Neviditelný pes

TELEVIZE: Lvi versus pečeníčko

15.3.2024

Povídal mi kamarád, vlivný brněnský advokát, že jeho skoro desetiletá vnučka se v sobotu (9. 3. 2024) moc těšila na další díl Peče celá země - aby se mj. naučila další recepty.

Feministky a feministé by možná napsali/y , že to je jen další oběť patriarchální společnosti, a že v radosti z pečení se propisuje perfidní obava, že až dívka vyroste, že by si nenašla zajištěného seriozního manžela. Tedy pokud by náležitě neovládala cukrářské a další relevantní kulinářské (resp.hospodyňkovské) schopnosti. Ale možná má holka jen ráda sladké, kdo ví…

Nepředvídatelní lvi

A místo toho tam Česká televize vysílala jakési České lvy, a Pečení, v rozporu se zásadou legitimního očekávání, se prostě minulou sobotu nevysílalo. Chudákům příznivcům pečení zbyly jen nadarmo rozpálené trouby a oči pro pláč.

Přitom, jak správně konstatovala vnučka - Dědo, přece by stačilo, kdyby tam přečetli ty, co to vyhráli, a pak mohlo být naše „pečeníčko“.

Dodejme, že lidem z Moravy ani nikdy moc nepřirostl k srdci název „čeští“ lvi. Kde vlastně zůstaly moravské orlice? Jistě na placení koncesionářských poplatků jsou lidé z Moravy dobří…dále do toho nebudu zabrušovat.

Závěrem

Nápad, že by se ve zprávách (možná dokonce i v těch hlavních) jen věcně přečetl seznam oceněných, pokládám za relativně nosný. A bylo by nepatřičné ho odmítat jenom proto, že ho vynalezla mladá žena.

Za ušetřené peníze za pořad (včetně rautu a úklidu sálu po umělcích) by se daly vybudovat mj. ty dětské koutky pro mladé filmařky a filmaře, anebo by se mohli poslat na pomoc ukrajinským filmařům a filmařkám, nicméně to je již námět zase na jinou glosu.zpět na článek