Neviditelný pes

BEST OF HYENA: Nora je po operaci

22.6.2020

Máme za sebou operaci (večer) a klidnou noc.

Nora – situace

Pátek: Netrpí, je klidná. Zadní nohy nadále ochrnuté.

Nora - situace v pondělí

O víkendu se dalo konstatovat mírné zlepšení, snaha o pohyb zadními tlapami. V pondělí ráno jsou tlapy opět zcela nehybné.

Nora - zdravotní stav po operaci plotýnky

V pondělí ráno to bylo opravdu špatné - zadní tlapy zcela bezvládné. Odpoledne se to mírně zlepšilo, je tu náznak jakéhosi pohybu. Noc z pondělka na úterý klidná, mám matraci vedle jejího pelíšku, a tak ležíme v obýváku vedle sebe a Nora je spokojená.

Stav Nory v úterý

Stav po operaci vyhřezlé plotýnky (minulý čtvrtek večer) byl i v úterý neměnný. Ráno zadní nohy zcela bezvládné, přes den mírné zlepšení. Pohyb za pomoci deky protažené pod břichem, tlapky mají snahu se pohybovat a na chvíli se Nora udrží na všech čtyřech. Snáší to trpělivě, bolesti nemá. Vyměšuje kontrolovaně.

Nora začala chodit

Už včera jsem se tu zmiňoval o náznacích života v zadních tlapkách. Ty jí zcela znehybněly po operaci vyhřezlé plotýnky. Ty náznaky jsem pozoroval už v sobotu, ale pak se to ztratilo a spíš to vypadalo beznadějně. Ještě ve středu ráno jsem vedl Noru vyčurat zavěšenou na pruhu látky. Tlapy za sebou vlekla, jako by to byly dvě šály. Ale to už jsme věděl, že se to brzy spraví, a taky ano, zavěšená v šále statečně ťapala už kolem desáté.

No a odpoledne jsem byl v kuchyni a koukám, před barákem se špacíruje pes - a ona to byla Nora! Sama vylezla z pelechu a obešla dům a motala se kolem vrátek. Opravdu motala, ty tlapky jsou velmi vratké. Ale už chodí, život se jí do tlapek vrací. Dnes, tedy ve čtvrtek, to bude týden, co byla operovaná.

A co Gari? Musí říct, všechna čest, chová se velice ohleduplně. Po návratu z první vycházky jí gratulovala, olizovala jí čumáček.

Drobné pokroky

Po operaci páteře (minulý čtvrtek) je Nora nadále schopná držet se na čtyřech tlapkách, zatím hodně vratce. Má zájem o to, co se děje, dává najevo, že by chtěla s Gari na procházku, a na zahradě se snaží lézt do křoví a zkoumat obsah. Dnes, tedy v pátek, jdeme na kontrolu.

Velké pokroky

Ne snad, že by to bylo jako dřív, to jistě ne. Ale od pátku Nora pobíhá bez opory. Rychle se unaví, ty zadní tlapky jsou hodně vratké. Nicméně nepadá, má radost ze života. Našla na zahradě tenisák a hned si chtěla hrát.

Norá běhá skoro normálně

Kontrola proběhla bez problému, ani jsme nebyli v ordinaci. Pan doktor konstatoval pozitivní průběh a doporučil, jak máme rehabilitovat.

Žádné šamanství - je třeba to v podstatě rozchodit. V sobotu jsme byli s Norou na opatrné procházce v lesíku Cíp, bratru 600 metrů, zato v neděli Nora třikrát oběhla Woodstockovou louku v Olešku a to je s odbočkou ke stožáru vysokého napětí půldruhého kilometru. Občas se jí tlapky trochu pletou, rozhodně to není ten klasický pointří kalup, ale od středy, kdy vykročila poprvé, je to ohromný pokrok.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyenazpět na článek