Neviditelný pes

LITERATURA: Bleskovky 23

27.2.2009 12:05

TOPlistPředávání Cen Akademie SFFH se koná 16. května 2009 od 15.00 do 16.20 na veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti. Uzávěrka prvního kola hlasování byla stanovena na 13. března 2009.

Páté číslo e-zinu o fantasy, historii a záhadách Camelot je na stáncích, tedy promiňte, ke stažení na www.camelot.czweb.org. Dozvíte se o létajícím červu, vydáte se po stopách megalitů, přečtete si množství recenzí (Bivoj Válečník, Hraničářův učeň, Barva kouzel, ...), mytologičtí beztělci, a mnoho, mnoho dalšího...

16. února 2009 se ve vašich schránkách a speciálkách po menších porodních bolestech konečně objevilo dlouho očekávané zimní číslo magazínu Fantasy & Science Fiction CZ. Podivné „Něco u moře“ najde hrdinka povídky JEFFREYHO FORDA, jež nás zavede na palubu námořní lodi s velmi svéráznou posádkou. Knihu plnou zmaru a neštěstí hodlají sprovodit ze světa Sam Kost a Pochmurná Moruše v noveletě „Penultima Thule“ od CHRISE WILLRICHA. „Kosterní klíč“, božský dar věnovaný duchovi obětované dívky, umožňuje mrtvým komunikovat s živými v příběhu NINY KIRIKI HOFFMANOVÉ. Hrobky vznášející se ve vesmíru mohou být velmi nebezpečné pro všechny odvážné průzkumníky v novele „Memorare“ od GENA WOLFA. Jak číst tohoto mimořádně uznávaného autora napoví články NEILA GAIMANA a MICHAELA SWANWICKA....

Nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Původně v neděli 8. 2. očekávané vysílání záznamu ze křtu sbírky JFK se přesunolo o týden. Ještě v onu neděli se ozval JWP:
Právě jsem dotelefonoval s Českou televizí, kde mi řekli, že záznam ze křtu JFK nestihli ještě zpracovat (prý je to už sestříhané, ale chybí ještě komentář a nějaké další věci), takže mi potvrdili, že se to bude určitě vysílat příští neděli 15.2. v tom samém pořadu. Ale čas přesný nevím, prostě opět Knižní svět, opět v neděli kolem 10:00.
Omlouváme se, že jsme Vás takto zákeřně brzo ráno v neděli dostali k televizním obrazovkám - ale pokud Vám to vyjde, tak se zkuste dívat příští neděli.
My budeme čekat stejně napjatě jako vy. Ještě jednou sorry, dělali jsme, co jsme mohli :)
(za tým JFK, JWP)

Jana Šouflová si pro přátele fantasy umění připravila vernisáž, která proběhne 3. března 2009 od 19 hodin v Truhlářské ulici č. 24 (mezi Palladiem a Bílou labutí). Velká samostatná výstava bude v nových prostorách Galerie Nora. Vernisáž proběhne s koncertem, pohoštěním. Velká část obrazů bude uvolněna k prodeji. Vystaveny budou z 90% zcela nové a nikdy nevystavené věci. Jak jistě víte, mé originály nejsou prodejné, ale pro tuto příležitost jsem nechala vytisknout a zarámovat nádhernou serii velmi kvalitních uměleckých tisků. Všechny budou číslované a podepsané. Bližší informace budou zveřejněny měsíc před výstavou. 

Ze křtu sborníku JFK nám Sea z pořízených fotek vytvořila tři nástěnné kalendáře. Archív je ve formátu rar a je bez hesla, takže ho jednoduše rozbalíte. Fotografie jsou velké a kvalitní, proto je velikost archívu 10,5 MB. Jsem přesvědčen, že se kalendáře budou líbit. (redakce JFK Fans

V závěru minulého roku v prosinci byl do stavu rytířského povýšen, a právem používat titul "Sir" obdařen, známý autor fantasy knih o Zeměploše - Terry Pratchett. Šedesátiletý Pratchett byl do rytířského stavu uveden za svůj dlouhodobý přínos britské a světové literatuře. Sám k tomu řekl: Říct, že jsem absolutně, totálně a ztřeštěně překvapený, nevyjádří dostatečně moje pocity. Neznamená to, že mi čtenáři nutně musejí říkat sire, ale každopádně po mně už nesmějí vrhat žádné předměty. (překlad I. Adamoviče - Nový boj rytíře Pratchetta). U Terry Pratchetta byla minulý rok diagnostikována Alzheimerova choroba.

Jan Pechanec


zpět na článek