Neviditelný pes

POLITIKA: ČSSD má opět důvod pro boj s koalicí

17.7.2012

Parkanovou Sněmovna vydala, vyšší daně poslanci schválili, Kalousek byl premiérem napomenut, ale církevní restituce se jim "vysmekly", takže jim zbývá tradiční hlasování o nedůvěře vládě.

Kauza Parkanová a koupě letadel Casa pěkně zamíchala svědomím politiků. Vydat, či nevydat? Byla to přímo "hamletovská otázka". Jako by Parkanová byla démon, který zavinil zchudnutí armády. Lidumil Kalousek ji chtěl bránit, ale myslím, že spíš hájil své zájmy. Domnívám se, že pátrání po celém mechanismu nákupů ministerstva obrany by mohlo zasáhnout až k problémům vadných padáků. Nemám na mysli zlaté pro šéfy, neschopné šéfy v jiných institucích, ale obyčejné "hadrové", které nebyly úplně v pořádku, takže zkoušení dopadlo špatně. Armádní odborníci je označili za zabijáky v mírových podmínkách.

Také modernizace tanků či nový informační systém a podivná výběrová řízení by mohly Kalouska konečně "pozlobit". Nemyslím, že by to Nečas ustál, proto jsou asi nyní šachy kolem žalobců a vyšetřovatelů z tohoto úhlu pohledu velmi "zajímavé". Bylo-li dilema vydat či nevydat Parkanovou rozřešeno, je možné, že se nyní bude hrát na zametání či nezametání "pod koberec"?

A jestli si někdo myslí, že se vybere víc na daních zvýšením jejich procenta, tak se mýlí. Lidé budou méně nakupovat, jen u alkoholu a cigaret to nesníží spotřebu. Jít cestou zvyšování daní umí každý blb, na to nemusí být ministrem. Nebylo by lepší ošetřit úniky peněz, které předloni dosáhly podle policejní statistiky celkem přes 5,4 miliardy korun, a to ve více než 13 tisících hlášených případů, zahrnujících všechny druhy kvalifikovaných podvodů, než jít cestou zvyšování daní? Loni to již bylo přes sedm miliard korun. A letos to bude zjevně ještě více (viz).

A pokud jde o církevní restituce? Komunistický způsob myšlení je v našich lidech silně zakořeněn. Spojencem komunistů byli a stále jsou závistiví a většinou neschopní jedinci, kteří se díky straně stali "někým". K tomu pár udání... Ale to je již jiná kapitola sondy do povah našich milých spoluobčanů s právem zákonodárným a hlasovacím. Vládní předloha sice prošla a ani Grebeníčkův projev nic nezměnil - a že byl pěkně "retro" jako z padesátých! Poslanci ČSSD rozvinuli v jednacím sále transparent s nápisem "Stop nespravedlivým církevním restitucím". Jediná spravedlnost by byla, kdyby to, co ukradli komunisti, zůstalo, jak to nyní je. Jistě se nedá vrátit vše. Zmařené životy žádné restituce nevrátí. Tak chápu nespravedlnost, ale na rozdíl od ČSSD proto, že vlastně nikdo za to nebyl stíhán, natož potrestán. Socialistický Senát je jistě dobrou brzdou. Věří, že to dopadne jako s navracením ukradených majetků "kulakům". Já blázen myslel, že je to jen prázdné heslo: "I když padnou všici, vstanou noví bojovníci".

Suma sumárum: šaškárna s hlasováním o vládě je vlastně taková prkotina.

Převzato z Rottenberg.blog.idnes.cz se souhlasem autorazpět na článek