Neviditelný pes

BEST OF HYENA: Pes? Ne! Prase!

6.5.2020

Ano, tentokrát je to Gari. V neděli jsme byli na výletě na kopci Závist a tam někde v křoví našla Gari hromadu něčeho tak strašně smrdutého, že to tam snad zbylo po Keltech, co tu měli to svoje oppidum.

Vyválela se v tom naprosto expertně. Ne snad, že by se do toho vrhla a povalovala se hřbetem. To se musíte hodně skrčit, pokud jste pes, na předních tlapkách, zadek co nejvýš. Hlavu na jednu stranu a do svinstva se zaboříte tak, aby přilehlo na krk až po čelist. Chvilku se slastně vrtíte, načež se obrátíte a takto pojednáte i druhou stranu krku až po čelist. Zvednete se, zatřepete hlavou, pokud jste pes, a jdete po svých a tváříte se nenápadně.

Páni si toho brzy všimnou a nadávají, někdy celou cestu domů, to byl ten případ nedělní vycházky na Závist. To se musí vydržet, za všechno se platí, i za tu slast, naparfémovat se sračkami starého Kelta.

200427gari

Hezké to není, ale voní to krásně.

Dítě v cukrárně

Naši pejskové mají takové místo, které je jako cukrárna pro chlapečky nebo holčičky. Je to garáž. Tam skladuju pytle s granulemi. Kupuju to vždycky jaksi globálně, abych nemusel pořád myslet na to, zdali mají pejskové co žrát. V garáži je depot granulí (nepamatuju, že by v té garáži někdy stálo auto, od toho snad garáže ani nejsou, mám mnoho známých, co mají garáž, ale v žádné nepřechovávají auto), v zádveří mám plechový barel a do něho granule z pytle přesypávám. Pro pejsky je ovšem daleko zajímavější ten kout v garáži. Tam jsou pytle. Je jich hodně. Posvátné místo.

Hodně? Nejdřív hodně, pak míň a nakonec jen poslední pytel. Zájem ochabuje, už to není ono. Bude třeba obnovit atraktivitu svatostánku.
To je ale budoucnost. Teď, aktuálně, je poutní místo v plné síle.

200430gari

Viděli jste něco takového?

Setkání s Ronnym

Ano, byly doby, kdy jsme chodili jednou týdně na procházku spolu s leonbergrem Ronnym. Připomenu, že to „leon“ v názvu té psí rasy opravdu pochází od lva. Leonbergr je velký jako lev a barvu srsti má jako lev a v obličeji je lvovi podobný, je tedy skoro jako lev, jenomže je hodný jako pejsek a celkově je to dobrák od kosti. Tento Ronny neví, jestli víc miluje Gari, nebo Noru. Když je vidí, leze za nimi bez rozdílu a ony na něho kašlou, taky bez rozdílu. Málokdy je nápadník odmítán tak okatě jako Ronny. Nora někdy na nápadníky vrší a občas na ně i zaštěká. Ronny jí za to nestojí. Prostě jenom poodběhne.

Byl jsem tedy zvědav, jestli se v nich objeví něco jako sentiment, vzpomínka na staré časy. Nepotkali se už rok určitě, možná dva, utíká to. Násobte sedmi a vyjde vám časový úsek lidského věku. Projeví se něha vůči starým zlatým časům?

Neprojevila. Nápadník je nadále stejně odmítaný, jako býval. Berme to tak, že staré zlaté časy pokračují.

Hup a šup

Všude je plno popadaných stromů. Někdy mám pocit, že dneska už ty stromy nic nevydrží. Zafouká vítr a šup, půlka lesa spadne. Tak třeba Zlaté údolí, to je jen kousek od nás, je to hluboký zářez, pochopitelně s potokem. Chodíme tam patnáct let a ještě nikdy to nevyžadovalo takové alpinistické výkony, jako dnes.

Nora, když mě vidí pachtit se přes položené kmeny, nevychází z údivu. Proč ten můj pán tak supí? Vždyť stačí udělat hup a šup a jsem na druhé straně!

Hup a šup. Jo, to když se má nastupovat do auta, Nora se po mně kouká. Přece se ode mne nemůže chtít, abych skákala dovnitř jako nějakej janek? Musím ji tam vysadit, protože je to už dáma ve věku a zaslouží trochu důstojnosti.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyenazpět na článek