Neviditelný pes

INTERNET: Ztratili jsme moře!

15.2.2019

Přehled zrádných českých europoslanců, kvůli kterým ČR přišla o moře

Podívejte se, kteří čeští europoslanci se zasloužili o to, aby Česká republika přišla o 10 km mořského pobřeží u Chorvatska.

Mořské pobřeží pro ČR - ztraceno díky českým Europoslancum - pravda z televize SRN o Češích v Europarlamentu !!!!

Koukejte a premyslejte - co provedly české „ suchozemské „ želvy v Bruselu - na hlasování jen 7 z 22 delegovanych ! Budete mít důvod přemýšlet koho volit !

Přiloženo virální video s názvem „Mame smulu.mp4“, uveřejněno rovněž na YouTube:

Také už vám toto video přišlo? Mně teď na něj chodí dotazy prakticky denně, tedy je zřejmé, že tomu lidé věří. Jeden z dotazů patřil i editorovi jednoho z hlavních českých médií, který po mně chtěl záznam z hlasování, aby to mohli rozmáznout „i u nás“.

Pro ty, kdo video neznají nebo si je nepustili na YouTube, uvedu, že se jedná o reportáž jakoby z německé televize RLT s českými titulky, která je profesionálně udělaná a působí díky tomu velmi důvěryhodně. Reportér v ní mluví o ČR jako o zemi, která dala světu velikány typu Václav Havel či Antonín Dvořák. Nyní ale máme být na cestě k tomu tuto skvělou pověst ztratit, a to kvůli českým europoslancům. Pouze sedm z dvaadvaceti mělo přijít na jednání o tom, jestli ČR dostane od nových členů EU 10 km mořského pobřeží u Chorvatska, a to výměnou za to, že se vzdá dvou poslaneckých mandátů (něco jako „nebudete mít Ústavou daných 200 poslanců, ale jen 198“). Aby se tak stalo, mělo stačit, aby přišla nadpoloviční většina českých europoslanců.

To je ilustrováno promluvami různých evropských politiků, kteří se Čechům smějí. Dorazí to moderátor, který vypráví o excesech českých zástupců, kteří v parlamentu jen spí, zneužívají poslanecké náhrady nebo jsou agresivní – v tomto momentu se tam objeví v lednu 2016 zesnulý Miloslav Ransdorf. Video končí tím, že bude na obyvatelích ČR, které zástupce si do parlamentu zvolí v blížících se volbách. A doufají, že to nebudou takoví, kteří nedocení krásy mořského pobřeží.

Video koluje až teď a zcela se minulo záměrem

Video o europoslancích, kteří nepřišli v dostatečném počtu na „zrychlené jednání reciproční emise“, což mělo stačit k tomu, abychom přišli o moře u lukrativní chorvatské Istrie, vzniklo v roce 2014 před evropskými volbami. Tento fiktivní virál měl za cíl přimět lidi, aby se víc zajímali o to, že jsou volby a co se v Evropě děje. Za mě se to ale totálně minulo účinkem a mezi lidmi to skutečně koluje až v posledních měsících, kdy lidé očividně zcela nesmyslnému videu věří, a to i když k tomu je na internetu mnoho vysvětlujících článků. Uvedu jen šest na hlavních zpravodajských webech a webech objasňujících hoaxy.

1. https://domaci.ihned.cz/c1-62080100-europoslanci-pripravili-cesko-o-more-fiktivni-reportaz-rtl-nadace-open-society-fund

2. https://zpravy.idnes.cz/nadace-natocila-fiktivni-reportaz-o-ztrate-more-aby-zvysila-ucast-v-eurovolbach-gfz-/domaci.aspx?c=A140424_132750_domaci_cen

3. https://magazin.aktualne.cz/video/video-mohli-jste-mit-more-bavi-se-nemci-neschopnosti-cechu/r~4b044e00cada11e3b26d002590604f2e/

4. http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zajimavosti/cesko-prislo-o-morske-pobrezi-tvrdi-zahadne-video-vime-kdo-ho-natocil.html

5. https://manipulatori.cz/hoax-cesi-kvuli-europoslancum-prisli-vlasni-more/

6. http://www.hoax.cz/hoax/morske-pobrezi-pro-cr-ztraceno-diky-ceskym-europoslancum---viralni-video/

Doplním, že video vytvořila Nadace Open society fund financovaná Georgem Sorosem. Takže ne, vůbec nešlo o nějakou ruskou propagandu...

Před sdílením přemýšlejte!

Nyní bychom si mohli udělat soutěž v tom, kolik logických a faktických chyb kdo ve videu objeví. Tři hlavní chyby odhalím, další mi můžete napsat do komentářů:

1. ČR má dlouhodobě pouze 21 europoslanců, ne 22 a bude tomu tak i po brexitu.

2. K tomu, aby se něco v EU odhlasovalo, nikdy nestačí, aby jen na jednání přišla nadpoloviční většina europoslanců, dokonce jen za jednu zemi. EU má poměrně složitý, ale demokratický proces přijímání rozhodnutí, kdy se na všem spolupodílí jak Evropský parlament se 751 europoslanci, tak Evropská komise a hlavně Evropská rada, kde jsou zastoupeni čelní představitelé národních států. Velmi dobrá infografika k legislativnímu procesu zde.

3. Něco jako „reciproční emise“ opravdu neexistuje. Nejde vyměnit dva zástupce země za kus území jiného suverénního státu.

Pokud si nejste některými informacemi jistí, googlete. Nebo aspoň před sdílením a rozčilováním se, jaké máme v EU blbce, přemýšlejte. Třeba si můžete představit, co by se dělo, když by europoslanci mohli odhlasovat, že Praha teď bude patřit Německu (výměnou za to, že budeme mít v EP víc českých europoslanců), k čemuž by stačilo, aby na jedno jednání nepřišli všichni dosavadní čeští europoslanci. Myslíte, že by k něčemu takovému byla jen jedna krátká reportáž v německé televizi a nikde nic víc? Vždyť se ani nedá spočítat, kolik článků je o tom, že si Rusko zabralo ukrajinský Krym! Uzemí států se nedají vyměňovat jak sběratelské kartičky!

Vlastizrádní europoslanci podruhé

Mimochodem, podobný název a úvod jako tento článek, měl dnes už téměř legendární blog Petra Macha o tom, že čeští europoslanci v květnu 2017 vlastizrádně hlasovali pro uvalení sankcí na vlastní zemi za to, že nepřijímáme uprchlíky, kvůli čemuž mi dodnes chodí výhrůžky smrtí. Neoprávněně jsem se totiž připletl na tzv. „Okamurův seznam“, který tento nesmysl nejvíce rozšířil (hlasoval jsem proti – viz sjetina), a lidem nedošlo ani to, že (euro)poslanci nikdy sankce, natož pouhým zvednutím ruky, nedávají. To dělají jen soudci...

Že celá interpretace toho jednoho hlasování od Macha, následně i Filipa a Okamury byla úplně lživá, dokazuje i fakt, že je to bez mála dva roky od hlasování a žádnou sankci jsme nedostali – a to si buďte jistí, že by se nemlčelo a byly k tomu víc než jen fiktivní reportáže z Německa!

Převzato z blogu s autorovým souhlasem

Autor je europoslanec za KDU-ČSL, člen Rozpočtového výboru Evropského parlamentuzpět na článek