Neviditelný pes

WEB: Topzine.cz otevírá bránu do světa fantastiky i pro

25.5.2009 12:05

TopzineTOPlistV rámci magazínové části www.topzine.cz, ambiciózního internetového projektu českých studentů, vznikla počátkem března speciální rubrika zabývající se fantastikou. Mezi hlavní cíle autorů patří přiblížení českých a slovenských conů.

„Brzy bychom měli vyřešit problémy se serverem a do rubriky Hry a fantastika na Topzine.cz bude přístup i přes doménu Fanzine.cz či Fanzin.cz,“ řekl koordinátor projektu Martin Peška a dodal: „Hlavním úkolem, který jsme si v rámci této části projektu stanovili, je přiblížení fantastických světů širšímu publiku, vždyť fantastické světy jsou součástí normálního života všech lidí. Například mladí kluci přijdou domů ze školy, zapnou televizi, a dívají se na Star Gate. Nebo si potom sednou k počítači a hrají on-line hru, která se odehrává v prostředí Tolkienovi Středozemě.“

Martin Peška TopzineTopzine.cz má obsahovat nejen magazín, ale i komunitní část s možností diskusí na nejrůznější témata, fankluby a mnoho dalších funkcí, které si zatím autoři projektu nechávají jako překvapení, která chtějí odhalit až při zahájení oficiálního provozu 9. 9. 2009. Od května existuje magazínová část ve zkušební verzi. Redakce naplňuje obsah nejrůznějšími příspěvky z oblasti hudby, filmu, cestování, vzdělání a dalších zájmů především mladých lidí.

„Pokud je někdo fanouškem hudební skupiny a chce zažít něco víc než jen poslech hudby ze sluchátek, zajde si na koncert. Když je někdo fanouškem Star Treku, může jít na Trekfest. Naše redakce v těchto akcích nebude dělat rozdíl jako jiná česká média. Na Trekfestu nemusí zpívat Karel Gott, abychom o této akci napsali,“ vysvětlil Martin Peška.

Fanzine.cz navazuje na ukončený e-zine Tasemnice.cz (ukončen z důvodů nevyhovujícího názvu vzhledem ke svému zaměření), proto obsahuje i několik starších, převzatých, příspěvků z původního magazínu. Mezi ně patří například rozhovory s Ondřejem Neffem, Tomášem Němcem, Pavlem Renčínem nebo Petrem Schinkem.

Martin Peška


zpět na článek