Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Zpravodajská demokracie

24.1.2011

Kam vede „zpravodajská demokracie“? Z NATO a potom i - z EU

Kdo by si rád lámal hlavu nad chmurami „blbé nálady“. A proč? Aby si připustil, že realita může být ještě chmurnější?. Chybí nadhled i odstup. Zkusme proto alegorii. Představme si hororový scénář. Italské mafii se podaří ovládnout italské tajné služby. Tajné služby to jsou hry zpravodajských služeb. Jsou tajné. Svět sám o sobě, kde žádná pravidla neplatí. Tam, kde neplatí pravidla, vládne mafie. Tam platí zpravodajec rovná se mafián.

Prostřednictvím tajných služeb ovládne italská mafie postupně italská média k vytváření zpravodajského obrazu „demokracie“. K manipulaci veřejnosti účelovým zviditelňováním či nezviditelňováním, těch kterých zpráv. Následně ovládnou mafií ovládané tajné služby agentury pro průzkum veřejného mínění. Ke zpravodajským hrám k manipulaci s veřejným míněním. Z kdekterého šaška lze udělat dlouhodobě nejpopulárnějšího politika.

S takovýmto krytím není problém falšovat výsledky voleb. Prostřednictvím výsledků voleb si nechá mafie „zvolit“ svoje „politiky“. Potom už stačí jenom usměrnit legislativní proces kam třeba, a prostřednictvím „politiků“ postupně ovládnout státní aparát atd. atd.

Jak primitivní bylo spřádat plány na překonání ochranky a sejfů banky. S takovýmto krytím lze beztrestně banku ukrást veřejně za bílého dne. Za jedinou symbolickou korunu, nejen se všemi budovami, ale i nehmotnými aktivy. Ať si sem tam nějaký ten pisálek štěkne. Vždyť má demokracii. Hlavně, že karavana táhne dál. A tak mafie prostřednictvím zpravodajských her ovládne rozhodující část majetku ve státě.

Mafiáni nejsou troškaři. Od čeho má Itálie zpravodajské školy. Zřídí z nich státní mafiánská učiliště. Jazykově i jinak vybavení zpravodajci vyráží do zahraničí.

Postupně pronikají s krytím podnikatelů a pod. do dalších a dalších států. Ne-li stejný, tedy obdobný scénář. Jednoduché, ale účinné. Tajné služby, média, agentury pro výzkum veřejného mínění, falšování voleb, nastrčení „politici“, státní aparát, ekonomika.

V Sovinsku jsou obzvlášť úspěšní. Jak by ne. Za války a po ní přišlo Sovinsko o většinu své elity. Část zahynula v plynových komorách, část na bojištích, část z důvodu jiného jazyka byla odsunuta do zahraničí a zbytek zdecimovalo několik emigračních vln.

A tak se italským mafiánům podaří ze Sovinska udělat modelový projekt zpravodajské „demokracie“. Mimořádné zásluhy o to má elitní agent sovinských tajných služeb. No říkejme mu Babeček. Původně ještě v dřevních dobách informačních technologií byl mimořádným expertem na vydírání zahraničních diplomatů. S nástupem nových technologií za podpory svého šéfa, kterého si jako učenlivého žáka vyškolil, vybudoval v sovinských tajných službách ještě utajenější tým, který plně rozvinul jeho talent.

Proč mrhat penězi na nějaké úplatky když je v rukou státní moc a k tomu ještě utajená.

Nejen každé slovo, ale každý dech je k dispozici i z vypnutých mobilů. Všechny možné databáze od finančních úřadů, přes banky, alespoň ty tuzemské (od čeho je boj proti praní špinavých peněz), až po databáze dopravních a řady jiných institucí a další a další.

A tak začíná do sebe zapadat mozaika kompromitačních materiálů toho či onoho advokáta, soudce, politika, novináře, úředníka, policisty atd. atd. Zpočátku jen jednou vyhoví. Cožpak nechce být „ochráncem demokracie“? Povolí, a kolotoč dalších a stále horších zločinů, a z nich vytvořených komper se už nezastaví. Než se nadějí, jsou z nich ubohé duše. Stačí nahodilá shoda okolností a končí doslova jako lidský odpad. Ne materiálně. Daňovými poplatníky jsou docela slušně živeni. Ale lidsky. Dříve, než si značná část z nich uvědomí, kam se propadá, nemůže už měnit ani s těmi chudáky bezdomovci. Mafie je už pevně drží. Pouze výjimečně se z nich některý vzbouří. Pak nastupují záhadné sebevraždy. V poslední době už i vraždy.

Podstatou moci je vydírání. Kariérní postup již ovládnutých duší. A především ekonomický teror zahalený do hávu nevymahatelnosti práva. Základ každého totalitního režimu. Znemožnění výkonu majetkových práv a likvidace majetkovými povinnostmi státem. Na rozdíl od minula se oficiálně nehlásá. Právě naopak. Skrytě funguje o to účinněji.

A tak je k dispozici pětina státního rozpočtu. Mimo jiné za cenu, že nejen z „obyčejných“ lidí, ale ze všech vrstev národa postupně narůstá armáda jinde v Evropě nevídaných lidských trosek eufemisticky zvaných bezdomovci.

Občané Sovinska tuší, že se děje něco divného. Začíná je ovládat blbá nálada. Občas dokonce nějaký politik prohlásí něco o mafiánském kapitalismu. Dokonce se najde rejpal, nějaký Babulka, který veřejně rozhlašuje, že Sovinsko ovládá italská mafie. Ale nebyli by to mafiáni, aby si nevěděli rady. Babulkovi nastrčí někoho, kdo ho rozhádá se všemi daleko široko. Pak už stačí rozhlásit: Vidíte, Babulka. S nikým se neshodne. Je to blázen, trpí paranoiou. Jak jednoduché. Jako by nebylo důležité, co říká, ale kdo to říká.

Kdejaká „autorita“ se veřejně dušuje, že paranoiou netrpí. Kdepak, jen nebýt jako Babulka. Všem pro smích. A tak se dušují, že všechno je to jen přirozený proces.

Že se Sovinci z pozice svého druhu premianta regionu postupem let propadají níž a níž? Co se dá dělat. Když přirozený proces, tak přirozený proces. Asi mají své spoluobčany proti svým sousedům za přirozeně méněcenné.

Přijde krize. Pětina rozpočtu je pětina rozpočtu. Co když Sovinsko zkrachuje. Bude po pětině rozpočtu a vše se provalí. A tak se zahájí program úspor. Nesmí se však ohrozit hlavní opora zpravodajské „demokracie“. Úplatní (tedy především vydíraní) veřejní činitelé musí zůstat beztrestní. To by systém mohlo ohrozit. A tak se zahájí „boj proti korupci“. V zemi, kde zneužívání veřejné moci úplatnými veřejnými činiteli bují na každém kroku, se veškeré úsilí soustředí na „odhalování“ korupce. Jak se těm hlupákům Sovincům musí italští mafiáni smát.

V případě 60milionové Itálie děsivý scénář. V případě 140milionového Ruska ne?

Pád vlády České republiky uprostřed předsednictví EU předcházela mediální štvanice na Jiřího Čunka. Co jiného to bylo než zločinné spolčení orgánů činných v trestním řízení za účelem svržení demokraticky ustavené vlády. Důkazy? Rozhodnutí Nejvyššího soudu o porušení práva místopředsedy vlády Jiřího Čunka na spravedlivý proces. Doba: jaro 2010. Revize VŠE znaleckého posudku, na základě něhož byl místopředseda vlády a senátor Jiří Čunek vydán senátem k trestnímu stíhání. Doba: září 2010. Kdo je stíhán? Nikdo.

Namísto toho námezdní mediální odstřelovači oprašují svojí mantru o „justiční mafii“. Ne za zločin, že činitelé takto označovaní nezačali trestně stíhat mafii zločinných policistů a státních zástupců, kteří zneužili státní moc. Že se namísto toho pokusili zachránit vládu Mirka Topolánka pouze snahou znemožnit jim justiční zločin dokonat předáním kauzy Jiřího Čunka mimo jejich pravomoc.

Proč se činitelé označovaní jako „justiční mafie“ neodvážili nechat trestně stíhat mafii zločinných policistů, státních zástupců a dalších, která zapříčinila pád vlády Mirka Topolánka? Protože si byli vědomi, že mají proti sobě subjekt, který má větší a především mnohem účinnější vliv než sama vláda.

I když se jednalo z části o nahodilou shodu okolností, výsledek sněmovních voleb ukázal, že při troše štěstí se může podařit odvrátit, co se zdálo být neodvratné. Předvolební požadavek KSČM na vystoupení ČR z NATO. Bohužel, jen dočasně.

Účinná segregace těch, kdo mají skutečně dobrou vůli a národní syndrom „Blanických rytířů“, přispěla k tomu, že potencionální možnosti po sněmovních volbách se nepodařilo včas využít. Při volbách do Senátu se efekt zaskočení „statistiků“ již nepodařilo zopakovat.

Požadavek na vystoupení ČR z NATO po senátních volbách KSČM zopakovala. Co jiného odložilo pád vlády v době nepřítomnosti velvyslance USA než geopolitický zájem na znovuzvolení Obamy? Obamy, za jehož pobytu na summitu NATO vyzval Medveděv k rozdělení Evropy!

Velvyslance USA tu už máme. Martin Pecina byl ministrem vnitra jen krátce. Šanci na výhru v sázce na pád vlády do půl roku má vysokou. Kdo bude rychlejší? Vláda při odvolání vedení BIS? Nebo vedení BIS s pádem vlády? Jen ne paranoia. Lépe být jako ti Sovinci. Ta hrůza uvažovat jako Babulka.zpět na článek