Neviditelný pes

HESLO DNE: Buďte chudí!

3.11.2022

Pilně pracujte! Šetřete energií a noste dva svetry! Jde o budoucnost vašich dětí a vůbec celé zeměkoule! Jedině ve střídmosti a pilné práci pro naši společnost dokážeme překonat všechny špatné časy. A až ten úkol splníte, budeme se všichni mít dobře. Říkali nám soudruzi a dnes to říkají ze Strakovy akademie.
Dnes prý musíme šetřit, jinak ty dluhy a hrůzu co přijdou přeneseme na svoje děti. Musíme to pochopit „neodvratnou nutnost“, o, když po 30 letech budování kapitalismu ve svobodné Evropě máme třetinové platy našich západních sousedů. „Neb je to tak spravne a tak to ma byť!“ jak říkal nadporučík Mazurek. Dnes slyšíme, že každé zvýšení státního dluhu nás vede údajně strašlivých pekel. Neboť máme státní dluh někde okolo 40 % HDP. Máme prý se dívat na Západ, tvrdí nám už třicet let, abychom se my, zaostalí a nekulturní poučili, jak se to má dělat. Tak se poučme. Francie má státní dluh v poměru k HDP 98,1 %, Itálie pak klidně a spokojeně žije se státním dluhem ve výši 134,8 % HDP. Velice spořivé Rakousko, které jsme prakticky po 250 let až do roku 1918 živili a průmyslově zabezpečovali, má dnes státní dluh 70,4 % HDP. Belgie, ve které sídlí všichni ti bruselští kazatelé morálky a světlých zítřků má 98,6 % státního dluhu v poměru k HDP.
Nechápu, zda si všichni v těch televizích v médiích a ve vládě myslí, že jsme naprostí negramotní idioti a že neexistuje internet. Žvásty, jak musíme pilně pracovat a šetřit a být skromní a uvědomělí nás krmili nacisté za protektorátu, pak komunisté od roku 1948 do roku 1989. I když Češi v rámci možností vždy pilně pracovali a vždy byl spořiví, nakonec jsme před listopadem 89 stáli Evropě s holým zadkem a prázdnou kapsou. Ukazuje se tedy, že tudy cesta rozhodně nevede. Příklad: Dnes vyráběné vynikající Škodovky se v Číně a Indii prodávají o třetinu levněji než u nás. Zatímco naši dělníci koncernu Volkswagen – Škoda, mají třetinové platy než jejich kolegové v Německu.zpět na článek