Neviditelný pes

GLOSA: O nás bez nás

11.2.2022

aneb Tak nás zase promořují!

Celkové počty nakažených rostou, mrtvých přibývá a přetížené nemocnice se znovu zaplňují covidovými pacienty! A vláda kupodivu rozvolňuje! A to máme jen 59 % občanů plně naočkovaných. A zájem o očkování ještě ke všemu klesá! Nelíbila se mi populistické politika premiéra Babiše. Ale s novou vládou populismus ještě narostl!

Tak nás, tedy seniory, systematicky promořují. A nikdo nám nic, co by tuto podivnost vysvětlovalo, neřekne! Kdekoho se vláda ptá (lékařské komory, odborů, hostinských atd.), co říkají jejich nařízením, ale nás starších se nikdo na nic nezeptá. A přitom se to nás, jako rizikové skupiny, týká nejvíce ze všech. To jsme již úplně odepsaní? My, více než 2,2 milionu seniorů a voličů?

Šestá vlna běží na nejvyšších hodnotách nemocných od začátku pandemie. A vláda se chystá kupodivu dále rozvolňovat. Zajímalo by mě, co dělal ministr pro legislativu, když Nejvyšší soud zrušil už i některá opatření současné vlády. A také by mě zajímalo, kteří odborníci doporučili vládě zrušit kontroly očkování nebo prodělání nemoci. Jde totiž o další promořovací akt, který postihne hlavně seniory!

Omikron zvyšuje počty pacientů v nemocnicích (za 7.2.2022 jde o 3.413 nemocných). Personál nemocnic je přepracovaný a často i „vyhořelý“.

Covid neodchází. Umírá s ním přibližně 40 lidí denně (za 7.2.2022 pak 71). To je málo? Řekněte to jejich příbuzným! Vláda vše svádí na agresivnější omikron. Co však zvyšuje počty nemocných, není agresivnější omikron, ale hrubá nekázeň a nezodpovědnost občanů (hlavně těch mladších a nepřizpůsobivých), kteří z 15 % nedodržují opatření vlády - například ohledně nošení respirátorů ve vnitřních prostorách!

Mrtví přibývají, nemocnice se plní, a ono se rozvolňuje! Někdo se asi „zbláznil“. Koho zajímají senioři a další ohrožené skupiny? Odškodňují se hospodští za ušlé zisky. Přitom v mnoha hospodách se nedodržují opatření vlády téměř demonstrativně. Viz hnutí „Chcípl pes“ a dokonce vyvěšené státní vlajky při nedodržování opatření vlády. Ve kterých hospodách se kontroluje při vstupu potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci? Kdo má v hospodě nasazený respirátor, když nekonzumuje jídlo nebo pití? A tihle kverulanti jsou odškodněni. A přitom pozůstalí po zbytečně mrtvých nedostanou ani korunu. Většina jejich příbuzných zemřela vlivem nedokonalých a pozdních opatření minulé i současné vlády. O kontrole dodržování opatření u obou populistických vlád raději nemluvě! Člověk by se jen zbytečně rozčiloval.

S promořováním začala Anglie a po zahlcení nemocnic od něj ustoupila. Naopak Čína důsledně občany před covidem brání a v souvislosti s ním mají jen minimum mrtvých. A co trvalé zdravotní následky nakažených po domnělém vyléčení (zničené cévy), to není nic? Co postcovidový syndrom (dušnost, únava, deprese)? A co odložené léčení a odložené operace? Ty k zahlcení zdravotnictví také časem pomohou! A co pak? Vyměníme ministra Válka a jede se dál? Nestačí, podle mého odhadu, 20.000 zbytečně mrtvých? Dle profesora Prymuly 15.000. A další přibývají a budou zřejmě přibývat. Proto zastavme nesmyslné a nezodpovědné promořování-rozvolňování dříve, než bude pozdě!

Autor je praktický sociolog, nestraník atd.zpět na článek