Neviditelný pes

POLITIKA: Čeho se vlastně Babiš dopustil?

22.11.2018

Lidé, kteří ještě včera masivně odevzdávali své hlasy ve prospěch Babišova hnutí ANO, dnes masivně demonstrují za „dočasné“ odstoupení téhož muže v jeho čele. A důvod? Neověřené prohlášení duševně nemocného člověka! Zní to trochu jako špatný vtip, že?

Jak si tuto demisi či „dočasné“ odstoupení představujeme prakticky? Podobně jako demisi Petra Nečase? V jeho případu se po pěti letech vyšetřilo zatím jen tolik, že žádný trestný čin spáchán nebyl, nikdo nebyl obviněn, přesto vláda za pomoci nás všech padla. Rozdíl je zatím jen v pevných nervech Andreje Babiše, který slíbil, že vydrží, což ovšem rozzuřilo opozici do běla.

Ptejme se, čeho se Babiš vlastně dopustil. Ať pátrám sebevíc, jeví se mi jeho hlavním, avšak o to víc neodpustitelným proviněním skutečnost, že důsledně ohrožuje zkorumpovanou opozici a otřásá jejím mocenským postavením.

Je to málo? Pálí nás Čapí hnízdo a nezdaněné milióny z dluhopisů? Jako Babiš se chovala spousta podnikatelů s tím rozdílem, že zatímco po nich nezbyly státu a řadovým občanům nic než dluhy, Babiš neprávem získanou dotaci vrátil. Vůbec se nemluví už o tom, že miliony nikdy neskončily v jeho kapse, ale naopak byly bohatě zhodnoceny v podobě konferenčního a rekreačního areálu!
Co dál? Vadí nám jeho kontakty s StB? Ale který podníkatel, pracovník zahraničního obchodu, je neměl? Babiš jezdil a pobýval v cizině pracovně, ale my ostatní jsme nebyli ochotni se vzdát obyčejné dovolené u moře a raději jsme o tom trpně a poslušně sepisovali zprávy.

Nebo je nám proti srsti jeho vláda s tichou pomocí komunistů? Pamatujeme si ještě, které strany neunesly výsledky voleb a účelově se spojily, aby ANO znemožnily vytvoření koalice? Zločinně tím blokovaly sestavení vlády a doslovně tím vrhly ANO do náruče KSČM, která chytře vyčkávala za bukem!

Pořád málo? Což tedy přidat na váhu jeho důsledné vzdorování tlaku na oslabení role národního státu nebo důsledné odmítání invaze migrantů?

Andrej Babiš je ekonom, finančník a politik, žádný řečník. Nedokáže nás strhnout plamennými projevy a neočekávejme od něj velká slova. Co naopak dokázal, jsou činy. Skutečnost, že umí řídit naši zemi. Na rozdíl od těch, kteří hladově čekají na to, až ze stolu odpadne sousto, nepotřebuje krást. Za jeho vlády se zvedla prosperita a daří se nám dobře. Neméně důležitá je však stránka morální. Jak se to má tedy s poslední aférou, s premiérovým selháním morálním a únosem nemocného syna?

Hyenismus spáchaný na Babiši juniorovi ve Švýcarsku, tahle tzv. reportáž, je nejen sprostá, ale i slaboduchá. Mladý Babiš v ní postupně nabývá přesvědčení, že mu je usilováno o život a má strach z lékařky, z jejího muže a konečně i ze svého otce, Babiše seniora. Jak cvičená opička odpapoušková vše, co je mu našeptáváno. Nemohu si pomoct, člověk trpící bludy a tak těžkou psychickou chorobou, jako je schizofrenie, což jediné v celém případu platí, jinak by nebyl i ve Švýcarsku v péči psychiatrů (!), odsouhlasí prostě cokoli.

Znamená to, že nemocný člověk tu byl zcela účelově a zákeřně zneužit, ale náš hněv se kupodivu neobrátil proti těm, kteří se toho dopustili, naopak. Čerstvou, pochybnou a neověřenou zprávu převzala dokonce bez prodlení Česká televize a vzápětí se už rozběhly přípravy na protibabišovské demonstrace. Není to zvláštní? Není čas říct si skočili jsme vám na špek, pánové Fialo, Bartoši, Kalousku a spol?

To stojí český stát skutečně na tak vratkých nohách, že nám stačí jedna politováníhodná a na první pohled nevěrohodná reportáž, abychom vydali svoji zemi do náručí nejistoty? Netvrdím, že je Babiš lilium. Není však rozhodující, že krok za krokem naplňuje vizi prosperující republiky? Koho v čele vlastně chceme? Kompetentního politika s vizí, který už něco dokázal a umí jít za svým cílem, nebo politiky, jejichž jedinou náplní je antibabiš? A co pak?

Andrej Babiš vydržel. Kdo nevydržel, jsou policejní vyšetřovatelé jeho případu, kpt. Mgr. Marian Janoušek, kpt. Pavel Fiala a Mgr. Martin Procházka, kteří neunesli mediální tlak a doznali, že v kauze Čapí hnízdo „jednali na pokyn Milana Chovance, tehdejšího ministra vnitra. Pokyn byl zadán z důvodu zájmu ČSSD odstranit politickou konkurenci“(viz). Kauza je tedy podle policistů účelová a s dotyčnými se začínají zahajovat kázeňská řízení. Co chceme slyšet víc?

Bohužel se v televizních zprávách z této autorizované výpovědi týmu vyšetřovatelů pražské kriminálky dodnes neobjevilo ani slovo! Na síle naopak nabraly výzvy k (možná dokonce organizovaným a placeným) demonstracím. V minulém režimu jsme si zvykli neodlišovat se, zapadnout a schovat se v davu. Je snad tohle důvod, že se k protestům propůjčila a přidala i řada intelektuálů a celebrit?

Jestliže mám věřit zprávě o nucené a účelové skandalizaci, pak nechápu, co po vyjádření výše zmíněných policejních vyšetřovatelů ještě řešíme! Nemělo se snad právě tohle objevit jak ve zprávách, tak ve všech denících? Neměli demonstranti namísto lístečků s přihlouplou a krátkozrakou žádostí DEMISI DEMISI držet v rukách právě toto policejní prohlášení??

Opozice se pokusí v pátek vyslovit nedůvěru vládě Andreje Babiše. Dejme jasně najevo, že občané České republiky o to nestojí.zpět na článek