Neviditelný pes

PRÁVO: Očima sportovního komentátora

5.2.2010

Soudní jednání, sdělení obvinění a jiné právní události

Vážení čtenáři, opět je tu vaše oblíbená s rubrika, shrnující to nejzajímavější z posledního týdne na sportovněprávních kolbištích. Protože se toho seběhlo dost, rychle k hlavním událostem. Fotbalosoud je nejoblíbenější sport, už v minulém roce nám přinesl vrcholné utkání Melčák vs. Parlament ČR. Excelentní výkop prakticky odepsané figury spolu s obráncem (obhájcem) Kalvodou brilantně rozehrála Rychetského patnáctka tak, že ani aktivistický útočník Klaus nestačil počítat góly - a to je prý původní profesí ekonom. Je pravdou, že posléze nabízenou remízu pohřbil Jirka P. Džordžíno svým veletočem známým jako “signál s Brna“, ale zápas to byl famózní.

Ani v tomto roce však naši borci nezahálí a bez ohledu na kalamitu družstvo Vláda ČR uspořádalo repete loňského nepovedného mače s DS. Tentokrát ale do hry

angažovala Vláda chytře obránce–útočníka Sokola, který předem legitimoval pokus o drtivou porážku soupeře. Jenže hřiště v Brně, zkráceně NSS, má povrch vhodný na velmi subtilní hru, a tak jsme mohli netypicky vidět Sokola, jak se při spíše jemné hře snažil ovládnout pole. Nemá to však lehké. Třetí strana souboje, famfrpálové mužsto NSS, není lehký soupeř a Vláda ČR musí předčít tento famózní tým. Ten jim na víc neulehčil nijak pozici, když ze svých hábitů odstranil znaky kolejí, a tak nevíme, zda to byli reprezentanti Zmijozelu či Havranspáru. Zkušený divák odhalil ale v levém odrážeči (při pohledu z čela) předsedu celého ústavu Baxu, tak lze odtušit, že to byl manšaft Nebelvíru. Zajímavou úlohu měl chytač Šimíček, který celý zápas i řídil. Důsledně dbal na zákaz tleskání, focení, mávání transparenty a telefonování. I díky jeho zásahům mělo utkání důstojnou, ba i šachovou atmosféru.

Loňský zápas byl sice pro diváky přímo na hřišti zajímavější, ale klidná atmosféra zřejmě místním stadionům v Brně, tedy i sousedním NS a US, svědčí. Fanoušci, kteří nesehnali vstupenku, však byli poškození, když nemohli přes své kolegy alespoň po mobilu sledovat závažné střetnutí a potěšit se pěknou obrazovou zprávou, kterou by pak spolu se jmény všech hráčů, zejména soupeře, mohli pověsit na web. Vláda ČR však zbytečně zhatila možnost zatraktivnit utkání, když hlavní manažer Fischer za sebe poslal sice výborně připraveného Bačkovského, který je však jaksi bez správného původu a zejména při otázkách ohledně „řešení“ nemá jeho osoba takový náboj jako Fischer . Pěknou strategii si připravil za DS hrající Vandas, který bystře pochopil, že jde o politický proces a že nepotřebuje obhájce. Jenže nemá formát výřečnosti Dimtrova, Fidela či nechvalné známého AH. DS by měla pro příště buď vyměnit kapitána, anebo do boje angažovat někoho, kdo větě “A co to má se stranou společného“ přidá trochu drive. Přes neslaný nemastný výkon DS lze říci, že vítězství bude dosaženo maximálně o prsa, a to i díky Sokolově výkonu a značné přípravě agentů Vlády sledujících povedené utkání DS v Janově a jinde. Nicméně viditelně neotřesený Vandas nám na konec alespoň poskytl malé vyjádření: „No je pravda, že kluci trochu hajlovali, nějaké to tetování a sou trošku vostřejší ke šmejdům. Horvát ze Sparty taky hajluje, tak o co jde?“ Uvidíme v únoru, bude vítězný?

Na poli golfu se také dařilo. FI(nanční) PO(licie) vyzvalo na turnaj Berana. Utkání začalo ostře. Hned byl obviněn, že zatajil 180 míčů. Beran se brání, caddie Bruna už hledá jistě vhodnou hůl. Je namístě připomenou turnaj z minulé sezony, kdy v září dokonce čelil 250 míčům mimo hřiště a odvrátil to. Možná proto nyní FIPO nepoužilo nejdelší dřevo a v klidu hraje sedmičkou železem. Podle dobře informovaných zdrojů nejde o Berana, ale o hroznou ztrátu míčů v domovské (státní) pokladně. Podle pravidla golfu 126.8.5 lze totiž hráči obviněnému ze ztráty míčů preventivně zkonfiskovat všechny jeho míče. Hráči jako Beran, Kelner, Babiš a jiní mají spoustu míčů, které lze lehce přesouvat do klubové kasy, když máte tu moc a žaludek. FIPO a ostatně vedení klubu ČR ale ví, že špičkoví soukromí hráči jsou celkem bystří a určitě si přečetli něco o historii sportu, stačí minulé století, lokalita střední Evropa. Mají tedy určitě nějaké míče do hry i na jiných hřištích, možná v zámoří. S nimi nějakou sezonu vydrží a až se za nějakou dobu ukáže, že prostě hráli dobře, tak jim ty zabavené míče bude muset vrátit nově zvolené vedení klubu, které ať si řeší nedostatek míčů pro členy jak chce.

No a náš borec na konec nás zavádí do třetí divize české házené. Kdysi se proslavil pokusem o nejlepší honorář sezony a spolu se Míšou Kuličkou zkusili něco, co má šťávu. Sláva trvala jen pár minut a nešťastný Nováček pak trochu kradl v šatně a dneska bude muset jít na dlouho trénovat bručení. Bohužel, kolegové z tisku nepostřehli, že za krádeže už mu Advokátní komora rychle sebrala před lety licenci. Tak za to, že se mohl alespoň v novinách potěšit tím, že ho někdo považuje za advokáta, putuje borec na konec všem novinářům za zcela přesné informace a dokonalý přehled o dění na sportovně právním kolbišti.

www.epravo.cz

Autor je advokátzpět na článek