Neviditelný Pes

GLOSA: Klinika vs. Ústavní soud

7.11.2018

Kolega Jan Ziegler připomněl ve svém článku Okupanti musí vyklidit kliniku (4/11) verdikt Ústavního soudu ze dne 30. 10. 2018, který definitivně odmítl stížnost proti soudním rozsudkům týkajícím se vyklizení objektu.

Z něj vyplývá, že ti, kdo objekt neoprávněně využívají (spíše zneužívají), jej musí vyklidit.

K tomu jedna osobní poznámka.

Kdysi, když byla Klinika ještě skutečnou klinikou, bydleli naši mladí nedaleko. Kolem objektu jsme chodili s tehdy předškolní vnučkou do parku Parukářka. Nesčetněkrát. Mám tedy ke klinice (Klinice) zvláštní „citový“ vztah a její osudy jsem později se zájmem sledoval, i když se naším „hlavním parkem“ staly na více než deset let Havlíčkovy sady (Grébovka). A nestačil jsem se divit, tak jako asi spousta čtenářů článku Jana Zieglera.

Klinika

Klinika je pro mě především ilustrací toho, jak si někteří aktivisté představují fungování společnosti v právním státě. Kdybych měl vlasy, vstávaly by mi hrůzou na hlavě.

Závěr: je užitečné si tuto kauzu a chování aktivistů v ní zatraceně dobře pamatovat. Buď svět funguje podle zásady, že soukromé vlastnictví je posvátné – anebo jsme zpátky v komunismu.

FOTOODKAZ – Výhled z Parikářky. Zdroj: Web OS Parukářka. Klikněte ZDE

Stejskal.estranky.czzpět na článek