Neviditelný pes

GLOSA: Střípek z pražské radnice

15.12.2008

Tak sláva, pražská vize budoucnosti může pokračovat! Na dnešním zasedání totiž zastupitelé hlavního města odhlasovali, že do Pražské olympijské o.p.s. (PO) město nalije dalších skoro 11 milionů, vesměs pokrývajících dluhy této organizace. Navíc „Aktualizace Strategického plánu hl.m. Prahy“ potvrdila, že Praha nadále počítá s tím, že se v budoucnu stane pořadatelem olympijských her.

Pouhých 14 zastupitelů podpořilo návrh na zrušení Pražské olympijské, která, jak řekl pan primátor, nás momentálně učí plavat ve vodách olympijského zákulisí. (Nic moc jiného na práci nemá, nějak ty alokované peníze utratit musí. Tak halt plave, kde se dá ...).

Děkuji všem 14 zastupitelům!

Abych učinila spravedlnosti zadost, musím říci, že kdysi na začátku schválilo zastupitelstvo sumu 100 milionů, z níž PO může čerpat. K dnešnímu dni z ní vyčerpala něco málo přes polovinu. Přesto mi je líto těch schválených 11 milionů (skoro) i všech dalších peněz, které se do přípravy olympiády sypou. Není to naše budoucnost! V žádném slova smyslu. Posílat tam tedy jakékoli peníze je v mých očích čiré mrhání. Radši bych zvedala ruku pro to, aby tyhle peníze šly někam jinam. Nedráždila bych svou oblíbenou kulturou, ale co takhle do škol, nebo bychom třeba nemuseli vyhazovat staré lidi z domovů pro důchodce (to jsme vážně udělali!!!) nebo do sportovišť pro Pražany, menších, více uzpůsobených rekreačnímu sportování?

Jsem moc ráda, že mezinárodní olympijský výbor má rozum a posílá toto úžasné sportovní klání do vhodnějších lokalit.

12.12.2008

(převzato z Blog.aktualne.cz se souhlasem autorky)zpět na článek