Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Naše země je hluboce rozdělená

29.9.2018

Můžeme se přít o tom, kdo za to může. Pražská „kavárna“ a sluníčkáři obecně dávají vinu Zemanovi. Opačný tábor naopak viní sluníčka, Respekt, ČT a další mainstreamová média. Společnost se pomalu, ale jistě přestává dělit na pravici a levici, ale spíše na přátele a odpůrce EU a zastánce a kritiky přijímání uprchlíků. Každému je už asi dnes jasné, že příznivci EU a imigrantů jsou ve výrazné menšině. Ukáží to nepochybně příští volby.

Ta velká většina kritiků EU a migrace obecně, díky internetu a YouTube, vnímá nebezpečí, které z nekontrolované imigrace plyne. Stačí se podívat na situaci v západní Evropě objektivně. Anglie zaplavená muslimy, kteří přebírají kontrolu nad zemí. Vandalismus a ničení veřejného majetku a zapalování soukromých i policejních aut v Paříži. Nárůst sexuálního násilí ve Švédsku. To jsou fakta a naši občané to vnímají.

Postoje našich „sluníčkářů“ jsou dost nepochopitelné a lze je přirovnat snad jenom k nadšení svazáků z padesátých let. Oni mají své pokrokové přesvědčení. Každý, kdo s nimi nesouhlasí, je nepřítel, xenofob, pravicový extremista a potenciální fašista. Oni ty nezpochybnitelné reportáže z násilí v západní Evropě prostě ignorují a popírají. Podle nich to jsou jenom osamocené excesy, zcela netypické. Jinak je tam všechno v pořádku. Jsou jako ti přísloveční pštrosi. Před nepříjemnými fakty prostě strčí hlavu do písku – a všechno je zase v pořádku. Pozoruhodná je jejich netolerance. Ideové oponenty urážejí, napadají, nahlašují, udávají. Jsou naprosto přesvědčení o své pravdě a skvělosti svých názorů. Každý, kdo to nechápe, je podle nich retardovaný, se sníženým IQ. Opačný názor je nepřípustný. Často se pokládají za odpůrce komunismu a ochránce naší země před Ruskem a Čínou. Jenom jim jaksi uniká, že Rusko je sice málo demokratické, ale se Sovětským svazem už nemá nic společného, a současná Čína je sice formálně stále „komunistická“, ale de facto je to vlastně státní kapitalismus.

Správný liberální levičák je nekompromisní a odhodlaný. Všimněme si, prosím, že když v USA vyhrál levičák Obama, všechno proběhlo v klidu. Žádné demonstrace, žádné provokace, žádné osočování. Republikáni si řekli „udělali jsme chyby, vyhrát musíme příště“. Ale když vyhrál Trump? Rozpoutalo se peklo nenávisti… Levicový liberál je vlastně klonem „bolševika“. Žádný jiný názor než ten svůj nepřipouští.

U nás v Evropě tomu není jinak. „Pravicoví extrémisté“ pořádají poklidné protestní pochody a shromáždění – a ušlechtilí „antifašisté“ z Antify a podobných organizací je násilně napadají. Po vzoru nacistických bojůvek.

Česká společnost je opravdu zásadně rozdělená. Příznivce a obdivovatele Evropské unie najdeme v řadách malých, dnes už nevýznamných stran jako TOP 09, KDU-ČSL, ČSSD, Zelení a podobně. No a samozřejmě mezi mladými, nadšenými Piráty. Jejich příznivci ještě jejich politiku neprokoukli a nepochopili. To je ale jen otázkou času. Kriticky se k EU staví nejenom voliči SPD, ale také velká část příznivců ODS, ANO i KSČM. Tedy napříč „politickým spektrem“. Na příští volby do Sněmovny jsem opravdu zvědav.zpět na článek