Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Ví vůbec Šiklová, co je fašismus?

29.11.2010

Ctěná paní socioložka Šiklová opět udělala další krok ke svému zviditelnění. Jako správná exhibicionistka to už asi potřebovala jako pes drbání. Možná by si mohla přečíst definici fašismu. Spíš její níže uvedená slova hrozí jako výkřik v duchu: My, gadžové, jsme rasisté a fašisté, pozor na nás! Přitom každé malé dítě dnes ví, že osmdesát procent českých Romů činí přesně to, co kritizují „fašisté“, resp. stále větší počet českých starostů a starostek.

Na rozdíl od paní Šiklové mají svoji odpovědnost za občany svých obcí a měst. Nikdo je neplatí za mlácení prázdné slámy po šiklovsku. „Vydá-li takovýto text státní úředník, tak to tu opravdu páchne fašismem," řekla pro server Romea.cz socioložka Jiřina Šiklová o starostovi Loudovi z Nového Bydžova. "Pokud je rasistou starosta, tedy jedinec, který je placen státem, tak by měl být odvolán ze své funkce. Nejlepší by bylo, kdyby ho odvolali občané Nového Bydžova, kteří nejsou rasisty.“ Bez urážky; kdoví, čím páchne paní Šiklová.

Uveďme si definici fašismu: Zavádí přímou či nepřímou, zjevnou či skrytou státní kontrolu či ochranu veřejných forem soukromého vlastnictví (holdingů, akciovek a jiných korporací), tzv. ekonomický fašismus. Podporuje klientelistické a mafiánské vazby vyhovující ekonomickým a politickým zájmům režimu a s jejich pomocí upevňuje ekonomickou a politickou kontrolu země.

Prvním politikem, kterému se podařilo aplikovat fašismus ve státní praxi, byl Benito Mussolini, který založil organizaci Fasci italiani di combattimento, jež se přeměnila ve fašistickou stranu nazvanou Partito nazionale fascista. Pak se fašizoval Španěl Francisco Franco i portugalský soused Salazar, v Argentině to byl generál Juan Domingo Perón, zbohatlý na židovském zlatu z holocaustu.

A jak to všechno skončilo, víme, naši starostové také, ale co si paní Šiklová neuvědomuje svými „výkřiky do tmy“, že svými plky škodí nejvíc těm Romům, co celý život poctivě pracují, posílají svá dítka řádně do škol, nikdy nevzali ani korunu sociálních dávek či podporu v nezaměstnanosti. Probůh, který starosta-fašista podporuje či upevňuje ekonomickou a politickou kontrolu země? Spíš jsou biti jako žito. Jako ing. arch. Liana Janáčková, co se o ní šíří lži, že dávala Romům 30 tisíc na letenky do Toronta, aby se jich zbavila. Přitom jen po nich za to chtěla, aby městu vrátili jimi zadlužení obecní byty.

Měla "fašistické sklony" i poradkyně Havla dr. Jana Chalupová, co přijela do Ostravy jako vichr a chodící spravedlnost zachraňovat lidská práva a když se pak po kotníky brodila jedním z bytů v odpadcích, rychle změnila názor a místo k ubytování v hotelu? Paní doktorce Chalupové bylo nabídnuto bezplatné přenocování v některém z vybydlených bytů na Železné 12, což je Dům náhradního bydlení, kde žijí ti, které za neplacení nájmu odsoudil Okresní soud na tuto adresu. Převážně Romové… Stejně dopadl i Jiří Čunek, za brilantní vyřešení vsetínského „pavlačáku“.

Po vzoru dr. Chalupové odmítl nocleh v chomutovském ghettu ministr pro Romy Kocáb a poslal ze sebe svoji snědou milenku Abbásovou, když chtěl po chomutovském magistrátu, aby zastavil exekuce finanční hotovosti neplatičů, podle primátorky Ivany Řápkové (ODS) nabádají radnici, aby porušila zákon. „V případě, že bychom zastavili právě tento poslední možný krok, jak nás vyzývá ministr Kocáb, porušili bychom povinnosti vyplývající ze zákona o obci, protože obec je povinna trvale sledovat, zda dlužníci včas a řádně plní své závazky, a zabezpečit, aby nedošlo k jejich promlčení,“ řekla.

Hanlivá slova na adresu Romů nedávno též zazněla na jednání zastupitelstva v Břeclavi a prošla bez větších emocí. Komunální politik Tomáš Nepraš označil Romy za “černé ludry”, když se mluvilo o krádežích květin na veřejných prostranstvích. “Co jsem řekl, to jsem řekl. A nebudu to dál komentovat. Píše se jen o tom, co jsem kde řekl, ale o Cikánech, kteří kradou poklopy z kanálů, to už nikdo nenapíše…” dodal politik.

Do svých rukou vzal situaci v Novém Bydžově na Hradecku starosta Pavel Louda (ODS). Přitom starostou byl letos do čela města zvolen už popáté. Po opakujících se problémech s romskou menšinou ve městě, které vyvrcholily znásilněním jednadvacetileté dívky, starosta sepsal ostré prohlášení, v němž popisuje, jak v Novém Bydžově "cikáni otravujou, kradou a znásilňují".

"Počet Romů vzrostl v Novém Bydžově za posledních pět let na pět procent, Teď se roztahují ve městě, otravují, kradou, znásilňují. Dobu, během které slušný občan pracuje, cikáni tráví rozvalení na lavičkách na náměstí a spokojeně klábosí. Město hloubkovým šetřením zjistilo, že třetina cikánů nemá ve městě trvalý pobyt, přesto tady čerpá veřejné služby," píše bez servítku vedení radnice. Bydžov má celkem zhruba 7000 obyvatel. Kdo bude přistižen v herně u automatu, přijde o dávky.

Krajský radní pro sociální oblast a starosta nedalekého Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil (KDU-ČSL) řekl, že reakci starosty Pavla Loudy na poslední události ve městě naprosto chápe. Další potencionální fašizující element dle paní Šiklové?

Olser.czzpět na článek