Neviditelný pes

POLITIKA: Nepodařená lidová taškařice

6.4.2012

aneb I Klaus by se mohl zúčastnit

Původní scénář sice psali hoši a dívky zakládající "novou" stranu, které dali vtipný název Věci veřejné. Vše vycházelo, jen ta nenasytná parta se nemohla dohodnout, kdo bude kolik dostávat. A kdo bude umět hrát roli jakéhokoliv ministra. Kdyby zlotřilí novináři nebyli šťourové, tak by nikdo nevěděl, že se pod vedením oněch pánů ministrů, a nejen ministrů, dějí prapodivné věci (nikoliv veřejné).

Začala se smolit koaliční smlouva. My podle reklamy víme, že jedině taková smlouva, která jde vždycky změnit, je ta správná. Jako na potvoru je poměr hlasů ve Sněmovně tak nešťastný, že právě ta nejmenší strana je jazýčkem na vážkách při důležitých i méně důležitých hlasováních. Zpočátku se hrálo na jakási vnitrostranická referenda, pro jednání s partnery o čemkoli. Později se "referenda" nějak vytrácela, až se poztrácely i skrupule, pročež se občas jednalo bez nich.

Řeč byla tudíž jasná a pragmatik (náš nejvyšší) nad nimi držel svou neviditelnou ruku. Ani nevadilo, že si véčkaři mezi sebou hráli na fonoamatéry (kterým se tímto srovnáním omlouvám), a na rozdíl od fonoamatérů se svými snímky nesoutěžili o ten nejlepší. Jen je střádali jako kukly, které jako motýlky hodlali vypustit v příhodnou dobu. To se dařilo, dokonce velmi úspěšně. Bylo by to všem jasné, kdy nešlo o Věci, ale "nemovitosti" a nikoli veřejné, ale vykřičené.

Politika se ovšem ubírá jinými cestami, hnůj a svinstvo však zůstává stejné. Jen se divím, že zakladatel a faktický majitel detektivní agentury, která je ještě dnes trnem v oku mnoha politiků, neodhalil parazity ve "vlastní" straně. Už vím, čemu se říká prát špinavé prádlo na veřejnosti. Byla to síla, řečeno jazykem naší mládeže. Až došlo na soud.

A tu vstupuje na scénu další aféra s odposlechy. Již ne amatérské nahrávky, ale profesionální. Jde totiž o telefonické rozhovory různých lidí, různé důležitosti, s jedním společným, říkejme mu, lobbista. Má i jméno, což dnes není důležité. Myslím si totiž, že tento vypuštěný "džin", byl načasován jako bomba. Asi šlo o toto: Vy nám budete kázat o morálce? Jen si pěkně vychutnejte jaké to je, když ani netušíte, kdo a kdy bude dále na řadě.

Že do svých čachrů zatahují prakticky každého občana tohoto státu, jim nelze prominout. I hlava státu se zlobí, jak je možné, že takové záznamy putují po naší kotlince, jako kdysi Jakešův projev na Červeném Hrádku. Třeba se jen nezlobí, ale také obává, že svůj hlas v kolujících záznamech pozná. Samozřejmě je vše snadno vysvětlitelné. Nikdo se jistě nechce přiznat, že jím manipuloval bývalý pingl. Jenže je ověřitelné, zda se žádané služby realizovaly!

Další jednání naší tragikomedie budeme sledovat během následujících šesti dnů, kdy se bude licitovat mezi vládou, koalicí a předčasnými volbami. Jistě se nestihnou červnové volby. Ty by pan prezident ani nevyhlásil. Bude to v každém případě něco stát a jistě nás všechny. Jen netuším, proč takové komedianty předseda vlády neodvolá. Vláda sice není plazmová fyzika, které rozumí nejlépe, ale přesto může pochopit, že mu takoví lidé ve vládě jsou na nic, když každou hodinu mění svá rozhodnutí. A současná vláda bude stejně všem pro srandu.

Na konci bývají titulky, kde je uveden i režisér. Tím posloužit nemohu, je zabalen v mravním bahně.

Převzato z Rottenberg.blog.idnes.cz se souhlasem autorazpět na článek