Neviditelný pes

GLOSA: Kocáb do senátu, nebo do basy?

25.8.2008

Ne, článek nebude o vytunelovaném fondu Trend, článek bude o události, která se týká všech obyvatel naší republiky – a nejen jich. Média ji takřka nezaregistrovala a pokud ano, pak ji komentovala víceméně slovy uznání, zatímco na místě byla daleko spíš ostrá kritika.

Před více než týdnem totiž ve svých večerních zprávách uveřejnila televize Z1 šokující poznatek - studentka, pátrající kvůli své diplomové práci v archivu Michaela Kocába, objevila originál smlouvy o odsunu sovětských vojsk z naší republiky. Můžeme tedy vděčit náhodě, že světlo světa spatřil dokument, který má nesmírnou důležitost pro celý náš stát – a on se povaluje někde v krabici u Kocábů na půdě!

Tímto protokolem, s originálními podpisy Kocába, generálů Ducháčka a Naďoviče a za ruskou stranu generála Vorobjeva a velvyslance Pankina, byl definitivně ukončen pobyt sovětských vojsk v naší zemi. Že jde o listinu nesmírné důležitosti a ceny, potvrzuje i vojenský historik Pavel Minařík. Ten si jeho jedinečnost pochvaloval s tím, že v archivu mají dohodu o pobytu sovětských vojsk z 16. října 1968, ale dokument o ukončení okupace jim chyběl.

I přes nadnesený titulek našeho článku se pan Kocáb vazby a následného kriminálu patrně bát nemusí, ale občané Prahy 1 a vůbec celého volebního obvodu č. 27 by měli zvážit, zda bordelář, jak sám sebe Kocáb charakterizuje, je tou pravou osobností, která by je měla zastupovat v horní komoře parlamentu. Vždyť takovému chaotovi nelze svěřit jediné důležité lejstro, nedejbože v režimu utajení! Mohli bychom se totiž za několik let od jeho ztráty dozvědět, že celou dobu leželo u Kocábů ve špajzu na polici, mezi nakládanými okurkami a štanglí salámu!

Vzhledem k tomu, že Michael Kocáb působil dlouhá léta i jako poradce prezidenta Havla, vtírá se do hlavy ještě jedna myšlenka. Neměla by se ta studentka, až zas bude pátrat v Kocábově archivu, podívat i pod postel? Třeba se tam povaluje originál státního znaku, který se taky záhadně ztratil během Havlova prezidentování...zpět na článek