Neviditelný pes

PR: FF 2008 - SeriesCon

16.4.2008 0:05

TOPlist

SeriesCon 2008Ve dnech 27. 6. - 6. 7. 2008 se opět sejdou příznivci science fiction, fantasy, hororu a příbuzných žánrů na největším srazu českých a slovenských fanoušků, jímž je FESTIVAL FANTAZIE pořádaný každoročně na začátku letních prázdnin v městečku Chotěboř. Ostatní podobné akce nepřevyšuje jen časovým rozsahem, ale i množstvím účastníků a šíří programové nabídky, která pokrývá fantastickou tvorbu filmovou, seriálovou, literární, herní i internetovou. Můžete se na něm mimojiné setkat s programovými liniemi zaměřenými na Stargate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galacticu, Babylon 5, Buffy a Angela, Červeného trpaslíka a jiné britské seriály, Heroes, Lost, Prison Break, Xenu, Pána prstenů, Harryho Pottera, Letopisy Narnie, Jakuba Vandrovce, Járu Cimrmana, anime, vojenství, záhady a mnoho dalších fenoménů. Novinkou minulého ročníku byl samostatný prostor poskytnutý seriálům, kterým se prozatím samostatné linie nedostalo. Tato programová linie dostala název SeriesCon.

Letošní SeriesCon se odehraje ve dnech 30. 6.- 4. 7. Kromě samotného setkání seriálových příznivců je náplní SeriesConu především prezentace seriálů, se kterými jsme v našich zeměpisných šířkách neměli oficiálně ještě tu čest, ale nezapomíná se ani na seriály, které sice na našich televizích běží či proběhly, ale nedostalo se jim takové pozornosti, jakou by si zasloužily. Seriálová nabídka připravená pro druhý ročník SeriesConu bude obzvláště pestrá. Celý den bude vyhrazený seriálu Andromeda, ale dostane se i na další hard sci-fi seriály (Farscape, Threshold, Odyssey 5, Space Above and Beyond, Bionic Woman, Journeyman, Terminator: The Sarah Connor Chronicles). Prostor rovněž dostanou vynikající sitcomy, které si bohužel doposud cestu na české televizní obrazovky nenašly (How I Met Your Mother, Scrubs, Back to You) a nebude zapomenuto ani na animované zkultovnělé klasiky (Futurama, Happy Tree Friends). Velkému diváckému zájmu se dlouhodobě těší kriminální seriály, a proto se v programové nabídce objeví i ty (Kriminálka Las Vegas, Myšlenky zločince, Námořní vyšetřovací služba, Raines, John Doe). Prostor dostanou i dva seriály koketující s erotikou, lesbicko-romantický The L Word a spisovatelský Californication, v němž zaznamenal velký comeback David "agent Mulder" Duchovny a odnesl si za něj mimojiné herecký Zlatý glóbus. Mezi dalšími prezentovanými seriály budou mysteriózní The Lost Room, upírsko-detektivní Blood Ties, duchařiny Reaper a Ghost Whisperer a postkatastrofický Jeremiah. Dojde i na promítání povídkového seriálu Mistři Sci-Fi. Kromě přednášek a promítání epizod výše uvedených seriálů si budete moci v několika soutěžích ověřit své seriálové znalosti a vyhrát zajímavé ceny.

Podrobnější informace o FESTIVALU FANTAZIE najdete na www.festivalfantazie.cz, o SeriesConu a jeho programu na centauri-prime.net/seriescon, kde si rovněž můžete momentálně zasoutěžit o dva festivalové volňásky.

Petr "petrSF" Říhánek, organizátor SeriesConu

Petr Říhánek


zpět na článek