Neviditelný pes

BREXIT: Britové neztratili srdce ani rozum

16.12.2019

Netřeba komentovat výsledek voleb. Drtivým vítězem s absolutní majoritou je Boris Johnson a jeho Konzervativní strana. Vítězem je chlápek, kterého jak ve Velké Británii, tak i v EU a potažmo i u nás odpůrci brexitu rádi označují za klauna a autoritáře a nebezpečí pro demokracii. Jaká pitomost! Možná by se občas mohl učesat, možná by mohl někdy jinak mluvit, ale jeho drajv poté, co se stal premiérem, a jeho boj za brexit, který slíbil, poté, co mu házeli kládu za kládou pod nohy, je prostě úctyhodný. Boris je příkladem pro každého lídra, jak se chovat, když chcete něco v poltiice dokázat. A tak pejsánci poštěkávají a karavana táhne dál. Úplně se tetelím, když čtu kvílení Jana Čulíka na blistech.

I když se vítězství konzervativců předvídat dalo, míra úspěchu byla přec jen ve hvězdách. Britští voliči a hlavně ti, kdož brexit nechtějí, totiž (snad až na Skotsko, kde je těžkou váhou jejich Skotská národní strana, která slušně uspěla) měli jen tuto volbu: buď Borise Johnsona a jeho jednoznačný tah uskutečnit vůli voličů projevenou v referendu, anebo Jeremyho Corbyna, který (ač původně proti brexitu ani nebyl) by nyní sice utilitárně dělal vše pro to, aby poslal výsledek referenda do kopru a voliče k šípku, ale zaváděl by levicové reformy včetně zestátňování a vyvlastňování a dalších levicových odporností. Těžká volba, jen co je pravda, a je vidět, že Britové a především Angličané mají srdce na správné straně a neztratili rozum. Nenechali se zastrašit lhaním o tom, že brexit bude znamenat zbídačení a cestu do chudoby atd. Byla to také ovšem volba mezi chasníkem, který šéfoval Londýnu (což se vahou HDP a počtem duší dá porovnat s ČR) a prokázal schopnost řídit auto a krmit se úspěšně politikou po řadu let, a bezcharakterním antisemitským levičákem, který prokázal schopnost řídit tak leda auto a krmit se úspěšně politikou po řadu let.

Libra posílila okamžitě a my si za dva až tři roky, až sedne prach, povíme, jak na tom ti chudáci Britové jsou. Mimochodem, už jejich únik ze zelené agendy tlačené teď na sumýši v Madridu je jedno ohromné a veliké plus. Nebude poslední a třeba jen v oblasti dovozu levnějších léků na tom budou Britové záhy lépe než my. To vše a další se ukáže. Jako se ukazuje, že je dobré, když Praha, Liberec, Brno, Varšava, Vratislav, Krakov, Budapešť, Györ, Szeged, Bratislava, Nitra a jiná města V4 jsou pro mnohé cizince krásnými destinacemi proto, že si nepřipadají jako v Kinshase, Lagosu, Daar es Salaamu, Karáčí či Lahore nebo v jiných podobných čistých, malebných a příjemných exotických destinacích. Doma toho mají sami už po krk. I z toho, stejně jako z brexitu se mohou evropští liberálové osypat měrou nevídanou.

Rozpad EU pokračuje pod pečlivou taktovkou Brusely a i když je možné, že Skotsko se osamostatní, uvidíte, že na rozdíl od Barcelony v Británii nikdo nikoho nebude mlátit v ulicích a stíhat Nicolu Sturgeon jako politického vězně a vsázet ji do žaláře. I to je rozdíl mezi Velkou Británií a EU.
Rule Bratannia! Rule the waves, Britons never will be slaves!zpět na článek