Neviditelný pes

SOUTĚŽ: O Palpyho kšandy - výsledky

22.11.2005

O Palpyho kšandyPorota četla, hodnotila a opět prokázala, že její jednotliví členové mají dosti rozdílný literární vkus. To je také jeden z důvodů, proč tentokráte v závorce kromě výsledného průměrného pořadí uvádíme za středníkem i kolikrát ta která práce získala v hodnocení první-druhé-třetí místo. Tím druhým je pak snaha povzbudit autory, především „prvopisatele“, kteří třeba nedopadli tak, jak si slibovali. Účastněte se našich soutěží dál, neb se vždy najde někdo, komu se právě ta vaše povídka bude docela líbit!

Nemohu ovšem v této souvislosti neuvést jeden naprosto odstrašující příklad, jak by určitě nemělo být přistupováno k jakékoli literární soutěži (byť si i někdo může myslet, že v něčem tak bezvýznamném, jako je parodie na Star Wars). Jistá práce (záměrně neuvádím která, jestli to dotyčný hříšník čte, tak se asi pozná) se po otevření a letmém pohledu na první stranu hemžila pravopisnými chybami tak naprosto děsivě, že jsem to nervově nevydržela a napsala jejímu autorovi zdvořilý mail na téma, zdali by si to po sobě nechtěl ještě jednou přečíst, opravit a opravené poslat. „Je mi líto, není čas“, byla odpověď. Zachovala jsem se fér a o této drzosti se porotcům nezmínila, ovšem většina z nich i bez toho dospěla k názoru, že zmiňované dílko si zaslouží místo hluboko v poli poražených. Dost možná, že někteří tak usoudili i kvůli těm hrubkám. My jsme přece varovali, že při hodnocení bude přihlíženo i ke stavu pravopisu. Tedy opět zopakujeme dobrou radu – než něco do jakékoli soutěže pošlete, přečtěte si to po sobě aspoň jednou nebo ještě lépe, nechte někoho znalého vaší mateřštiny, aby vám to zkontroloval.

A jak tedy kdo dopadl?

  1. Lana Estari: Klony útočí aneb 101 Palpatinů (2,89; 3-2-0)
  2. Darth Bobo: A Last Hope – Poslední naděje (3,44; 1-2-1)
  3. Petr Říhánek: Pomsta Janewayové (3,56; 3-1-1)

  4. Jiří Svašek: Taková normální rodinka (4,0; 2-2-1)
  5. Darth Leilith: Jak chudý Jedi ke štěstí přišel (5,22; 0-2-0)
    Libor Machát: Pravda o okupaci Naboo (5,22; 0-0-2)
  6. Radek Chromý: I Jedi mají své dny (5,67; 0-0-2)
  7. Matlikk: Hon na veverky, teda na Sithy… (6,0; 0-0-2)

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům blahopřejeme a ti ostatní mohou zkusit štěstí v příštím ročníku nebo v jiné z našich soutěží – momentálně je aktuální „Sithský holocron ARPS III“.

Je-li někdo zvědavý na práce svých konkurentů, chce načerpat inspiraci nebo ho z nějakého jiného důvodu zajímají soutěžní příspěvky, najde je samozřejmě všechny na našich webových stránkách www.sith.mysteria.cz. Ovšem kolik hrubek ve které bylo se tam už nedozvíte, všechny před publikací prošly alespoň základní korekturou.

Darth Zira


zpět na článek