Neviditelný pes

FEJETON: Hloupost je nekonečná

16.6.2012

V lidském životě existuje velmi mnoho příležitostí ke konstatování výše uvedené obecné pravdy. Já jsem dnes původně chtěl psát o hlouposti ženské, ale nakonec jsem svou glosu pojal "bezpohlavně". Volové + adekvátní pojem v ženském rodu jsme v této oblasti přibližně na stejné úrovni. Mluvím o nákupech takzvaných "zázračných kosmetických pří­pravků".

Nutno přiznat, že v objemu celkových výdajů jsou však ženy prakticky nedostižné. Ty totiž nutně potřebují kilogramy hydratačních a ze všech stran omlazujících krémů, pří­pravků "požírajících" tuky bez fyzické námahy jejich nositelek, množství léčivých přípravků proti celulitidě a mnoha dalším, z jejich hlediska naprosto nepřijatelným zdravotním "potí­žím".

Muži zůstávají převážně u svého evergreenu – tedy u přípravků a údajných léků proti plešatosti. Jako by zapomněli na nádherný Svěrákův film "Rozpuštěný a vypuštěný". Stejně jako na slogan z tohoto filmu "Bierhanzlova mast, na lysinu past". V obou těchto oblastech je možné směle konstatovat, že žádné přípravky na tyto "choroby" v podstatě nefungují. Na blbosti obou pohlaví již po staletí vydělávají nejrůznější šarlatáni, dnes je nahradily obrov­ské nadnárodní kosmetické firmy s omračujícími názvy. Všichni uživatelé inkriminovaných zázračných přípravků vědí, že je to vyhazování peněz, ale říkají si: "Co kdyby to v mém případě zabralo, že?"

Dámy a pánové – nezabere. Kdo jiný než hollywoodské filmové děvy a například britský princ William má v podstatě neomezené prostředky na nákup "potřebných" přípravků … a podívejte se na výsledek. Bohužel, nic!

Ale lidé jsou nepoučitelní a budou to v podstatě za jakoukoli cenu zkoušet i nadále. Proto jsem se rozhodl, že se do tohoto procesu trochu ekonomicky zapojím minimálně dvěma přípravky. Musel jsem vymyslet i slogany a mám pocit, že se mi to velmi dobře poda­řilo:

"Husákova mastička, na plešatost pastička!"¨

"Použijte Husákovo léčivé bahno, celulitidu pověsíte na ráhno!"

Který blbec by takovýto vzácný přípravek za pouhých tisíc korun nekoupil, že?

P.S. Přikládám obrázek jedné své známé, která v Česku denně spotřebovala 5 (slovy pět) kilogramů masti proti vráskám. Výsledek posuďte sami:

nosorožec

Teď už se ale odstěhovala do Afriky. K výše popsanému účelu prý denně používá 256 kg červeného afrického bahna a sex s místními samci - pleťovými odborníky. Píše mi svou těžkou nohou, že prý to funguje naprosto zázračně. Kdo nevěří …

Zatím neplešatýzpět na článek