Neviditelný pes

LŽI: Proč dopadla raketa na Polsko

23.11.2022

Šéf jakési bezvýznamné marginální strany PRO Jindřich Rajchl trvale šíří nehorázné nepodložené lži o Ukrajině. Dokazuje to i jeho uměle vykonstruovaná konspirace o úmyslně vystřelené raketě na Polsko.

Dotyčný také patří k hlavním organizátorům protivládních protestů v nichž prý vůbec nejde o Rusko, ale jen o drahé energii. Vzhledem k jeho postojům vůči rusko-ukrajinskému konfliktu, a až patologicky fanatické nenávisti vůči Ukrajině mu to však nejde věřit. Jemu nevadí, že Rusko bezdůvodně přepadlo sousední zemi, ruští vojáci vraždí na Ukrajině ženy a děti, loupí, drancují a znásilňují, ale k šíření kdejakého hloupého nesmyslu nemá daleko.

Vytýká se některým vládním politikům, že v případě rakety, která dopadla na polské území a zabila zde dva lidi, nepočkali na ukončení oficiálního šetření, a vinu přičetli Rusku . To samé však platí o Rajchlovi, který bez jakýchkoliv důkazů obvinil Ukrajinu, že raketu vystřelila na Polsko úmyslně.

„Raketa nebyla vystřelena proto, aby zacílila na nějakou ruskou raketu útočící na Ukrajinu, ta raketa byla vystřelena zcela úmyslně na polské území. Já tady se vší vážností říkám, že se jednalo o vědomou provokaci, která byla cílená k eskalaci současného konfliktu a ke snaze zatáhnout NATO do naprosto zásadní a obrovské války, která by se tím rozpoutala….,“ tvrdí Rajchl v Parlamentních listech.

Dopouští se tak stejného faux pas, který vytýká druhým. Šiří dezinformace a nepodložené zprávy. Vyšetřování dopadu rakety na polské území dosud nebylo uzavřeno. Zatím to vypadá tak, že se nejednalo o záměr, ať už raketu vystřelilo Rusko nebo Ukrajina. S největší pravděpodobností platí podle vojenských odborníků varianta, že ukrajinská protivzdušná obrana vystřelila dvě rakety proti ruské raketě mířící na Lvovskou oblast. Jedna z nich nepřátelský cíl zasáhla, druhá nikoliv. U té druhé zřejmě selhalo samodestrukční zařízení, které ji mělo zničit a ta nešťastnou náhodou dopadla v Polsku.

Úmyslné vystřelení rakety na polské území není v zájmu Ukrajiny. Stačí se jenom zamyslet. Kyjev si nemůže dovolit riskovat ztrátu přízně Západu a zastavení dodávek zbraní tolik potřebných ke své obraně. Ukrajinci nejsou hloupí a dobře vědí, že na úmyslně vystřelenou raketu by se snadno přišlo. Tuto možnost už připustil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Jindřich Rajchl by prý chtěl být premiérem. Na to nemá v žádném případě, a to jak svými schopnostmi, tak svým vystupováním, když místo zdrženlivosti šíří pomluvy. A rovněž voliči jaksi jeho nicotnou a zbytečnou pidipartaj nechtějí, což dokázaly senátní a komunální volby.zpět na článek