Neviditelný pes

GLOSA: Vražda u pramene

26.8.2019

Byl to ďábelský, hnusný, odporný, zákeřný a zbabělý čin. Arabští teroristé útočící na Židy v jejich odvěké zemi opět ukázali svoji pravou tvář. Podle svých soukmenovců v Pásmu Gazy to byli hrdinové.

Pro všechny slušné lidi v civilizovaném světě: sprostí vrahové.

V pátek (23/8) ráno se vydal Eitan Šnerb se synem Dvirem Haimem (19) a dcerou Rinou (před týdnem oslavila sedmnácté narozeniny) na výlet k přírodnímu prameni Ayn Bubin. Ten se nachází u osady Dolev na jihu samařského regionu Země izraelské. Rodina žije ve městě Lod, které leží jihovýchodně od Tel Avivu.

Zaparkovali auto a vydali se pěšky k prameni. Pak došlo k něčemu úděsnému. V jejich blízkosti explodovalo IEC - improvizované výbušné zařízení. Na místě bylo nastraženo už dříve. Arabští teroristé si počkali, až půjdou kolem Židé a nálož na dálku odpálili. Tragédie postihla členy rodiny Šnerbovy.

Rina byl smrtelně zraněna. Tedy – byla zavražděna. Araby, protože patřila k židovskému národu.

Otec byl zraněn lehce, jeho syn utrpěl středně těžké poranění.

Ďábelský čin navždy změnil osudy jedné rodiny.

Je možné s těmi, kdo chladnokrevně vraždí nevinné uzavřít mír? Přesněji: s těmi, kdo jim za to vyplácejí peníze? A dělají z nich mučedníky, pokud je izraelská armáda zlikviduje?

Jediná smysl dávající odpověď: Možné to není.

Rina Šnerbová

Rina Šnerbová. V pátek odpoledne byla pohřbena. Zbývá si přát, aby izraelské bezpečnostní síly vrahy co nejdříve dopadly a předaly spravedlnosti.

Stejskal.estranky.czzpět na článek