Neviditelný pes

BOTANICKÁ ZAHRADA: Uslyšíte i trávu růst...

18.11.2005

Návštěvníci skleníku Fata Morgana Botanické zahrady hl. města Prahy se při procházce tropickou přírodou mohou už pár dnů spolehnout na netradičního průvodce.

Jde o velice atraktivní pomůcku užívanou v oblasti cestovního ruchu. Zvukový průvodce Orpheo má velikost většího mobilního telefonu. Celkem na 21 místech seznámí návštěvníky skleníku s průvodním textem o jednotlivých částech expozice, a to kromě češtiny ve 3 světových jazycích - angličtině, němčině, ruštině. Populárně vzdělávací formou srozumitelnou i dětem se z komentáře dozvíme řadu zajímavostí a kuriozit. Např., která rostlina si díky svým zvláštním plodům vydobyla jméno "salámový strom", kde roste jedna z nejvzácnějších rostlin ve skleníku - balzamodárná dřevina druhu Agathis moorei, plody které rostliny pukají ve zralosti za zvuku podobnému střelbě a nebo který druh trav vyžaduje ke klíčení kouř a oheň. I když letošní výstavy tropických motýlů máme za sebou, komentář o životě a rekordech motýlích krasavců je ve sluchátku stále k "doslechu".

Stávající nabídku zvukového průvodce doplní začátkem roku 2006 povídání o masožravých rostlinách a rybách, které ve Fata Morganě patří především u nejmenších návštěvníků k nejobdivovanějším.

sluchátkaUpozornění pro návštěvníky, kteří by průvodce zapomněli při odchodu odevzdat: Při případném odcizení sluchátka se aktivuje alarm, který označí, že přístroj opustil ochrannou zónu. Je třeba rovněž upozornit, že sluchátko je k jiným účelům nepoužitelné. Nejde o telefon a není možné ho žádným způsobem uvést do funkce. Po vybití baterie je tedy přístroj naprosto bezcenný.

Propůjčení sluchátka stojí 30 korun. Informace, které vám zprostředkuje jsou ovšem k nezaplacení…

Venkovní expozice Botanické zahrady hl. města Prahy jsou v čase od 1.11. 2005 do 31.3.2006 otevřeny denně od 9 do 16 hodin, vstup je zdarma. Návštěvníci mají možnost využít ke vstupu do zahrady bránu u zastávky MHD - bus č. 112 Kovárna.

Tiskové oddělení
www.botanicka.cz

Foto: Během procházky tropickou přírodou uslyšíme i trávu růst…zpět na článek