Neviditelný pes

VYŠLO: Narnie 7, VanderMeer, Magazín F&SF a další

1.3.2006

 


Letopisy Narnie 7 - Poslední bitvafantasy - nové vydání

Poslední bitva
/The Last Battle/
Lewis, C. S.

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Veronika Volhejnová
Obálka: Cliff Nielsen
Redakce: Helena Klečková, Alena Suchánková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 224
Rozměr: 140 x 210
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Sedmá kniha série Letopisy Narnie.

Narnie... kde lež plodí strach... kde oddanost prochází těžkou zkouškou... kde se všechny naděje zdají ztracené...
V posledních dne své existence Narnie prožívá nejtěžší boj - nikoli proti útočníku zvenčí, ale proti nepříteli z vlastních řad. V zemi se rozmáhají lži a faleš a pouze král spolu s hrstkou oddaných může zabránit zničení všeho, co je jim tak drahé v krásné a tajuplné zemi Narnii.

Letopisy Narnie - příběhy, které dnes neodmyslitelně patří do světového fondu dětské literatury jsou pozváním pro každého z nás. Pojďme a pospěšme spolu s dětskými hrdiny do světa, kde je sice Zlo silné, ale Dobro nakonec přece jenom zvítězí!

cena 249.00 Kč
www.daemon.cz


Venis Undergroundfantasy

Veniss Underground
/Veniss Underground/
VanderMeer, Jeff

Nakladatel: Laser-books
Překladatel: Milan Žáček
Obálka: Edward Miller
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 320
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Nadřazenou kastou Venissu jsou tzv. umělci života, lidé se schopnostmi jakýmkoli způsobem upravit genom člověka. Toto povolání je chápáno nejen jako řemeslo, ale rovněž jako svébytná forma umění. Jeden z hrdinů příběhu je právě takovým umělcem, dlužno dodat nepříliš úspěšným. Jeho kariéra se ocitne na pokraji zhroucení poté, co mu jsou odcizeny potřebné nástroje. Snaha vyřešit zoufalou situaci ho zavede do nejnižších podlaží bizarního města. Jeho osud dá do pohybu sled událostí, který vyústí v riskantní výpravu do jámy pekelné, obývané těmi nejpodivnějšími výtvory bez známek ztraceného lidství. Vydejte se tedy spolu s námi do temné krajiny fantazie jednoho z nejoriginálnějších vypravěčů současnosti a poznejte budoucnost, o níž byste sami neměli odvahu ani snít.
Vedle samotného románu mají čeští čtenáři jako dosud jediní na světě možnost přečíst si v knize také šest povídek patřících do stejného prostředí.

cena 229.00 Kč
www.daemon.cz


Magazín Fantasy&ScienceFiction

Magazín Fantasy & Science Fiction 01/2006
/The Magazine of Fantasy & Science Fiction/
Nix, Garth - Hughes, Matthew - Cowdrey, Albert E. - Rosenbaum, Benjamin ..
.

Nakladatel: Triton
Překladatel: Milan Žáček, Jana a Jan 'Jam' Oščádalovi, Jiří Engliš, Petr Kortle, Petr Caha
Obálka: Cory Ench, Catska Ench
Redakce: Martin Šust, Jolana Čermáková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 144
Rozměr: 125 x 200
Provedení: paperback

Česká mutace známého amerického sci-fi a fantasy magazínu.

Přichází k vám skutečná legenda!
Magazín Fantasy & Science Fiction vychází ve Spojených státech již téměř šedesát let a za tu dobu si na trhu vydobyl zcela ojedinělé postavení. Dnes je pokládán za nejlepší zdroj fantastické povídky na světě. Česká edice se vám v úzké spolupráci s americkou redakcí pokusí zprostředkovat léty prověřenou klasiku i příběhy těch nejlepších autorů žhavé současnosti. Každé dva měsíce se tak spolu s námi můžete ponořit do barvitých světů ničím neomezované spisovatelské fantazie.
V tomto čísle odkryje Garth Nix v artušovské fantasy Pod hladinou jezera pravou podstatu tajemné a kruté jezerní paní. Zapeklitý případ vlastní ztráty geniálních schopností řeší v povídce Chytrák hlupákem Henghis Hapthorn, nejlepší nezávislý záhadolog Staré Země. Albert E. Cowdrey popíše v dobrodružné SF novele Kmeny z Běly ostrý střet lidské osádky těžařské kolonie s překvapivým odporem nebezpečné domorodé fauny. Znepokojivý svět budoucnosti, kde se biologický věk obyvatel zastavil a vznikají tak místa obývaná zdánlivě věčně mladými dětmi, představí Benjamin Rosenbaum v povídce Pusťte hodiny. A na závěr se v povídce Johna Morressyho setkáte s oblíbeným mistrem magie Kedrigernem.
Magazín Fantasy & Science Fiction je jednoduše splněným snem každého milovníka dobrých a čtivých příběhů.

Povídky:
- Garth Nix: Pod hladinou jezera
- Matthew Hughes: Chytrák hlupákem
- Albert E. Cowdrey: Kmeny z Běly
- Benjamin Rosenbaum: Pusťte hodiny
- John Morressy: Vlna zločinnosti na hradu Malveillant

cena 125.00 Kč
www.daemon.cz


Carpe Jugulum - Úžasná Zeměplochafantasy - dotisk

Carpe jugulum - Úžasná Zeměplocha
/Carpe Jugulum/
Pratchett, Terry

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Jan Kantůrek
Obálka: Josh Kirby
Redakce: Naďa Svobodová, Tomáš Kropáček
Rok vydání: 2000
Počet stran: 448
Rozměr: 110 x 175
Provedení: paperback
Stav: dotisk

Dvacátá třetí kniha série Úžasná Zeměplocha.

Magráta s Verencem mají dceru a připravují velkou oslavu k jejímu křtu. Na oslavu jsou pochopitelně pozvány i čarodějky - Bábi, Stařenka a Anežka Nulíčková. Bábino pozvání ukradnou straky a Bábi, která se cítí tímto domnělým přehlédnutím uražena, se rozhodne opustit Lancre, protože dojde k názoru, že už ji ostatní čarodějky nepotřebují. Na obřad dorazí poslední hosté, rodina upírů z Überwaldu. Chtějí získat Lancre, chtějí, aby se jeho obyvatelé stali jejich služebníky... a potravou. Jsou strašliví, protože se zdá, že nemají žádné zábrany a nedají se zastavit...

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Král za branoufantasy - nové vydání

Král za branou
/The King Beyond the Gate/
Gemmell, David

Nakladatel: Perseus
Překladatel: Dana Krejčová
Obálka: Luis Royo
Redakce: Luboš Falout
Rok vydání: 2006
Počet stran: 384
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Chronologicky osmá kniha série Drenajská sága.

Století po hrdinné obraně Dros Delnochu musí lid Drenaje čelit nové hrůze - šílenému císaři, jehož u moci drží zkříženci, mocní dlaci, a tmaví templáři, mniši Temnoty a válečníci nemající sobě rovné: dva voje nepřemožitelného zla.
Ale jeden muž, vyděděnec nenáviděný Drenajci pro svou nadirskou krev a opovrhovaný Nadiry pro své drenajské předky, se vydává na cestu, aby císaře zničil. Je to jeden muž proti vojsku Chaosu.
Je to Tenaka Chán - Kníže stínů.

cena 285.00 Kč
www.daemon.cz


Pistolník - Temná věž 1fantasy, horor - dotisk

Pistolník - Temná věž I
/The Gunslinger/
King, Stephen

Nakladatel: Beta - Dobrovský a Ševčík
Překladatel: Linda Bartošková
Obálka: Kurs 99
Redakce: -
Rok vydání: 1999
Počet stran: 200
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback
Stav: dotisk

Hvězdu hororové literatury, amerického autora Stephena Kinga, není třeba českému čtenáři představovat. O to více ho překvapí Pistolník, úvodní svazek ságy, kterou autor píše od studentských let. Titulní postava, pistolník Roland, je poslední střelec přízračného světa, ztraceného obludně daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně, budící zdání, že je peklem a jeho obyvatelé dušemi hříšníků. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd, i za cenu prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honičku za mužem v černém, který je nejen mágem tohoto světa, učněm Merlinovým, ale také možná andělem smrti. To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém.
Teprve po této oběti, která v případě chlapce Jakea připomíná Abrahámovu oběť Izáka, je pistolník dostatečně odlidštěn, aby snesl setkání s mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se pronikají všechny cesty...

Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem.
Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží...

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Keltská kletbafantasy

Keltská kletba
Hrůzová, Barbora

Nakladatel: Petra
Obálka: Michal Houba
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 128
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Hrdinka románu Zuzana Králová pracuje jako keramička v Archeologickém ústavu. Rozešla se s manželem a jejich syn na panovačného otce zanevřel. Na archeologickém výzkumu na Berounsku se Zuzaně zjeví keltská bohyně Epona a poradí jí, jak zabránit blížícímu se zlu a neštěstí. Najde v sobě Zuzana dost síly a vytrvalosti? A není zlo, klíčící v šíleném člověku příliš silné? Zuzanina kolegyně a kamarádka Katka zmizí a dostává se do ohrožení života. Stihne ji někdo zachránit dřív, než ji psychicky narušený člověk obětuje starobylému božstvu?

cena 169.00 Kč
www.daemon.cz


Elyonova země, kniha 1 - Temné horyfantasy

Elyonova země I - Temné hory
/The Land of Elyon I - The Dark Hills Divide/
Carman, Patrick

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Eva Mazůrková
Obálka: -
Redakce: Helena Klečková, Alena Suchánková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 224
Rozměr: 145 x 210
Provedení: hardback

Dvanáctiletá Alexa tráví s otcem léto v městečku Bridewell. Těší se, že ho důkladněji prozkoumá, hlavně jeho pozoruhodnou knihovnu a labyrint chodeb a místností v domě, kde jsou ubytovaní. Také touží zjistit, co se skrývá za hradbami, které byly vystavěny kolem města i přístupových cest na obranu před neznámým zlem z okolních Temných pahorků, zlem, kterého se obávají všichni obyvatelé města.
Podaří se jí poodhalit tajemství a zjistí, že se jedná o události vztahující se hluboko do minulosti. Získá nečekané nové schopnosti a s jejich pomocí se snaží odvrátit nebezpečí, které by mohlo zničit všechno, co je jí drahé, a navždy změnit Elyonovu zemi.

cena 249.00 Kč
www.daemon.cz


Crew2 16/2006komiks

Crew2 16/2006
Azzarello, Brian - Sale, Tim - Giffen, Keith - Grant, Alan ...

Nakladatel: Crew
Překladatel: Jiří Pavlovský, Šimon Španihel, Filip Škába
Obálka: Simon Bisley
Redakce: Jiří Pavlovský, Milan Krejčí, Martin Němec, Ľudovit Plata, Tomáš Prokůpek
Rok vydání: 2006
Počet stran: 84
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Comicsový magazín

Poslední trefa
(Ace in the Hole)
Svět profesionálních zabijáků není zrovna moc útulné a přátelské místo. A v podání slavného Tima Sala je ještě o poznání méně útulnější a ještě o něco chladnější. Asi jako Severní pól.
Scénář: Brian Azzarello
Kresba: Tim Sale

Lobo: Lobovy militaristické vánoce
(Lobo: Paramilitary Christmas Special)
Jaké by to byly Vánoce (dobře, trochu opožděné, přiznáváme) bez Loba? Ano, mizerné. Velkej šéf tentokrát dostane životní zakázku - zabít jistého pupkatého vousáče v rudém obleku, slyšícího na jméno Santa Claus. Šťastné a veselé, milí čtenáři!
Scénář: Keith Giffen, Alan Grant
Kresba: Simon Bisley

Kyklop!
(Cyclop!)
Přinášíme vám dílo komiksové legendy. Už jsme měli Richarda Corbena černobílého a teď je na čase, aby se pořádně vybarvil. A jak jinak než v příběhu plném bojů na život a na smrt, příběhu plném nestvůrných mutantů a dokonalé malby.
Scénář a kresba: Richard Corben

Garfield
(Garfield)
Garfield vás tentokrát seznámí se zápory děsuplného pondělí.
Scénář a kresba: Jim Davis

cena 99.00 Kč
www.daemon.cz


Witch - Srdce Kondrakarufantasy - dotisk

W.I.T.C.H.: Will - Srdce Kondrakaru
/W.I.T.C.H. - Salamander's Hjerte/
Kaaberbol, Lene

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Eva Zvárová
Obálka: -
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2002
Počet stran: 112
Rozměr: 125 x 180
Provedení: paperback
Stav: dotisk

V Heatherfieldu, jinak docela obyčejném městě, žije pět neobyčejných dívek: Irma, jejímž živlem je Voda, Taranee, spjatá s Ohněm, Cornelia, která vládne Zemi, Hay Lin, jež drží ve svých rukou lehkost a volnost Vzduchu, a konečně Will, nositelka Srdce Kondrakaru, silného amuletu, ve kterém se všechny přírodní živly spojí v průzračnou a silnou energii.
Dohromady jsou W.I.T.C.H. - pět mladých Strážkyní Kondrakaru.
A svět je právě potřebuje...

cena 129.00 Kč
www.daemon.cz
zpět na článek