Neviditelný pes

DOKUMENT: Prohlášení Svobodných Rusů

30.9.2022

Respektujeme ukrajinskou svrchovanost včetně Krymu

Jako nepovedenou frašku a jeden velký volební podvod hodnotí Svobodní Rusové v České republice údajná referenda o připojení částí Doněcké, Luhanské, Záporožské a Chersonské oblasti k Ruské federaci. Proputinovské okupační úřady už uvedly, že lidé údajně souhlasili s připojením k Rusku a výsledky se v jednotlivých regionech prý pohybují od 87 procent do téměř sta procent pro připojení. To je samozřejmě lež. Existuje spousta důkazů o volebních podvodech a násilnostech doprovázejících tato tzv. referenda. Například ve městě Starobilsk okupační úřady po dobu tzv. plebiscitu zakázaly lidem opustit město a do domů přicházely ozbrojené hlídky, které tamní obyvatele násilím nutily k účasti v referendu. Jinde zase chodily po domácnostech tzv. volební komise s přenosnými urnami v doprovodu ozbrojenců a rovněž se snažily drsným nátlakem přimět lidi k účasti k referendu. Navíc velká část obyvatel tato Ruskem okupovaná území opustila.

Hlavní překážkou pro uznání plebiscitů je však hrubé porušení mezinárodního práva. Není v žádném případě možné, aby okupační mocnost uspořádala na okupovaném území referendum o připojení dobytého území ke své říši. To je stejné, jako kdyby Hitler uspořádal po obsazení čs. pohraničí v roce 1938 lidové hlasování o tom, zda se Sudety chtějí připojit k Německu.

Je dobře že mezinárodní společenství tuto nehoráznou frašku neuznává. Dokonce i země blízké Kremlu, jako Srbsko nebo Kazachstán, už prohlásily, že připojení dotyčných ukrajinských území k Ruské federaci neuznají.

Svobodní Rusové požadují okamžité ukončení ruské okupace ukrajinských území včetně Krymu a respektování ukrajinské svrchovanosti v mezinárodně uznávaných hranicích. Brutálnímu ruskému násilí včetně vyhrožování použití jaderných zbraní čelnými představiteli Kremlu nemůže Západ dále ustupovat. Kmotr Putin a jeho mafiánská banda to totiž cítí jako slabost. Jediné, čemu tito zločinci rozumí, je síla.

Vitalij Ginzburg,

předseda Svobodných Rusů v České republice

Kontakt:

Mgr. Jan Ziegler,

tajemník a tiskový mluvčí

tel. 724 274 419

mail: lomondmedia 1964@gmail.comzpět na článek