Neviditelný pes

IZRAEL: Na okraj k incidentu v Jeninu

17.12.2022

Pokud nás zajímá, proč předseda strany Jesh Atid a prozatímní premiér Yair Lapid prohrál volby v Izraeli, tak jedním z důvodů je laxní postoj jeho vlády vůči palestinskému terorismu a neschopnost zajistit Izraelcům bezpečnost na ulicích, silnicích, poblíž obchodů, hospod, kaváren a dalších objektů.

Avšak na druhé straně Lapid velmi rychle spěchal, aby vyjádřil soustrast pozůstalé palestinské rodině a tím zcela jasně přiznal, že izraelské obranné síly (IDF) nešťastnou náhodou zabily v Jeninu dne 11.prosince 2022 palestinskou dospívající dívku, aniž by vyčkal jaké budou výsledky izraelského vyšetřování tohoto tragického incidentu.

Skončil tento příběh? Ne. Bidenova administrativa prostřednictvím svého ministerstva zahraničí požaduje další vyšetřování a „vyvození zodpovědnosti“.

Jaké? Americký prezident Joe Biden vyžaduje od Izraelců lítost nad zabitou 16letou palestinskou arabskou dívkou, která byla na střeše, nikoli na střeše vlastního domu, ale vedle teroristy a krčila se v palebné linii mezi izraelskými vojáky a jejími bratry teroristy.

Byla pouhým „nevinným“ kolemjdoucím? Zcela jistě ne. Stala se tragickou obětí, ovšem ne izraelské armády, ale palestinských teroristických bojůvek, které využívají svých dětských obětí ke své podlé protiizraelské strategii, spočívající v demoralizaci Izraele v očích Západu. Tento nešťastný případ jen dokládá smutnou skutečnost, že palestinští násilníci tak často využívají, ženy a děti jako živé štíty- „potravu pro kanóny“.

V našem světě šestnáctileté dívky studují, baví se, randí, užívají si bezstarostného mládí. Prostředí palestinských teroristů je jiné a nedá se pochopit.

Izraelci milují život. Na druhé straně tzv. Palestinci se cvičí k boji a připravují se na smrt. Izrael dostane povolení bránit se, jen dokud nepříteli neublíží. Za vedlejší škody v mlze války jsou Izraelci vždy vinni. Druhá strana má výhodu pochybnosti.

Izraelci dali přednost silnému vedení před tím, než aby se stali „Židy se třesoucími se koleny“.

Mezitím palestinští arabští bojovníci pokračují ve svém vražedném tažení proti izraelským civilistům a vojákům. Dálnice a vedlejší silnice jsou nebezpečné. Pro Židy, kteří čelí stovkám násilným útokům ze strany palestinských ozbrojenců v jejich vlastní zemi.

Co na to vše Biden? Ještě jsme neslyšeli, že by jeho ministerstvo zahraničí požadovalo po Palestinské samosprávě odpovědnost za své činy. Biden také netrvá na tom, aby Palestinská samospráva zastavila svůj pogrom „placení za zabíjení“, jinak jí bude přerušeno financování. Naopak.

Bidenova administrativa poskytla Palestinské samosprávě se díky štědré finanční pomoci z amerických daní velkou úlevu, na rozdíl od Trumpa, který ji uzavřel penězovod.

Už známe jméno této palestinské dívky. Ale neznáme jména chlapů a děvčat z IDF, kteří den co den musí jít bojovat proti po zuby ozbrojeným teroristům, ale jdou tam s plným vědomím, že mohou zemřít. Nasazují své životy za Boha, rodinu a vlast, a mnozí z nich jsou navíc teenageři.

Mimo Izrael pro ně nikdo nepláče. Vůbec nikdo nelituje tisíce zmrzačených a zabitých Izraelců, kteří brání svou zemi před palestinskými Araby, kteří jsou od kolébky učeni nenávidět a zabíjet Židy a tato nenávist se přenáší z generace na generaci.

Město Jenin v Samaří, kde žije kolem 40 000 obyvatel, v místě, kde kdysi stával biblický En-Gannim, pevnost levitů žijících v zemi přidělené kmeni Isachar, je nyní obsazen Araby.

Spravuje ho Palestinská samospráva, ale de facto mu vládne Hamas a Palestinský islámský džihád. Není divu, že se jedná o ohnisko teroru.

Izraelci předali palestinským Arabům Jenin roku 1995 v rámci dohody z Taby výměnou za mír, který bohužel nezískali. IDF nemá jinou možnost, než bránit teroristům v divokém řádění po celé zemi.

Nicméně Biden požaduje od Izraele vyvození odpovědnosti. Jedná se o nebetyčnou drzost. Biden se dosud nezodpovídal za Afghánistán, za své neuvážené stažení, které za sebou zanechalo tisíce lidí a které způsobilo úmrtí 13 amerických vojáků. V armádě je opuštění lidí důvodem ke stíhání před vojenským soudem. U prezidenta je to důvod k impeachmentu. Jak může takový člověk požadovat odpovědnost od kohokoli? Od kohokoli jiného než od sebe?zpět na článek