Neviditelný pes

BEST OF HYENA: Nástroj pro fenečku

23.3.2024

Nástroj pro fenečku
Na procházkách potkáváme pejsky různého plemene a různé povahy. Vposledku je to milá veselá fenečka, celá nápadná s nápadným bílým flekem na frňáku. Vždycky má radost, když moje holky potká, ale k bližšímu seznámení nedošlo, protože kolem nich rotuje příliš rychle.

Má sáhodlouhé jméno, to její plemeno: kavalír King Charles španěl. Přízvisko španěl napovídá že má cosi společného s kokrem, ale pan majitel mě ujistil, že to tak není. Je to pes určený k chovu v bytě, čtu v odborném textu. Píší zde i o povalování na gauči. Podle mých zkušeností s tímto jedincem si ale myslím, že pro něho je vhodnější zařízení než gauč spíš centrifuga.

Bez světýlek
Jaro se kvapem blíží a dnes večer mi došlo, že chodíme na třetí, tedy večerní procházku a nemusím zapínat svítící obojky! Dokonce je záhy odložíme, protože nastává sezóna pro klíšťata. Už jsem koupil protiklíšťové pásky: děláme to mazaně, kuuju jeden pro velkého psa, Ljuba ho přestřihne a všije do látkových obojků. Sám o sobě klíšťák provoz našich starodam nevydrží. Stačí jedna prohlídka křoví a je po obojku. Vzhledem k ceně je to pak docela mrzuté. Takže znovu, netřeba svítit, září jaro!

A neřeknou, potvory
V poledne jsem přišel do kuchyně. Obejdovaly tam obě, jak Gari tak Nora, obejdovaly a tvářily se při tom hladově. Dal jsem jim tedy hrstičku do misek a šel po svých.

Po chvíli jsem se vrátil a koukám, dál obejdují v kuchyni a pozorují Ljubu, jak vaří oběd. Napadlo mě, že jim dala taky hrstičku.
‟Tvářily se strašně hladově,‟ řekla Ljuba.
A ty dvě neřeknou a neřeknou – chceme jen vlídné slovo, oběd jsme už měly!

Trade off
Vraceli jsme se z procházky, k alejce nám chybělo pár desítek metrů. Proti nám šla paní sousedka s pejskem, jmenuje se Bart a je to moc pěkný milý hodný výmarák. Byli od nás už kousek, když mi zavolala Ljuba. Vytáhl jsem z kapsy mobil a stáhnul jsem si rukavici, abych mohl hovor přijmout. To byl Bart půl metru ode mne a lup, rukavici mi sebral.

Paní mu ji chtěla nejdřív vytrhnout, ale včas toho nechala. Sáhla do kapsy pro dobrůtku: bude to trade off, něco za něco. Bart byl v krutých rozpacích, jenže co naplat, ulovená rukavice je lepší než dobrůtka, kterou by stejně dostal.

Gari s Norou samozřejmě hned přihlížely, jak vyjednávání dopadne. Odehnal jsem je a zpovzdálí pozoroval výjev. Nakonec Bart podlehl, rukavici pustil, dobrůtku dostal – ale hned sebral rukavici té paní!
Jak to dopadlo, nevím. O tom ať píše ona do svých psích příhod.zpět na článek