Neviditelný pes

RODINA A PŘÁTELÉ: Stav Mimozemšťanů na konci prvního měsíce

30.1.2006

Spolu s redakcí měsíčníku Ikarie vedu workshop neboli literární dílnu na "mimozemské téma". Na naší emzácké stránce bude už brzy 60 příspěvků! Navíc přibyla diskusní stránka. To je všechno hezké, ale kde jsou Mimozemšťané?

Když si budete pročítat těch 60 příspěvků na naší stránce, podivíte se, kolik důmyslných nápadů se vynořilo a kolik řešení lidé navrhují.

Nicméně bych dal do placu podnět, který je zatím, jak si myslím, opomenut.
Stále se zde objevuje pojetí "my", jako "my-lidé" a oni, tedy "oni - mimozemštané", Jenže nic takového jako "my, lidé" neexistuje.
Dám příklad - onehdy mě zarazilo v debatě kolem navrhovaného loga České republiky (jde o ty bubliny, myslím si, že je to pěkný, svěží, veselý nápad), když zaznělo" Češi vynalezli kontaktní čočky".
Tak to přece nebylo! Kontaktní čočky nevynalezli Češi, ale pan profesor Otto Wichterle a Češi udělali to, že ho otravovali, házeli mu klacky pod nohy, pak mu ukradli patent na kontaktní čočky a za normalizace ho vyhodili z ústavu. To je zásluha Čechů na kontaktních čočkách.

Takže, až někdo opravdu poletí do vesmíru, nebude to lidstvo, ale budou to vědci a technici mimořádně vyspělého státu, už nedoufám, že to bude Amerika nebo nějaká země nebo skupina zemí Evropy, tipuju spíš na Čínu. A pokud se tito lidé (ne lidstvo) setkají s emzáky, pak asi to taky budou představitelé nějaké mimořádně kvalitní a podnikavé skupiny.
Je možné, že tito podnikaví a schopní se budou ochotni dohodnout s jinými podnikavými a schopnými.
Jak se ale na to budou tvářit ti ostatní?
U nás na stránkách se debatuje například o tom, co by se stalo, kdybychom "my" přiletěli "tam" a "oni" byli ve válce. Tahle otázka mě zajímá, je blízko toho, co jsem zde vylíčil. Máte na to publikovatelný názor? Pošlete!zpět na článek