Neviditelný pes

KŘEST: Shakespeara v komiksovém vydání pokřtí Jan Tříska

24.6.2009 0:05

Romeo a Julie manga shakespeare Sonia LeongTOPlistSymbolicky na den zahájení Letních shakespearovských slavností připadne křest edice Manga Shakespeare. Kmotrem Romea a Julie, prvního svazku vydání Shakespearových her v japonském stylu manga, bude herec Jan Tříska, kdysi slavný král Lear a nyní i excelentní otrok Kaliban v právě uváděné Bouři. Vysněnou roli Romea ztělesnil Jan Tříska už v 60. letech na prknech Národního divadla v legendární inscenaci Otomara Krejči.

Křest knihy z nakladatelství Albatros v přítomnosti překladatele Martina Hilského proběhne den po noci svatojánské ve čtvrtek 25. června v 16.00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.

O knize

„Vítej v 21. století, Wille“, přivítal edici vydání Shakespearových her v japonském stylu manga britský pedagog Gavin Lees. „Je skvělé být svědkem toho, jak se Shakespeare stává znovu cool tím, že jsou jeho nadčasová dramata přenesena do svěžího, soudobého kontextu, který je současnými čtenáři vnímán jako vzrušující a provokující.“ Vydání Romea a Julie v Albatrosu chce příběh nesmrtelných milenců z Verony zpopularizovat zejména mezi mládeží.

William Shakespeare, Sonia Leong: Romeo a Julie

„Má lásko, z nenávisti zrozená,“ naříká Julie, hrdinka nejslavnější love story všech dob. Naše adaptace propojuje klasický shakespearovský jazyk v brilantním překladu Martina Hilského s moderním, dynamickým grafickým stylem japonské mangy. Sonia Leong, přední britská manga ilustrátorka, zasadila Shakespearovu tragédii do dnešního Tokia; Montekové a Kapuleti jsou v jejím podání dvě znepřátelené rodiny japonské mafie – jakuzy, Romeo je rockovou hvězdou a Julie dívenkou z módní tokijské čtvrti Šibuja…

Romeo a Julie je první knihou z naší nové edice Manga Shakespeare, která – jak už její název napovídá – představuje dílo největšího světového dramatika a básníka prostřednictvím japonské mangy; důraz ovšem neklade jen na vizuální styl, ale dbá i na krásu Shakespearova jazyka a na citlivé dramaturgické zpracování každé Shakespearovy hry. Edici Manga Shakespeare tak ocení všichni, kteří se chtějí seznámit s nádherně barevným, krutým i laskavým světem Shakespearových her, ale váhají kvůli tomu zajít do divadla či sáhnout po „pouhém“ neilustrovaném textu. Vydání Romea a Julie ve stylu manga doplňuje poutavý doslov překladatele Martina Hilského, který nejznámější Shakespearovu romantickou tragédii uvádí do kontextu jeho díla, jakož i stručný životopis génia.

Další knihou z této edice bude Richard III., jehož vydání je plánováno na září.

Edice Manga Shakespeare; formát: 150x210, brož.; počet stran: 196; 1. vydání; z angličtiny přeložil Martin Hilský; ISBN: 978-80-00-02271-0; doporučená cena: 199 Kč

křest manga shakespeare albatros

Radovan Suk


zpět na článek