Neviditelný pes

PR: Minicon 2010 za dveřmi

12.11.2010

TOPlist"Byli tu před námi…" – to je motto letošního ročníku, který se koná v sobotu 27. listopadu 2010. Řeč je samozřejmě o mýtických bytostech, které se dnes před nenažraným lidstvem musí skrývat. Minicon si však klade větší cíle, než zmapovat, co bylo. Minicon by chtěl, aby tu zůstali i "po nás".

Ať již na jejich existenci věříte nebo ne, určitě se všichni shodnou, že jejich nejhojnější výskyt je na stránkách knih. A protože mladé nadějné autory je potřeba podpořit, část Miniconu je věnována právě jim.

Již tradičně zde budou vyhlášeny výsledky druhého ročníku literární soutěže Žoldnéři fantasie. Ti navazují na desetiletou tradici klání O železnou rukavici lorda Trollslayera, která dopomohla na výsluní řadě dnes oblíbených spisovatelů. Nejlepší práce totiž každý rok vyšly ve sborníku Drakobijci a začínající autoři tak dostali šanci představit se čtenářům. Dnes už nejde o takové terno, možností, kam udat povídku je povícero, a tak Drakobijci změnili tvář a stali se z nich Žoldnéři fantasie.

Ať už jste soutěžili nebo ne, Minicon nabídne možnost poznat budoucí elitu české fantastiky.

Stejně jako loni se jako jakási "obálka" k Miniconu uskuteční literární víkend, který pořádá Jiřina "Aquila" Vorlová. Budete tak mít o důvod víc do Prahy zavítat a zabít dvě mouchy jednou ranou. Zájemci o tuto akci, případně o nocleh ve spacáku (různé molitany, karimatky, polštářky a deky k dispozici na místě), pište si o informace přímo jí na jeden z mailů Aquila@altar.cz nebo AQL@seznam.cz. Je možné přijet už v pátek v podvečer a přespat u Jiřiny na zemi v pokoji až do neděle. Po skončení Miniconu se zájemci o literární víkend odeberou k Jiřině, hlavní náplní sobotního večera bude workshop naživo, který se jako obvykle protáhne až do nedělních předjitřních hodin. Pro literární workshop a nocleh prosím počítejte s částkou do 100 Kč na osobu, která zahrnuje i něco malého k snědku a neomezené množství čaje nebo Nescafé k pití (z čehož vyplývá, že kdo chce turka, nechť si přinese mletou kávu s sebou).

Každopádně, pokud jste nikdy nic nenapsali a ani nic takového neplánujete, není třeba se Miniconu bát. Tohle je jenom vrcholek ledovce, který čouhá nad hladinu programu – ten naleznete na stránkách www.straky.cz

Minicon se koná v sobotu 27. 11. 2010 od 10:00 do 18:00 hodin v Malém sále Městské knihovny v Praze (Mariánské nám. 1, Praha 1) a spojenými silami jej pořádá Klub Julese Verna, nakladatelství Straky na vrbě a Městská knihovna v Praze.

Míla Linc


zpět na článek