Neviditelný pes

PSÍ PŘÍHODY: Také Iris už je očkovaná

1.2.2006

Bart má očkování za sebou už víc než měsíc. Iris sice měla ještě čas, ale než na to pořád myslet, šli jsme raději s mírným předstihem.

Iris lezla do auta v radostném očekávání výletu a tvářila se vcelku vlídně i na zbraslavském náměstí. Veterina je hned u zastávky autobusů, jde se do dvora a vzadu je úhledné, pěkně omítnuté a olíčené stavení a tam je naproti dveřím váha a vedle dveře do ordinace.

Přede dveřmi Iris pochopila, která bije, a pokusila se zapustit kořeny z tlapek do země. Ani ten nejtvrdší letošní mráz ji nedokázal roztřást tolik, jako děs z veteriny. Klepala se a cvakaly jí zuby. Pan doktor jí poslechl srdíčko. Možná bylo ne zcela nezbytné si na to brát stetoskop, ten tlukot byl možná slyšet až na náměstí. Nepomohlo chlácholení a ani piškoty nefungovaly jako sedativum.

Iriska dostala dvě injekce a navrch jsme si odnesli tabletky pro odčervení. Zato dostala nový plíšek na obojek. Loni to bylo červené srdíčko, letos je to mosazná známka.

Takže až uvidíte psa s mosaznou známkou, s klidným srdcem se nechte kousnout: ten dobrák je očkovaný proti vzteklině.zpět na článek