Neviditelný pes

VYŠLO: P. K. Dick, Larry Niven, Saša Pavelková, český Mark Stone, Paul Kearney, Clive Barker, Druhá Nadace atd atd.

18.11.2005

 

Když mrtví mládnousci-fi

Když mrtví mládnou
/Counter-Clock World/
Dick, Philip K.

Nakladatel: Argo
Překladatel: Robert Hýsek
Obálka: Matouš Přikryl
Redakce: Michala Marková, Martina Knápková, Milan Dorazil
Rok vydání: 2005
Počet stran: 248
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback

Groteskně humorný a filozoficky laděný sci-fi román odehrávající se ve světě, kde se obrátil čas, lidé vstávají z hrobů, mládnou a vracejí se do lůn, ve kterých umírají. Jednou z hlavních postav je „antipohřebák" Hermes, který vyhledává tyto ožívající a prodává je pozůstalým, neboť i ve světě běžícím pozpátku se dá vydělat na všem; zvláště je-li zmrtvýchvstalým významná duchovní osobnost, přinášející pravdu o onom světě.

cena 248.00 Kč
www.daemon.cz


King Kongsci-fi

King Kong
/King Kong/
Lovelace, Delos W.  

Nakladatel: Nakladatelství XYZ
Překladatel: Tomáš Bíla
Obálka: Zdeněk Mareš
Redakce: Ljuba Vašáková, Pavel Dvořák
Rok vydání: 2005
Počet stran: 168
Rozměr: 135 x 205
Provedení: paperback

Kdo by neznal krále Konga, obřího lidoopa s nadpozemskou silou, který podlehne křehké plavovlasé dívce. Už po sedm desetiletí je slavný Cooperův film King Kong výzvou pro všechny filmové tvůrce milující romantiku a dobrodružství. Novozélanďana Petera Jacksona, režiséra, producenta, scenáristu a herce, tvůrce mj. filmové trilogie Pán prstenů, oslovil tak silně, že se už jako devítiletý rozhodl pro filmové umění, aby mohl o králi Kongovi jednou vypravovat sám. „King Kong je příběhem o lásce. Neříkal bych mu přímo love story, ale rozhodně tu jde o lásku. A taky o bájný ostrov se ztracenou civilizací od dinosaurů po gorilu," poznamenal ke svému zpracování původního námětu M. C. Coopera a E. Wallace.
Knižní přepis Cooperova filmu představuje vzrušující  svět filmařů v třicátých letech minulého století, kdy kouzlo techniky umožnilo natočit nezapomenutelný příběh o dobrodružném duchu doby, o neprobádaných místech na naší planetě zahalených tajemstvím. Tehdy bylo možné představit si malý, v širém oceánu dosud neobjevený ostrov, na němž se zastavil čas a domorodí obyvatelé sdílejí společnost s prehistorickými tvory.

Románová podoba byla vydána krátce před premiérou filmu na počátku roku 1933 a je dílem spisovatele a novináře D. W. Lovelace. Po dvaasedmdesáti letech vyšla nyní kniha v USA znovu, doplněna vyčerpávajícím doprovodným textem M. C. Vaze o vzniku Cooperova filmu, a předznamenala celosvětovou premiéru Jacksonova pohledu na věčný i vděčný příběh. Přeložena do češtiny, uvádí remake King Konga také u nás.

cena 169.00 Kč
www.daemon.cz


Děti prstencesci-fi

 Děti Prstence
/Ring World's Children/
Niven, Larry

 

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Milan Lžička
Obálka: Valentino Sani
Redakce: Josef Frais
Rok vydání: 2005
Počet stran: 296
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Čtvrtá kniha série Prstenec.

Děti prstence jsou dalším pokračování jedné z nejslavnějších ság sci-fi literatury. Patří mezi ústřední díla takzvané nové vlny sci-fi, která vznikla ve Spojených státech koncem šedesátých a na počátku sedmdesátých let minulého století. Je to další z příběhů o Prstenci, umělé stavbě obklopující vzdálené hvězdy, která je domovem trilionů různých druhů obyvatel a oplývá zázraky techniky. Cestovatel ze Země Louise Wu, účastník výpravy na Prstenec, je zapleten do meziplanetárních intrik, v nichž válka a nová smrtící zbraň v rukou nepřátel hrozí roztrhat Prstenec navždy na kusy. Osud vložil budoucnost Prstence do rukou několika jeho potomků potí, co první bomba prorazí jejich domov a atmosféra Prstence z něj začne unikat. A ti musí sehrát nebezpečnou hru, aby zachránili obyvatelstvo Prstence a vůbec jeho existenci.

cena 219.00 Kč
www.daemon.cz


Písek ve větrufantasy

 Písek ve větru
/Piesok vo vetre/
Pavelková, Alexandra

 

Nakladatel: Wales
Překladatel: Robert Pilch
Obálka: Michal Ivan
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 256
Rozměr: 115 x 165
Provedení: paperback

V Maréši, nejbohatší zemi severního pobřeží, zuří bratrovražedný boj, vyvolaný intrikami a temnou magií čarodějnice Zindy. Mezi dvěma bratry stojí krásná cizinka s nevšedními schopnostmi... Na čí stranu se přikloní? Pomůže pravému králi získat zpátky jeho trůn, anebo naopak...?

První román slovenské „Lady Fantasy", ověnčený mnoha prestižními cenami.

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Mořičvílfantasy

 Mořičvíl
Newman, Denny

 

Nakladatel: Wolf Publishing
Obálka: Grigory Vyatkin
Redakce: Tomáš Němec, Jiří Vlček, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 240
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Druhá kniha z edice Pevnost.

Mořičvíl nikdy nebylo obyčejné město, ale tentokrát se děje něco opravdu divného. Začínají mizet děti bohatých občanů, v ulicích se dá pod rukou sehnat převratná novinka v oblasti gastronomie - plechovkové pivo, Spojené železnice zdražily o 700% veškeré jízdné. Koně, kteří tahají po kolejích vlakové soupravy, navíc asi dostanou vážnou konkurenci v podobě kovové obludy, která vypouští páru a je o mnoho rychlejší...
Do světla záhad možná vnese trochu světla některá z postav knihy - tajný agent James Blond, který má trochu problémy zamaskovat svoji původní barvu vlasů, stařenka Vyprášilová, jejíž zájezdní hostinec U Zdravé výživy připomíná spíš drogové doupě, hrabě Samuel Stoker, který má pro změnu problémy s vlastní identitou a začíná se chovat více jako upírka, než jako upír.
Vítejte do světa Mořičvílu!

cena 89.00 Kč
www.daemon.cz


Druhá nadacesci-fi

Druhá Nadace
/Second Foundation/
Asimov, Isaac  

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: Viktor Janiš
Obálka: -
Redakce: Richard Podaný, Kateřina Tvrdá
Rok vydání: 2005
Počet stran: 312
Rozměr: 110 x 175
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Třetí román série Nadace.

Seldonův plán leží v troskách - a s ním i impérium Nadace. Na Mezka, mutanta netušených psychických schopností, nestačily ani rovnice nejnadanějšího matematika všech dob. Vše však ještě není ztraceno: kdesi na druhém konci Galaxie se skrývá Drahá Nadace, v níž se i přes dlouhá století barbarství měly zachovat veškeré vědomosti lidstva. Mezkovi se Druhou Nadaci napoprvé nepodařilo najít. Teď si je jistý, že napodruhé to již vyjde. Osud lidstva spočívá v rukou Arkadie Darellové, čtrnáctileté dívky obtížené hrozným tajemstvím. A zatímco se vědci Druhé Nadace připravují na rozhodující střetnutí s Mezkem, zástupci přemožené První Nadace se vydávají do vesmíru na beznadějnou cestu. I oni chtějí přispět ke zkáze Druhé Nadace - dřív, než ona zničí je!

Nadace, Nadace a Říše, Druhá Nadace jsou trilogií skládající se z příběhů z historie vzdálené budoucnosti trvající více než milión let v době, kdy jsou planety v celé mléčné dráze spojené do obrovské Galaktické Říše.

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Drakobijci 7fantasy

Drakobijci 7
Šlechta, Vladimír - Renčín, Pavel - Müllerová, Ludmila - Zbíral, David ...  

Nakladatel: Straky na vrbě
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Michael Bronec, Jana Kopečková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 400
Rozměr: 105 x 165
Provedení: paperback

Sborník vítězných prací ze soutěže O železnou rukavici lorda Trollslayera.

V novém sborníku naleznete celkem 11 soutěžních povídek českých autorů a 2 hostující. Některé jsou dobrodružné, jiné romantické nebo fantaskní - celek pak tvoří pestrou paletu všeho, co se dnes ve fantasy čte a píše. Jména některých tvůrců jsou již známá, jiná na svou slávu teprve čekají.

Povídky:
- Vladimír Šlechta: Zbraň mého mrtvého přítele
- Pavel Renčín: Tři páry papuček
- Ludmila Müllerová: Hadí princ
- David Zbíral: Oběti
- Jan Dobiáš: Tajná apokalypsa
- Petra Purketová: Odkaz zpovědníka z Loudunu
- Lucie Lukačovičová: Stín tygra
- Veronika Tesařová: Případ z hradu Cimburka
- Alexandr Kazda: Dlouhé noci
- Martina Šrámková: Dům hrůzy jezdí po vesnických poutích
- Lady Candar: Utkvělá představa
- Jiskra: Poslední
- Blanka Jirušková: Hra o Purpurová křídla

cena 180.00 Kč
www.daemon.cz


Proroctvífantasy

Proroctví
/Prophecy: Child of Earth/
Haydon, Elizabeth  

Nakladatel: Triton
Překladatel: Jana Odehnalová
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 784
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Druhá kniha série Symfonie věků.

V Proroctví pokračuje boj krásné Rapsodie a jejích dvou přátel, krále Ylorcu Achmeda a obřího seržanta Grunthora s démonem F'dorem. Jejich cesty a plány se rozdělují. Rapsodie, vedena svou vizí, se vydává za dračicí Elynsynos, aby pochopila stará proroctví a naučila se zacházet se svým tajemným mečem.
Všichni tři zjišťují, že slova obsažená v proroctvích znamenají jediné - právě oni tři jsou jedinou nadějí pro zemi.
Děj je plný překvapivých zvratů, tajemství, lyrických pasáží, lidových tradic a vrstvením příběhů a nálad má ráz podmanivé hudební sklady - rapsodie.

cena 299.00 Kč
www.daemon.cz


Mark Stone - Zlato Alwogirysci-fi

 Mark Stone - Zlato Alwogiry
Kovanic, Jan

 

Nakladatel: Ivo Železný
Obálka: Petr Bauer
Redakce: Vlado Ríša
Rok vydání: 2005
Počet stran: 128
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback

Z planety Alwogira, u níž kdysi zmizel jeden z agentů SDPP, se dostává na Zemi zlato, a není jej právě málo. Jde dokonce o takové množství, že se tím musí zabývat Vesmírná policie admirála Neumana. Navíc jsou do zlata přimíchány radioaktivní izotopy, takže místo původu je jednoznačně určeno. Mark je vyslán na Alwogiru, aby zjistil, kdo porušuje zákony a zda domorodci nejsou kráceni ve svých právech. Ihned po příletu se situace začíná komplikovat. Ale nebyl by to Mark Stone, aby si s takovou situací neporadil. Jeho pátrání ho nakonec zavede až do Věčné tmy...

cena 84.00 Kč
www.daemon.cz


Abarat 2fantasy

 Abarat - Magické dny, krvavé noci
/Abarat: Days of Mafic, Nights of War/
Barker, Clive

 

Nakladatel: BB art
Překladatel: Adéla Bartlová
Obálka: Clive Barker
Redakce: Viktor Janiš, Hana Musilová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 488
Rozměr: 165 x 235
Provedení: hardback

Druhá kniha série Abarat.

Dobrodružství Candy Quackenbushové v úžasném světě Abaratu je hodinu od hodiny zvláštnější. Christopher Carrion, Vládce půlnoci, vyslal svého nohsleda, aby ji chytil. Proč? Co chce Carrion od obyčejné dívky z Minnesoty? A proč Candy začíná mít pocit, že už v Abaratu někdy byla? Jak je možné, že zná magická slova, přestože si nepamatuje, kde se je naučila?
Je to zkrátka záhada. A Carrion spolu se svou ďábelskou babičkou, Strakatou bábou, pojali podezření, že ať už je Candy kdokoli, mohla by zmařit jejich plány na ovládnutí Abaratu.
Candyini přátelé musí závodit s časem, aby ji vysvobodili z Carrionových spárů, a Candy musí vyřešit záhadu své minulosti, než se síly Dne a Noci střetnou a nad ostrovy nastane Absolutní půlnoc.
Rozhodující válka se blíží a Candy bude muset učinit několik rozhodnutí, která navždy změní její život...

cena 490.00 Kč
www.daemon.cz


Ranovo znamení - Žebráci mořefantasy

 Žebráci moře I - Ranovo znamení
/The Sea Beggars I - The Mark of Ran/
Kearney, Paul

 

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Zdeněk Milata
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Ivana Milotová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 336
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Tento svět umírá, zdánlivě opuštěn svým Stvořitelem. Lidé na něm intrikují, pletichaří a válčí, neboť zapomněli, že jim tato rotující koule nepatří. Kdysi zde žila jiná rasa. Někteří věří, že to byli poslední andělé, vyhnáni sem za dávno zapomenuté zločiny; jiní se domnívají, že šlo o démony, uvězněné zde znechuceným Stvořitelem...
Poklidný život Rola Cortishana se chýlí ke konci, neboť v jeho žilách - aniž by o tom věděl - koluje ušlechtilá krev této staré rasy. Z rodného domu jej vyžene omezenost a závist a on nalezne útočiště ve starověké věži zlého Michala Psellose, kde je zasvěcen meči a cvičen na zabijáka, úkladného vraha, který nezná slitování. Jeho učitelem v umění vraždy je krásná a smrtící Rowen, kterou Rol beznadějně miluje. Obrátí se zády k tomuto bezbožnému světu a vydá se hledat Skryté město, kde zoufalci a vyděděnci bojují za přežití proti těm, kteří je zotročili.
Takto začínají kroniky velkého cestování Rola Cortishana a jeho druhů: bandy vyděděnců, kteří se uchýlili na širý oceán, když se proti nim obrátily všechny národy světa. Ussiini sirotci byli také nazýváni Žebráci moře...

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Conan a krokodýlí bůhfantasy

 Conan a krokodýlí bůh
/Conan and Crocodille God/
Blanc, Christopher

 

Nakladatel: Deus
Překladatel: Břetislav Čenda
Obálka: -
Redakce: Miroslav Žďárský
Rok vydání: 2005
Počet stran: 240
Rozměr: 115 x 180
Provedení: paperback

Kdo v Shadizaru vraždí vysoké a silné muže? Proč nájemní vrazi útočí na Conana, který má ve váčku sotva pár stříbrňáků a ve městě je teprve jeden den?
Jedenkrát za tisíc let se v úplňkové noci hvězdy dostanou do takového postavení, aby bylo možné otevřít prastarý skalní chrám, ve kterém kdysi bojovala lehkonohá Tančící bohyně s krokodýlím bohem Sobkem. Jejich dávný boj musí dobojovat lidé, proto míří do pouště Conan s pannou bojovnicí a upovídaným falešným hráčem, aby se v tajemném chrámu utkali v boji na život a na smrt s černým mágem, zradou i samotným krokodýlím bohem.

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Nebezpečná minulosthoror

 Nebezpečná minulost
/The Creepers/
Morrell, David

 

Nakladatel: Alpress
Překladatel: Dalibor Míček
Obálka: Tomáš Řízek
Redakce: Vratislav Konečný
Rok vydání: 2005
Počet stran: 344
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Čtyři muži a jedna žena za studeného říjnového večera připravují akci, jejímž cílem je proniknout do zchátralého hotelu Paragon v přímořském letovisku Ashbury Park. Nádherná budova, připomínající mayskou pyramidu, má největší slávu za sebou a je určena k demolici. Pětici lidí spojuje neobvyklá záliba - amatérské prohledávání opuštěných budov a pátrání po mizejících tajemstvích. K výpravě do starého hotelu se připojí ještě novinář, který by se rád zviditelnil netradiční reportáží do New York Times, i kdyby byl nucen napsat ji anonymně.
Když vstoupí do tunelu za mořeného krysami, který je má dovést k cíli, čekají na dobrodruhy mnohem děsivější zážitky, než původně předpokládali. V místě zpustošeném neúprosným tokem času, z nějž přímo čiší zlo, na ně číhají hrůza a smrt. Svět temných záhad jako by neměl hranice, situace samozvaných hrdinů se jeví jako bezvýchodná...

cena 219.00 Kč
www.daemon.cz


Níček a Mřenkafantasy

 Níček a Mřenka
/Ensel und Krete/
Moers, Walter

 

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Pravoslav Prokeš
Obálka: Walter Moers
Redakce: Ivana Milotová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 232
Rozměr: 170 x 245
Provedení: hardback

Druhá kniha série Zamonie.

Od té doby, co pestří medvědi osídlili Velký les, platí idylická obec jménem Stromov za nejpřitažlivější turistický cíl Zamonie. Ale v obrovském temném hvozdu na severozápadě kontinentu se dějí podivné věci. V noci je slyšet nářek druidských bříz a sténání Žasnoucích Hvězdářů, šeptá se o pavoučí lesní čarodějnici, která prý stále ještě v neobývané části lesa provozuje své zlořády. Jednoho dne zabloudí dvojčata Níček a Mřenka do divoké, tabulemi se zákazy obklopené části lesa - a co tam zažijí, překonává všechna očekávání.
Po 13 a 1 života Kapitána Modrého medvěda nás Walter Moers podruhé unáší do nezvyklé říše divů Zamonie, kde se fantazie a humor dobrodružným způsobem vymkly kontrole.

cena 259.00 Kč
www.daemon.cz


Kronika rodu Spiderwicků - Tajemství tety Lucindyfantasy

 Kronika rodu Spiderwicků III: Tajemství tety Lucindy
/The Spiderwick Chronicles III: Lucinda's Secret/
DiTerlizzi, Tony - Black, Holly

 

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Jana Jašová
Obálka: -
Redakce: Alena Peisertová, David Dvořák
Rok vydání: 2005
Počet stran: 128
Rozměr: 115 x 175
Provedení: hardback

Jared, Simon a Mallory Graceovi se s maminkou přistěhovali do polorozpadlého domu rodu Spiderwicků a nestačí se divit. Sotva na půdě objeví deník strýčka Arthura, který je plný postřehů o nadpřirozených silách všude kolem nás, překvapí je jejich domácí skřítek Náprstníček. A sotva se vypořádají s bandou skřetů, která si přišla pro strýčkovy zápisky, je na obzoru další malér: kniha je fuč! Co když na ně ti tvorové vyšlou další komando? Sourozenci Graceovi navštíví tetu Lucindu v blázinci a ta je zapřísahá, aby se s nimi nezaplétali, nebo dopadnou jako ona. Jenže copak se dá vystoupit z jedoucího vlaku? Kdo za tím vším stojí? Elfové z tajemné paseky? Neztrácejte kuráž a čtěte dál, ať jste připraveni na nejhorší. Svět tajemných bytostí je blíž, než si myslíte!
Pokračování napínavého příběhu pro čtenáře od devíti let je plný napětí, tajemných kouzel i humoru.

cena 169.00 Kč
www.daemon.cz


Valionfantasy

 Valion - Sága Sirionů II
Borkovec, David

 

Nakladatel: Krigl
Obálka: Jan Doležálek
Redakce: Barbora Kolátková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 676
Rozměr: 110 x 180
Provedení: paperback

Druhý díl Ságy Sirionů nás přenáší na Sierru - zapomenutý svět, kde žijí bez pozornosti bohů rody elfů, orků, trpaslíků a lidí.
Do událostí se ponoříme na světadíle zvaném Aldron sledováním příběhů elfího prince Athrona a jeho následovníků na pouti z hlubin podzemního vězení. Budeme svědky podstaty a příčiny přeměny těchto kdysi vznešených bytostí v temné elfy.
Děj knihy nás také zavede do lidského království Valion, sužovaného útoky orků, invazí elfů a také vnitřní nejednotností a sváry.
Do tohoto světa přichází mladý Asirius, potomek mocných Sirionů, který měl nalézt na Sierre úkryt a útočiště, ve kterém by mohl dospět. Místo toho nalézá jen válku a chaos.

cena 294.00 Kč
www.daemon.cz


Srovnáno se zemíhoror

Srovnáno se zemí
/Roadwork/
Bachman, Richard
(= Stephen King) 

Nakladatel: Beta
Překladatel: Ivan Němeček
Obálka: Tomáš Kropáček
Redakce: Jana Jílková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 302
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Bart Dawes stojí v cestě pokroku. Prodloužení dálnice pohltí prádelnu, kde pracuje, i dům, v němž bydlel dvacet let, v němž se miloval s manželkou a hrál si se synem. Než mu však město stačí tohle všechno vzít, stanoví si jediný úkol. A bude to msta, jakou dokáže napsat jen život - a Stephen King.

cena 239.00 Kč
www.daemon.cz


Dracula - skutečný deník Jonathana Harkerakomiks

 Dracula - Skutečný deník Jonathana Harkera
Kočandrle, Radim

 

Nakladatel: Netopejr
Obálka: Radim Kočandrle
Redakce: Jenny Nowak
Rok vydání: 2005
Počet stran: 168
Rozměr: 165 x 250
Provedení: paperback

Komiksová adaptace jedno z nejslavnějších děl hororové literatury. Právník Jonathan Harker přijíždí do Transylvánie na hrad hraběte Draculy, kde pomalu odhaluje děsivou pravdu o pánu upírů...

cena 169.00 Kč
www.daemon.cz


Lucky Luke - Dostavníkkomiks

Lucky Luke - Dostavník
/Lucky Luke 32 - La diligence/
Goscinny, René - Morris  

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Michal Lázňovský
Obálka: Morris
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 48
Rozměr: 215 x 285
Provedení: paperback

Lucky Luke je dnes už legendární postavou francouzského komiksu. Jeho autorem je duchovní otec Asterixe, slavný francouzský humorista René Goscinny. Lukovy příběhy (jichž je více než 70!) se odehrávají převážně na divokém západě a hlavní hrdina se v nich za neuvěřitelných okolností setkává s plejádou falešných hráčů, zlodějů dobytka i organizovaných zločinců, jako jsou bratři Daltonovi, Jesse James a další. Ale ať už situace nutí Luckyho Luka dělat sebekrkolomnější věci, vždy stojí důsledně na straně dobra.

Wells Fargo & Co, největší dopravní společnost na Západě, má problémy. Přepadení jejích dostavníků se množí, zákazníci ztrácejí důvěru. Proto musí Wells Fargo & Co jednat: k dostavníku z Denveru do San Franciska, který má kromě cestujících vézt nevídanou zásilku zlata, najímá zdatného průvodce - Lucky Luka...

cena 99.00 Kč
www.daemon.cz


Lucky Luke - Tortillykomiks

Lucky Luke - Tortilly pro bratry Daltonovy
/Lucky Luke 31 - Tortillas pour les Dalton/
Goscinny, René - Morris  

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Michal Lázňovský
Obálka: Morris
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 48
Rozměr: 215 x 285
Provedení: paperback

Lucky Luke je dnes už legendární postavou francouzského komiksu. Jeho autorem je duchovní otec Asterixe, slavný francouzský humorista René Goscinny. Lukovy příběhy (jichž je více než 70!) se odehrávají převážně na divokém západě a hlavní hrdina se v nich za neuvěřitelných okolností setkává s plejádou falešných hráčů, zlodějů dobytka i organizovaných zločinců, jako jsou bratři Daltonovi, Jesse James a další. Ale ať už situace nutí Luckyho Luka dělat sebekrkolomnější věci, vždy stojí důsledně na straně dobra.

Nebezpeční a nevyzpytatelní bratři Daltonovi prchají z amerického vězení do Mexika. Zatknout je a přivést zpět dokáže jen jediný muž na celém divokém západě: Lucky Luke, muž, který střílí rychleji než jeho stín.

cena 99.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


zpět na článek