Neviditelný pes

ČSSD: Danse macabre

19.2.2024

Jiří Paroubek je opět na scéně. Stal se předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, jejíž zkratka ČSSD samozřejmě vůbec nic neevokuje.

„Přepište dějiny“, chtělo by se zvolat podobně jako v okamžiku našeho vítězství v hokejovém turnaji v Naganu v roce 1998.Vyřazený inventář politické scény se sešel v restauraci Zlatá husa hotelu Ambassador, aby podobně jako jejich dávní předchůdci v hostinci Pod kaštany založili politickou stranu, která v budoucnu jistě bude psát dějiny.

Setkání to bylo jistě dojemné. Politická turistka Jana Volfová, (jen namátkou Sociální demokracie, Suverenita -Blok Jany Bobošíkové, Strana důstojného života, Nezávislí demokraté atd.) se dle vlastních slov ráda vzdala předsednictví, aby přepustila trůn dle vlastních slov „odborníkovi“, jímž není míněn nikdo jiný než sexymozek Jirka. Setkání osvěžil expresident Miloš Zeman, který neopomněl vylít zvyklý kbelík hnoje na všechny a všechno.

Samozřejmě, že meritorní bylo popsat současnou situaci, kdy je špatné absolutně všechno. Vláda, podpora Ukrajiny, naše poklonkování Západu. Pirát Lipavský, který nejspíše nesplňuje kategorii ruského emisara, má své vlastní názory a prokazuje absolutní neschopnost deklamovat ruskou propagandu. Jistě i ministr Výborný, který je sice teologicky vzdělán, ale není schopen skupovat pozemky, na nichž se za rok dva začne výkup pro státní zakázky, jak to předvídavě činil ministr Zemanovy vlády Fencl. Jistě i další jiskření intelektu zúčastněných, kteří samozřejmě všichni vědí, jak by to dělali lépe.

Určitě došlo i ke smíření obou hlavních postav, kdy už byla zapomenta hyperaktivita Miloše Zemana při likvidaci sociální demokracie, kterou přivedl až do úplného zapomění 2-3 % preferencí. Jistě i Jiří Paroubek našel na své mateřské straně mnoho poskvrny.

Jistě nikdo nepřipomněl panu Zemanovi jeho politický kolaps, kdy ještě pár dní před zahájením ruské invaze na Ukrajinu považoval naše tajné služby, které na to upozorňovaly, za čučkaře a velebil Putina, aby jej posléze - ve slabé chvilce - nazval šílencem. Což jistě nebyl politický amatérismus, ale pronikavý politický majstrštyk.

Ani pan Paroubek se necítí jako amatér, i když při posledních senátních volbách v Ostravě dostal skvělých 7% a skončil na 7. místě z 9 kandidátů, Již je zapomenuto jeho 0,07% hlasů v parlamentních volbách v čele strany LEV 21. Před ním jsou nové výzvy a nové obzory.

Založení podobného politického subjektu by se dalo vyobrazit jako středověké rytiny danse macabre. S tím rozdílem, že neděsí, ale budí útrpný smích.

Psáno pro www.blogosfera.czzpět na článek