Neviditelný pes

BILANCE: Palestinský teror pokračuje

4.3.2024

Zatímco izraelská válka proti Hamásu trvá již 5.měsíců, která začala dne 7.října 2023 na židovský svátek Simchat Torah, kdy teroristé z Hamásu napadli jižní Izrael, kde zavraždili 1200 Židů, 5000 z nich zranili, dalších 240 Židů a cizinců vzali jako rukojmí do Gazy, tak palestinský teror nepolevil ani v Izraeli a v Judeji a Samaří. Palestinští Arabové spáchali od začátku letošního roku nespočet teroristických útoků, z nichž zmíním pouze ty které si vyžádaly cenu nejvyšší.

Dne 15.1.2024 dva palestinští Arabové z Hebronu, zaměstnaní v myčce aut v Raananě provedli dva po sobě jdoucí útoky automobilem. Nejprve se jeden Palestinec Mahmoud Zidaat (44) zmocnil auta, do kterého se vloupal, a ubodal v něm k smrti jeho 79letou řidičku Ednu Blusteinovou, odtud pak odjel a začal najíždět na chodce a 13 z nich zranil. Chvíli poté druhý Palestinec Ahmed Zidaat (24) z Hebronu rovněž odcizil automobil a narazil s ním do dalších chodců a pět z nich utrpělo různě těžká poranění. Oba útočníci byli po půl hodině zatčeni.

V únoru bylo při útocích tzv. Palestinců zabito dalších 5 Izraelců. Dne 16.2.2024 palestinský atentátník přijel v autě na křižovatku Masmija (Re’em) mezi Gederou a Kirjat Malachi v jižním Izraeli, kde se následně otočil, když tam spatřil velké množství lidí. Vystoupil z vozidla a začal střílet z pistole. Při nastalé střelbě zahynuli dva Izraelci, Yishay Gertner (23) z Modi’in Illit a Ori Yaish (27) z Modi’in, další čtyři Izraelci byli zraněni. Poblíž stojící izraelský civilista však rychle zasáhl a pachatele zlikvidoval.

O několik dní později 22.2.2024 došlo k dalšímu střeleckému útoku, při kterém tři palestinští teroristé Mohammed Zuahara, (26), jeho bratr Kadem Zuahara (31) a Ahmad Alouhash (31) zahájili palbu na silnici poblíž Maaleh Adumim, při níž přišel o život Matan Elmaliah (26) z Maaleh Adumim a 11 dalších obětí, včetně těhotné ženy, utrpělo různě těžká zranění.

Izraelští policisté uvedli, že tři teroristé přijeli na místo činu vozidlem, vystoupili z něho a posléze stříleli z automatických zbraní na vozidla čekající v dopravní zácpě na dálnici vedoucí do Jeruzaléma. Bezpečnostní složky na místě zneškodnily dva teroristy. Pátrání na místě odhalilo dalšího teroristu pokoušejícího se o útěk, který byl také eliminován. Všichni pachatelé pocházeli z Betléma.

O týden potom dne 29.2.2024 palestinský policista a člen Fatahu Muhammad Manasra zastřelil u čerpací stanice u vjezdu do izraelského města Eli v Binyaminu dva Izraelce. První z nich byl policejní dobrovolník a člen záchranné organizace Zaka Yitzhak Zeiger (57), který po sobě manželku, tři děti a dvě vnoučata. Zieger žil v komunitě v Psagotu. Další obětí se stal 16letý chlapec Uryia Hartum, obyvatel města Shomria v Binyaminu, kde studoval na střední náboženské škole (ješivě). Přežili ho rodiče a pět sourozenců. Avšak ještě většímu masakru zabránil majitel restaurace Hummus Eliyahu na čerpací stanici Aviad Gizbar, který běsnícího útočníka před svou provozovnou zastřelil.

Situace v Gaze, Izraeli a v Judeji a Samaří jasně dokazuje, že všichni palestinští teroristé mají stejný cíl zničit, pozabíjet a vyhladit všechny Židy bez rozdílu a tudíž Izrael má právo a povinnost vést válku proti terorismu, zajistit bezpečí všech svých obyvatel, za což však mnohdy čelí tvrdé mezinárodní kritice.

Zdroje

https://www.israelnationalnews.com/news/383621

https://www.israelnationalnews.com/news/383641

https://www.israelnationalnews.com/news/385318

https://www.israelnationalnews.com/news/385333

https://www.israelnationalnews.com/news/385342

https://www.israelnationalnews.com/news/385622

¨

https://www.israelnationalnews.com/news/385628

https://www.israelnationalnews.com/news/385646

https://www.israelnationalnews.com/news/386031

https://www.israelnationalnews.com/news/386039

https://www.israelnationalnews.com/news/386040

https://www.israelnationalnews.com/news/386043zpět na článek