Neviditelný pes

AKCE: Žhavé novinky z Městské knihovny v Praze

17.9.2007 0:05

logo knihaTOPlistMožná už jste zaslechli, že od 2. 10. do 6. 10. 2007 bude probíhat Týden knihoven. V Městské knihovně v Praze zaměřený na literaturu science fiction a fantasy. Že ne? Tak teď to víte!

Co přesně vás čeká? Během celého týdne bude probíhat bezpočet zajímavých akcí na pobočkách po celé Praze a všechno vyvrcholí v sobotu 6. 10. 2007 malým conem CONiášem v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí.

Co všechno vás během těch pěti dnů čeká?

V úterý zahájí celý maratón nabitý program pobočky Smíchov (náměstí 14. října 83, Praha 5). Účast přislíbil Ondřej Neff (www.neff.cz), veliký guru české science fiction. Kromě toho potěšíme i ty naladěné více fantasy, neboť komponovaný program si připravila skupina scénického šermu Přátelé pana Mikuláše Dačického z Heslova (www.volny.cz/dacicti).

A jako třešničku na dortu si můžete vychutnat akustický koncert kapely Hakka Muggies (www.volny.cz/hakka_muggies).

Ale ani další dny nezůstanou prázdné. Snad jen ta největší esa: na Smíchově si ve čtvrtek 4. 10. odpoledne přijdou na své fanoušci Mirka Žambocha (www.miroslavzamboch.cz) a v knihovně Korunní (Korunní 68, Praha 10) fanoušci Honzy Kantůrka, potažmo fanoušci Zeměplochy obecně. Ti mohou ostatně zavítat i ve středu 3. 10. do knihovny Novodvorská (Novodvorská 151, Praha 4), kde se také bude besedovat o Zeměploše. A možná bude i pravý trpasličí chleba.

V programu nebudou chybět ani hry - Magic: The Gathering se bude hrát na Opatově a Barrandově, Smíchov ve spolupráci s herním klubem Paluba (www.paluba.cz) připravil odpoledne plné her (bude jich prý tolik, že to na prstech obou rukou nespočítáte) a v té samé knihovně budou v pátek 5. 10. na literárním SF a F workshopu pod vedením zkušených lektorů pilovat svá díla mladí autoři.

Po celou dobu a ještě dál najdete na několika pobočkách tematické výstavy (např. manga na Spořilově nebo obrázky z tolkienistické soutěže O lahvičku miruvoru na Smíchově). Na své si přijdou i soutěživci, pro které jsme připravili znalostní on-line kviz. Ten, spolu s podrobným programem týdne knihoven, najdete na internetových stránkách http://www.mlp.cz/tk07.htm.

Míla Linc


zpět na článek