Neviditelný pes

BIG BEN: Komický start tragického roku

2.3.2024

Ten rok, jemuž odborníci nejen předvídají, ale dokonce i predikují spoustu tragédií, začal sérií komických událostí bezděkého humoru, jejichž komično je znásobeno tím, že je jejich aktéři myslí vážně. Na ty tragédie určitě ještě dojde. Ale zatím je svět samá sranda. Teda, jak praví jedno moravské úsloví, „byla by to sranda, kdyby to nebyl průser.“ Zde tedy komedií hrstka:

Michelangelova freska stvoření člověka v Sixtinské kapli je typický příklad bělošského suprematismu, říká americká (bílá) profesorka rasových studií Robin DiAngelo. „Bůh je bílý, David či co je bílý a andělé jsou bílí, dokonalá konvergence bělošského patriarchátu.“ (Není ten „či co“ spíš Adam než David, paní profesorko, prosím?)

Bývalý agent FBI Charles F. McGonigal, který řídil vyšetřování Trumpovy údajné kolaborace s Ruskem a byl už loni odsouzen na 4 roky vězení za kolaboraci s Ruskem, je dodatečně odsouzen na dalších 28 měsíců za kolaboraci s Albánií, od níž dostal zaplaceno 225 tisíc dolarů. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá – a hned dvakrát.

Rusko a zase Rusko

Smrt Navalného zavinili američtí republikánští kongresmani. Zemřel následkem jejich neschválení několikamiliardového příspěvku Ukrajině. Nejnovější vtip – jak už jste možná uhádli – Bidenův. Oni ti vrahové si k tomu schválení kladli podmínku, že Biden zastaví příliv ilegálních migrantů přes mexické hranice. Po deseti milionech příchozích už úkol neproveditelný. A tak to holt odskákal Navalnyj. Puklo mu z toho srdce.

Biden by byl porotou shledán mentálně nezpůsobilý být souzen, sděluje v téměř 400stránkovém dokumentu pro Generální Prokuraturu právní expert Robert Hur, s publicitou v The New York Times. Bylo to nejspíš na objednávku Bílého domu po zprávách, že se na Bidena objevují nařčení ze spousty trestných činů. Těžko se najde něco komediálnějšího než úředně certifikovaná mentálně nezpůsobilá osoba v nejmocnější funkci světa.

Také Británie přišla se svou troškou…

To londýnský starosta Sidiq Khan, stále ještě pokládaný za mentálně zdravého, se vyznamenal hned dvěma vtípky. Na jeho příkaz bude na volném podstavci na Trafalgarském náměstí, původně vyhrazeném pro královnu Alžbětu II, stát pomník transgenderových sexuálních pracovníků a pracovnic za jeden milion liber daňových poplatníků. Linky londýnské nadzemní dráhy, obvykle pojmenovávané podle konečných stanic, starosta přejmenovává pokrokovými názvy jako „Windrush Line“ (podle jména lodi přivážející po 2. světové válce první imigranty z Karibiku). Nebo „Mildmay Line“ (podle nemocnice, která první začala léčit AIDS). Nebo „Suffraget Line“ (podle bojovnic za ženská práva začátku 20. století).

Britská venkovská krajina a příroda je „stále utvářená dědictvím rasismu a kolonialismu jako bělošské prostranství a lidé barevní jsou v něm nesví a jako by sem nepatřili“. Upozorňuje na to přírodní ochranářská organizace Wildlife and Countryside Link, zaznamenávající, že „zeleným venkovským prostranstvím dominují bílí lidé“. Nějak jí ušlo, že lidé nebílí dominují šedivým prostranstvím městským.

Mateřské mléko transžen (t.j. přeoperovaných mužů), je stejně zdravé, jako mléko přirozených matek, ujišťuje britské kojence nemocnice patřící k University of Sussex. Vzniká prý pomocí hormonového farmaka jménem Domperidon. Odborníci na to asi přišli předávkováním Dom Perignon.

Irové by si měli přestat pořád ze všeho dělat srandu, abych se tu mohla cítit doma, žádá je visuální umělkyně Ala Buisir. Irský humor jí připadá nehumorný a dokonce nepřátelský, vysvětluje ve svém podcastu s hlavou pokrytou hidžábem. Irská vláda hned vydala zákon proti urážlivým vtipům na internetu a irští humoristé (tj. všichni Irové kromě vlády) si stěžují, že to ohrožuje samotnou esenci irského národa.

A co u nás v Česku?

A aby český humor nezůstal pozadu, internetem koluje libozvučná píseň „Díky pane prezidente“ od rozzařující se pěvecké hvězdy jménem Anna Benz. Kam se umělecky hrabe Pavel Kohout nebo Vítězslav Nezval se slavným „Vám poděkování a lásku vám“ (tatíčku Staline, tehdy).

Díky vám, pane prezidente
za všechno, co pro nás konáte
naši zemi ve slušnosti
jen dobré jméno děláte.

Svojí skromnou korektností
na svět kolem nás se díváte
s cele lidskou důstojností
maximum do toho dáváte.

Vzor našich dětí a příštích generací
strašně to letí, naučte je znát
že pravda vyhraje,
za pravdou budem stát.

Každý je tu sám za sebe
ale velké věci tvoří tím,
až vás potkám na motorce,
tak vás takhle pozdravím.

Beze srandy. Tady:

________________________________________________________

Kurasovy knihy najdete třeba zde: http://www.pi-shop.cz/kuras/

ben

Deník zamilovaného viruse
Uprostřed jedné z virových epidemií se mladý hippie virus zamiluje do mileneckého páru svých nakaženců a odmítá je zabít. Stává se tak pro virusový establishment stíhaným disidentem a bezděkým vůdcem vzpoury, jejímž posláním je zachránit Zemi před hrozící katastrofou působenou lidstvem.

Antonín a František jsou naživu
Rozmarná detektivní novela situovaná do 60. let. Poslední kusy (náhodně objevený balík) z dávno vyprodaného vydání. Kniha oceněna Cenou Jiřího Marka za nejlepší detektivku...

Malá paměť
Malá paměť je memoár, napsaný v trysku za první koronavirové karantény, komponovaný na přeskáčku, komicky vzpomínající na události a osobnosti, které Bejamina Kurase přivedly k psaní jako celoživotnímu řemeslu.

Sex nás všechny přežije
Články na lechtivá témata, původně psané pro Playboy.

Tao sexu
S obvyklým humorem, spikleneckým pomrkáváním na znalce a laskavou shovívavostí k neznalcům, zábavně, srozumitelně a svižně nastiňuje obnovování tradic staročínských taoistických sexuálních technik a taoistické životní filozofie. Proplétá je anekdotami ze staré Číny a z nedávné Hané, kde se určité formy taoistického sexu bezděky pěstovaly za dob hlubokého komunismu.

Soumrak bílého muže
Nové vydání úspěšné analýzy naší doby, rozkrývající informovaně a místy humorně příčiny, ideje a události vedoucí k sebedestrukci moderní západní civilizace, líčící vývoj od jejího vrcholu přes totalitní ničivé politické ideologie 20. století, psychologii sebemrskačství a ztráty pudu sebezáchovy ve 21. století.zpět na článek