Neviditelný pes

KLIMA: Al Gorův bullshit v Aspen

Oni si platí pseudovědce, aby předstírali, že jsou vědci, a ti pak vykládají: "Bláblá. Ta věc s klimatem je blbost. Bláblá. Antropogenní CO2 nepohlcuje teplo. Nemohou za to lidé, ale sopky." To jsou ale kecy! "Mohou sluneční skvrny"... Kecy! "Neotepluje se"... Zase kecy! (bullshit)
Na počátku srpna 2011 bývalý vicepresident USA Al Gore na přednášce v Aspen Institute v rámci panelu "Networks and Citizenship" komentoval současný stav diskuse o změnách klimatu. Al Gore upozornil na knihu Merchants of Doubt od Naomi Oreskes a stěžuje si, klimaskeptici porazili jeho, Al Gora. Přirovnává klimaskepticismus ke kampaním tabákových společností, které popíraly, že kouření škodí zdraví.

Audio: ZDE

Oni si platí pseudovědce, aby předstírali, že jsou vědci, a ti pak vykládají: "Bláblá. Ta věc s klimatem je blbost. Bláblá. Antropogenní CO2 nepohlcuje teplo. Nemohou za to lidé, ale sopky." To jsou ale kecy! "Mohou sluneční skvrny"... Kecy! "Neotepluje se"... Zase kecy! (bullshit)

A když on Al Gore, jde přednášet někam o změnách klimatu, neustále naráží na odpor a nesouhlas.

"Valí na vás pořád ty staré otřepané sračky (crap) znovu a znovu... Jakobychom co se týče změn klimatu každý žili na jiné planetě. I když je ohrožena naše civilizace, oni prostě jako by byli slepí. Došlo to tak daleko, že dnes je společensky nepřijatelné použít i pouhé slovo "klima" ve míšené společnosti, tedy ve společnosti lidí z různých stran... Oni znečistili debatu do té míry, že už nemůžeme najít společnou řeč...

Bullshit projev se stal hitem, protože dokladuje, že Al Gorovi hystericky selhávají nervy. Gore má pravdu - opravdu tu už není "shared reality" - on žije ve světě mýtů odtržený od reality. Ve skutečnosti jsou to totiž alarmisté, kdo si platí gigantické propagační kampaně, nikoli klimaskeptici. A jsou to oni, kdo motivuje vědce, aby přeháněli.

- Přátelé Země (Friends of the Earth Europe) dělají klimatické kampaně a polovinu jejich rozpočtu hradí Evropská komise, která má politický program zavést uhlíkovou daň. (List of EU funding to green NGOs in 2010 (link). FOEE 2010 Annual Report (link)

- Monnett, jehož článek o utopených ledních medvědech v roce 2006 vyvolal takové pozdvižení, dnes díky takto získané slávě spravuje fond za 50 milionů dolarů. Přehánět se vyplatí. (viz)

- Al Gore vydělával na globálním oteplování, když byl akcionářem Uhlíkové burzy CCX v Chicagu.

- Al Gore sám utratil 300 milionů dolarů na brainwashing kampaň o oteplování. Vyškolil 2500 malých algorů, aby šířili jeho poselství. (zdroj)

Kolik takových kampaní uspořádali klimaskeptici? Víte o nějaké? A ti "pseudovědci", o kterých Al Gore mluví, koho tím myslí? Presidenta světové federace vědců? Normana Borlaugha, jehož "zelená revoluce" v zemědělství pomohla nasytit lidstvo? Nebo tím myslí vědce, kteří vynalezli satelitní měření globálních teplot (Spencer)?

www.klimaskeptik.cz

zpět na článek