Neviditelný pes

PRÁVO: Stali jste se obětí loupeže?

10.1.2014

Když nedokážete, že vás oloupili dostatečně, půjdete asi za mříže

Reakce na článek serveru iHned.cz (Koalice chystá tvrdé zdanění UFO zisků. Na podezřelý majetek nemůžeme, říká šéf daňařů)

O tom, že stát je největší zločinec, jsem psal na Neviditelném psu už před více než rokem (Proč je stát největším zločincem). Daně (naplňující skutkovou podstatu trestného činu loupeže) jsou však jediným zdrojem blahobytu pro ty, kteří nás za vlasy vláčejí k našemu štěstí a bičem ženou lepším zítřkům pro všechny. A těch je erárnímu otesánkovi stále málo. Má podezření, že jsou i takové oběti loupeže (legalizované a nazvané "daněmi"), které se (samy, rády) nenechaly oloupit dostatečně.

I zamysleli se ti nejlepší z nás - vybraní moudrým lidem, aby za něj mysleli a konali - a zjistili, že není potřeba, aby se státní zaměstnanci pachtili s dokazováním, které jim nejde. Zjevně v duchu zásady "Zastrašit a trestat" hodlá nová koalice zavést presumpci viny. Marně zvedali někteří z nás varovně prst už před časem, když stát zavedl "objektivní odpovědnost" provozovatele vozidla, že presumpce neviny, jeden z nejzákladnějších principů chránících občana před monopolem násilí státu, je narušena. Vypadá to, že definitivně končí doba, kdy bylo na člověka pohlíženo jako na nevinného, dokud se mu neprokázalo porušení práva.

Zakrátko budeme všichni pouze odporní podezřelí. Podezřelí z toho, že jsme se nenechali oloupit dostatečně, tak, jak to lupič stát naplánoval. A my budeme shovívavě přihlížejícím úředníkům dokazovat, že si nežijeme nad poměry.

Touto cestou bych rád poděkoval voličům připravované koalice, a to zejména voličům ANO, že zvolili takové "kádry", které se při konání "dobra" neštítí opravdu ničeho.

A pro ty, kteří (stejně jako při obhajobě kamerových systémů a dalších represí eráru) přijdou s obvyklou hloupou námitkou "Když neděláte nic nezákonného, nemusíte se bát", připomenu "syndrom vařené žáby". I na vás jednou dojde, i vy budete jednou překážet státu, v kterém je občanu zakázáno vše, co není dovoleno, a státu povoleno vše, co není výslovně zakázáno.

www.liho.czzpět na článek