výsledek je bramboračka. Navíc se tak děje v době, kdy právě bylo zveřejněno, že většina Němců je pro tvrdá protiimigrační opatření, což je zásadní informace a obrat. Anděla ví ale přece mnohem lépe, co je pro Němce dobré; ostatně jí dceru nikdo neznásilní, když je bezdětná, a ochranka k ní nikoho nepustí ani poté, co konečně vypadne z politiky. Jak dlouho ještě bude trvat, než se Němci pochlapí a tuhle ženskou pošlou do politického důchodu, to je otázka dneška.

Všimněme si však, jak se zdůvodňuje tento odpor proti bavorskému návrhu zejména ze strany části vedení CDU, SPD a šílených Zelených: „Takové opatření by znamenalo, že Evropa přijde o základní hodnotu - území bez hranic a hraničních kontrol.“ Jestliže toto může někdo říkat za situace, kdy se Evropou procházejí ohromná kvanta vytloukačů sociálních výhod, kteří páchají násilí v rozměrech dříve nebývalých, značná část navíc bez identity anebo s více identitami, pak jej už nelze nazvat jinak než idiotem. Takže nás čeká sledování komedie v podání A. Merkelové, která bez jakéhokoli mandátu bude vyjednávat celoevropské řešení imigrační krize, kterou sama silně propelovala a zhoršila svým hloupým pozváním. Ještě někdo pochybuje, že EU je definitivně ve stádiu rozpadu?

Ostatně soudím, že EU musí být zničena.

zpět na článek