Neviditelný pes

LITERATURA: Andrzej Sapkowski získal DGLA

24.6.2009 12:05

David Gemmell Legend AwardTOPlistV pátek 28. července 2006 zemřel ve věku nedožitých 58 let britský autor heroické fantasy David Gemmell. Necelé tři roky trvalo, než se objevila nová cena, která bude hodnotit knihy uplynulého roku, zabývající se heroickou fantasy. Na sklonku roku 2009 byla vyhlášena cena David Gemmell Legend Award, ve které mohli (podobně jako v ceně Hugo) rozhodnout čtenáři.

Blood of Elves Andrzej Sapkowski19. června 2009 se tak stalo, světe div se, tuto cenu získal Andrzej Sapkowski za svůj román Krev elfů (Blood of Elves; česky vyšel v roce 1995 v Leonardu). U nás oblíbený polský autor se totiž stal úspěšným také na britském trhu a hlasy čtenářů rozhodli v konkurenci dalších 76 knih (alespoň tolik knih bylo zařazeno do seznamu). Předávání proběhlo v Londýně. Bohužel se pan Sapkowski nemohl zúčastnit, proto cenu převzala jeho editorka Jo Fletcher.

V roce 2007 v Británii vyšla v překladu povídková sbírka Poslední přání (The Last Wish; č. Leonardo, 2000) a letos se Angličané dočkali druhého románu ze ságy o Zaklínačovi Geraltovi s názvem Čas opovržení (Times of Contempt; č. Leonardo, 1996). Nezbývá než dodat: Geralt, the witcher of Riva, is back - and this time he holds the fate of the whole land in his hands...

Podle Locusmag.com a Gemmellaward.com.

Jan Pechanec


zpět na článek