Neviditelný pes

EDITORIAL: Na www.sarden.cz, Vávro, na www.sarden.cz...

16.9.2010 0:05

Pechy Jan PechanecMilí čtenáři!

TOPlistZajisté se spousta z vás diví, proč to jde se sci-fi rubrikou Neviditelného psa takhle z/s kopce. Nedivte se, protože se divím já, že jste se po několika měsících nesmířili s přesunem hlavního dění deníku o fantastice na vlastní doménu. Jak jistě víte, život by se dal charakterizovat jako neustálá změna a každý živý tvor někam směřuje.

Jak jsem již několikrát při jiných příležitostech uvedl, tak tvorba Sardenu je denní řehole a odříkání party nadšenců, kteří veškeré texty píší zadarmo z čisté lásky k žánru. Po pěti letech u kormidla tohoto skvělého deníku jsem poznal, že pro další krok k tomu, aby Sarden nezanikl a měl i nadále co nabízet a přitom se otevřít vám všem a přizvat vás do nekonečného světa fantazie a dobrodružství, bude nezbytné směřovat ho k jisté formě samostatnosti. K desátému vyročí mi Petr Šimčík umožnil dát vám dárek z nejskvělejších.

Jenže zde nastal kámen úrazu. Naivně jsem si myslel, že je možné paralalně udržovat dvě stejné verze deníku na dvou různých místech. Ne, nejde to. Zvlášť, když víte, že není šance předat veslo dalšímu převozníkovi, když víte, že vás v šest ráno vzbudí budík a vydáte se do zaměstnání, když víte, že po příchodu ze zaměstnání máte desítky dalších povinností a času je málo, když vidíte, jak pod jhem Lidovek není možno získávat vaši otevřenou zpětnou vazbu. A tak vznikl www.sarden.cz.

Otevřená platforma nabízející volnou diskuzi, možnost zakládat čtenářská fóra, o čem chcete, hlasovat v anketách, snáze se sdružovat do komunit a vyhledávat související texty - dokonce si zvolit i vlastní vzhled stránek a vytvořit svůj osobní profil. Ze strany redakčního systému pak ideální možnost interakce s ostatními redaktory, kteří mi navíc ulehčují život, neboť texty mohou vkládat a formátovat naprosto sami.

Rozhodnutí, jestli si novou podobu oblíbíte a budete navštěvovat je čistě na vás. Pro mě osobně nebylo jednoduché, ale jakmile jsem si uvědomil, že některé cesty jsou slepé, nemohl jsem je následovat.

Budu se těšit na vaši návštěvu na www.sarden.cz.

Sarden komiks Batman Spock

Jan Pechanec


zpět na článek