Neviditelný pes

MICHPRD: Špatný nápad stíhá špatný nápad

11.6.2020

MICHPRD (tenhle vynález hodlám používat) pod vedením Mikuláše Mináře uspořádal další demonstraci, když účastníci stáli správně na značkách jako disciplinovaní vojáci svého už lehce dezorientovaného vůdce a tvořili vlastně krásnou krystalickou mřížku. Je to česká novinka a doufám, že se to ujme třeba v hokeji nebo ve fotbale. Pěkné by to bylo u judistů nebo zápasníků. Sociální distance a jinak trochu agrese se spolu krásně snesou.

Témata byla skvěle různorodá a roztříštěná a jejich inovaci postupem času můžeme očekávat. Ale únava materiálu u vůdců již je patrná. Čas v době koronáčové krize zjevně nebyl dobře využit.

Největší inovací je výzva Nejvyššího Chlívkaře, aby lidé chodili za svými přáteli a známými a vyzývali je, aby šli k volbám. A pochopitelně aby je vyzývali, že mají volit správně. Je to upgradovaná verze debility Vemte bábu k volbám. Tak to bychom měli. Ten nápad počítá s tím, že když najdete požadovaných 350.000 kusů navíc, co půjdou po přemlouvání k volbám, budete mít 350.000 hlasů proti ANO. Jenže tak to fungovat nikdy nemůže.

V ideálním případě, kdyby opravdu 350.000 manipulovatelných kusů přišlo k volbám a opravdu hlasovalo pro opozici, tak část bude hlasovat i pro SPD, což si MICHPRD nepřeje, ale i kdyby všichni hlasovali pro demoblok, tak to není víc než 4,5 % ve výsledku, navíc pro opozici rozděleno mezi několik subjektů, a nejspíš stále proti 30procentnímu zisku hnutí ANO. Co to řeší, tomu rozumí jen sv. Mikuláš.

Jenže když se hecne dalších 350.000 kusů a půjde k volbám, tak zase - jak velí rozum - část z nich (a asi ne menší než 10 %) bude volit ANO. Soudím tak proto, že k volbám jednak část lidí a ne malá nechodí proto, že na to kašle (1/3 z nich), část proto, že nemá koho volit, protože nabídku považují za mizernou (1/3 z nich) a konečně část proto, že jim současný stav vyhovuje a nevidí důvod, co by jejich hlas mohl změnit. A ať na to koukám, jak koukám, tak s první a druhou třetinou to nehne a ta poslední třetina by se zachovala tak, jak jsem napsal výše. Je to špatný nápad, co stíhá špatné nápady.

MICHPRD chybí šťáva, nápady a jejich cesta vyšťavení a vyhecování demobloku je zjevně ten nejhorší nápad. Například takový Petr Fiala je zjevně spokojen se svými geniálními výkony a nehodlá nic měnit. Chybí někdo, jako byli kdysi Václav Klaus anebo Jiří Paroubek, kteří dovedli lidi vyhecovat silnými tématy a dostat je k volbám ve větším množství. Kluci a holky nepochopili, že pokud do toho nepůjdou jako politická strana s nápady a tématy, která nejsou na trhu provařená, budou zakrátko pro smích anebo k politování. To podle nátury.

A na samý závěr si neodpustím poznámku. Msgre. Tomáš Halík uvedl, že je hrdý na svého bývalého žáka Mikuláše Mináře. Z toho lze vyvodit jediné, a sice že ambice Tomáše Halíka jsou hodně při zemi.

A takhle my tady žijeme.zpět na článek