Neviditelný pes

FEJETON: Dáme párty

29.9.2020

Ani v tuto chvíli nevím, jak bych vám měla outfit kolegyně X popsat. Není to ani overdressed, ale ani unterdressed, tedy ani koktejlky, ani džíny, jestli mi rozumíte, ale něco mezi tím. Ona je navíc od přirození unylá blondýna, takový ten typ, kterému já říkám zvadlý nudle. Kam ji postavíte, tam zůstane stát. Dokud ji neodentrujete někam jinam. Žádná playmate, styling zoufalý. Teď má ovšem vlasy černé jak uhel, takže vypadá v tom svém outfitu jak strašidlo. Nebo jako místopředsedkyně strany. Ale jak zvadlý nudle je pořád.

U nás v ofisu nemáme nějaký předepsaný dress code, to ne, ale já se snažím, abychom byly na úrovni. Na úrovni čeho? Když říkám na úrovni, tak snad na úrovni té úrovně, ne? Už vám to docvaklo? Takže žádné white tie nebo ultra formal, proboha to ne, ale na druhé straně, řekla bych, se přibližujeme k takové neformální dressy casual. Což ale neznamená, že furt chodíme v legínách. Upřednostňuji vlastně tak trochu vintage styl, ale rozhodně komunikujeme i všechny nositelné trendy. Pouzdrové šaty? Určitě! Dneska i v WOW ceně. Když krátké sukně, tak pohodově lehce nad kolena, ale nikoli kratší. Nejsme přece na žádném společenském eventu, viďte.

Přesto přichází v úvahu i dekolt, v létě třeba i odvážnější. Jenom prosím ne přešlap s tou tragédií silikonových ramínek podprsenky, údajně neviditelných. Neviditelných? Kolik musí mít váš společník dioptrií, aby je neviděl? A musí padnout mlha? Nebo je nevidí opravdu jen kolegyně X? Já osobně bych ty ramínka zařadila mezi výstřednosti z oboru creative black tie a vyhnula se jim. Tím spíš se jim může vyhnout kolegyně X při jejím cup size, tedy nutné velikosti košíčku. Ale pozor: vůbec nemám na mysli Be-Up, to nikoli pro každodenní nošení.

Společenský event však nastává coby podnikový večírek. To sice není můj šálek čaje, ale i zde platí základní principy kultivovaného lifestylu. Vždycky upozorňuji kolegyně, že i když jde o uvolněný outfit, třeba i velmi uvolněný, ještě to neznamená vyslovený outdoor. Měly by dohlédnout, aby si jejich společníci nevázali k proužkované košili kostkovanou kravatu a naopak. Také sportovní obuv je absolutně nepřípustná. Přitom styling záleží pochopitelně, nebo možná především, i na detailech. Jestliže se například partner kolegyně X rozhodne, že namísto úhledně složeného kapesníku v kapsičce saka svého outfitu nastrká do kapsičky kapesník ležérně načechraný, může to nakonec vypadat tak, že má do kapsičky nastrkané její kalhotky!

Takže nevidím žádný problém, pro který by se některá z mých kolegyň nemohla v každé situaci, třeba i jako singl, cítit super. Je to o sebevědomí, kterému se, já vím, někdy musí trochu pomoci. Od toho ale jsou push-up, nemluvě o double push-up, zeštíhlující body, stahovací korzety, zeštíhlující punčochy, formovací spodničky, a nemusí jít hned o lipomassage… jen si dát říct. Což, bohužel, některá nechce. A přitom - i stahovací prádlo může být rafinované, romantické a půvabné. A naopak; pro malá ňadra jsou například ideální topy s volánky; díky výraznému řasení nikdo nepozná skutečnou velikost vašich prsou. A fejeton končí? Takže dámy, dáme after párty!

Už prozradím, off the record, jak říká náš manager in chief vždy perfektní v byznys obleku, už mohu deklarovat, co koupím kolegyni X k narozkám. Květovanou zástěru! Bude jí slušet

(Tento text neobsahuje product placement.)zpět na článek