Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Historie.cs

18.4.2015

To je název pořadu České televize, pro mne jednoho z nejlepších a nejzajímavějších, které se na obrazovce objevují. Moderátor pořadu Vladimír Kučera si zve skutečné odborníky na tu kterou historickou událost, většinou vysokoškolské pedagogy a to zaručuje objektivní a kvalifikovaný pohled.

A ejhle, ozval se jeden poslanec za KSČM (jeho jméno jsem zapomněl, ale nemrzí mě to) s kritikou tohoto pořadu, že prý je nákladný a že televize by měla šetřit. Netroufám si posuzovat hospodárnost počínání pracovníků ČT, možná by opravdu mohli hospodařit líp. Nevím, co může být nákladného v pořadu, kde moderátor sedí u stolu s třemi odborníky a povídají si o určité události.

Soudruhu poslanci zřejmě vadí něco jiného než náklady. Podle mne mu vadí, že v tom pořadu se události nehodnotí podle mustru marxismu-leninismu a materialistického „vědeckého“ světového názoru, jak to soudruh poslanec slýchával ve VUMLu. A my s ním, ne ve VUMLu, ale třeba na školeních CO. Vzpomínáte si? Pupkatí podplukovníci nám přijeli vykládat, jak jenom díkyVŘSR (pro ty mladší: Velké říjnové socialistické revoluce) mohla vzniknout ČSR a taky jaká byla škoda že byla poražena Maďarská republika rad. To jen na příklad, povídali i mnoho jiných blbostí. Na okraj: Těch podplukovníků prý bylo v armádě okolo jedenácti tisíc! Jistě ne všichni jezdili do fabrik vykládat tyto hovadiny, ale i tak se z podplukovníků dala postavit celá divize.

Toto rýpnutí do České televize má zřejmě další souvislosti, příklad jiné znalkyně minulosti, jako je soudružka poslankyně Semelová, se nabízí. Ta se nechala slyšet, že kam vstoupí americká armáda, tam umírají ženy a děti. Bohužel to tak někdy bývá, když se nějaká společnost nebo národ nechá ovládnout darebáky a zločinci a ti ji zavedou do války, pak bohužel likvidace těchto lumpů se neobejde bez nevinných obětí. A s nimi pak umírají stejně nevinní vojáci američtí i ruští či ukrajinští. Z lidského hlediska jsou pak oběťmi i zfanatizovaní vojáci němečtí a japonští, kterým tito lumpové vymývali mozky od dětství lživými teoriemi o vyšším poslání rasy, vyspělejšího národa nebo „vědecké“ ideologie.

Jiný mudrlant ze severu Čech, poslanec za ČSSD ve stejném duchu zase v televizi dokazoval, že průjezd amerických jednotek není průjezd, ale už pobyt, a proto musí být schválený parlamentem. Evidentně mu šlo jen o možnost v rozpravě mudrovat, získat čas, aby konvoj nemohl přes naše území. Zkrátka lidé „zvláštního ražení“ se nezapřeli, opět museli dát najevo své představy o uspořádání společnosti a svých sympatiích k silnému dubisku na východě. Je dobře, že u socanů jsou i rozumnější lidé. Nevím, jestli těmto opožděným zastáncům suverenity vadily ruské kolony před 47 lety, asi ne.

Tentokrát se putinovci přepočítali, lidi sami, bez agitace dali najevo, na čí straně jsou jejich sympatie a koho pokládají za spojence. Tak už to ve světě chodí, že někdejší spojenec se později stává protivníkem a naopak. Pokud mě dosavadní spojenec nutí jednat proti mým zájmům, sám není na vyšší úrovmi a nutí mě dělat to, co se jemu samému nedaří, musím toto spojenectví opustit co nejrychleji, abych neklesl na jeho úroveň. A také nevím, že by nám USA v poslední době něčím ublížily, na rozdíl od Moskvy, které vděčíme za porážku Hitlera, ale také za pád mezi chudé země.

Takže poděkování všem, kteří v té povětrnostní slotě šli pozdravit Amíky a dát jim najevo, že si váží spojenectví s nimi. Ale pozor, je otázka, jak by to vypadalo, kdyby bylo třeba opravdu bojovat. Mám dva vnuky a strašně se toho bojím, nedej Bože. Raději bych šel místo nich, ještě jsem na tom fyzicky docela dobře. Jenže pro někdejšího velitele tanku už asi žádný tank nezbyl.zpět na článek