Neviditelný pes

ŠAMANOVO DOUPĚ: Izraelské válečné zločiny a francouzské obavy

14.10.2023

Ještě ani nezaschla krev zavražděných Izraelců, a už se začaly ozývat levičáčtí rozumprdové. Hlavní evropská rozumprdka předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se postavila proti „proti kolektivnímu trestání“, tedy přerušení dodávek elektřiny, vody a paliv do pásma Gazy. „Izrael se dopouští válečných zločinů a otevřeně říká, že nebude brát ohledy, upozorňuje politolog Záhora“ zní celý titulek zprávy na iRozhlase. „Místní lékaři mají problém s bezpečným převozem pacientů, zdráhají se používat sanitky, protože bývají terčem leteckých útoků,“ popisuje mluvčí komunikace organizace Lékaři bez hranic Tereza Wyn Haniaková.

Jestli to nebude tím, že hamásníci zneužívají sanitky ke svému transportu, včetně zbraní, munice a výbušnin. Když o tom Izraelské obranné síly (IDF) získají informaci, bez váhání takovou sanitku odpálí.

Redaktor iRozhlasu Vladimír Kroc také namítá: „Izrael ujišťuje, že se na zdravotnická zařízení nezaměřuje cíleně. A navíc může být i problematické, pokud si bojovníci Hamásu zřizují svoje stanoviště právě v nemocnicích nebo ve školách...“.

„To ano,“ připouští Záhora. „Ale podle mezinárodního práva nemůžete zasahovat civilní cíle. Takže ano, je tam háček, Hamás tohoto využívá. Hamás se zcela bezskrupulózně skrývá mezi civilním obyvatelstvem. A to není jenom jeho taktika, to je obecná taktika teroristických a gerilových skupin. Nicméně ani to podle mezinárodního práva neopravňuje Izrael k tomu, aby tyto cíle napadal. K tomu ale dochází.“

Ano, k tomu dochází, voni odborníku, ale měl byste vědět - a vysvětlit! - jak. Když IDF zjistí, že se v nemocnici, mešitě, obytném domě skrývá terorista, teroristický štáb, odpalovací zařízení raket, dílny na jejich výrobu, sklad zbraní či jiný legitimní cíl, ještě než ho zničí, informuje o svém budoucím zásahu místní civilisty. Nejdříve rozhází nad identifikovaným cílem vrtulníky výstražné letáky. (To se teď nejspíš nedělo.) Potom zazvoní všem obyvatelům domů telefon a je jim přečtena výstraha. Nakonec asi deset minut před samotným bombardováním dopadne na plochou střechu výbuška, která otřese celým domem, ale nikomu se nic nestane. Civilisté mají čas utéci - pokud jim v tom nezabrání hamásníci, kteří je střelbou přesvědčí, aby zůstali doma. Když se pokusíte utéci, jste zastřeleni, při bombardování máte šanci přežít ve sklepě. A pak palestinský lid truchlí nad oběťmi sionistické entity (neřeknou „Izrael“ ani za pečené prase) a pokrokářský svět za oběti izraelského válečného zločinu. (Hamásnické vraždy prostřednictvím izraelského bombardování byly popsány v minulé válce raket proti Izraeli.)

Že tomu tak je se můžete přesvědčit na vlastní oči. Vždy, když se vždycky uprostřed v záběru kamery řítí zasažený dům v Gaze. Proč jsou ty záběry tak skvěle zacíleny? Protože reportéři předem vědí, na který barák to spadne! Jedna novinářka byla v Gaze „už třikrát vyzvána k evakuaci“. Kým? Nejspíš IDF - když si třikrát zvolila objekt, spojený s teroristy. Další důkaz: Hamásníci teď vyhrožují, že „popraví“ (zavraždí) unesené (to nejsou zajatci!), pokud bude Izrael bombardovat „bez předběžného upozornění“. Což se tentokrát možná nestalo, ale dokazuje to, že se to dříve běžně praktikovalo.

IDF je teď v nečekaném dilematu, protože teroristé tvrdí, že několik unesených už bylo zabito při izraelském bombardování. Pokud přijde upozornění, může se stát, že Hamás do označeného objektu dopraví unesené, a pak bude řvát, že se stali oběťmi brutálního válečného zločinu. Když to mohou dělat s vlastními lidmi, proč ne se sionistickým nepřítelem? Teroristé odvlekli tolik lidí, že jich většinu klidně povraždí. Izrael dříve vyjednával i o jediném uneseném a vracel desítky a stovky vrahů výměnou třeba i jen za mrtvá těla svých vojáků.

Takhle vypadá bombardování v nesymetrické válce s terorismem. Nepředstavitelné pro diváky filmů z druhé světové. A prosímvás nenaleťte historce o tom, že „podle mezinárodního práva“ nemůžete to, nemůžete ono. Ve vnitřní válce s teroristy nejde o žádné mezinárodní právo! Pokud vím, tak žádná země světa, ani ty darebácké, ještě neuznala Gazu jako samostatný stát.

Autor na Olivové hoře několik hodin před válkou

Narazil jsem při prohlížení iRozhlasu i na rozhovor s francouzským odborníkem, který „zkoumá extremismus“. Je jím jistý Sébastien Boussois a ten článek se jmenuje „Hamás držel Palestince v područí, vůči Izraeli zvolil radikální cestu, upozorňuje odborník na terorismus“.

Oni si ho Palestinci v Gaze zvolili ve volbách, jak Němci Hitlera. Ti se po druhé světové hájili, že voni nic, to všechno jen Hitler. Žádní nacisti, žádní gestapáci, žádní vrahové z Wehrmachtu, on je Hitler „držel v područí“. Tak teď palestinští teroristé drží v područí ty hodné Palestince. Hodní Palestinci jsou tak v područí, že kdykoli nějaký hamásník, příslušník Islámského džihádu, člen světem přijímané teroristické vládní Organizace pro osvobození Palestiny, příslušník Lidové fronty za osvobození Palestiny, Demokratické fronty za osvobození Izraele, skupiny Abú Nidala nebo Abú Músy, Brigády Al-Aksa, Muslimského bratrstva nebo soukroměvraždící Paleoarab probodne osmdesátiletou babičku na promenádě nebo podřízne mimino v kočárku, tak tito mírumilovní lidé pečou sladké pečivo a plnými hrstmi je rozdávají na „okupovaných územích“. Křičí slávu své podvodné modle, radují se, z radosti se mohou podělat.

Co mě však dostalo, byla tato Sébastienova úvaha:

„Z izraelsko-palestinského konfliktu se stal nejzávažnější konflikt, který sledujeme v blízkosti Evropy. A může mít velmi brzy přímé dopady na evropské státy, protože třeba ve Francii máme největší množství Židů na kontinentě. To představuje riziko rozšíření konfliktu mimo Izrael.“

Tak rizikem není, že je Francie promořena asi pěti miliony muslimů, z nichž (podle analýzy z roku 2016) podporuje zavedení islámského práva šaría pouze 72 % francouzských muslimů a jen 35 % muslimů považuje za ospravedlnitelné použití násilí „na ochranu víry“. Nejsou rizikem NOGO zóny (pro podělané západní politiky zakázané slovo). Rizikem je, že je tam asi pět set tisíc židů!!! No jasně, vyvražďovací mašinerie šoa nebyla způsobena nacisty, ale proto, že v Německu bylo „moc židů“! Ty tupý francouzský pseudointelektuále, „odborníku na terorismus“, konečně jsi mi dal odpověď na to, proč se každým rokem stěhuje tisíce francouzských židů (i jen lidí „s kořeny“) do Izraele. Protože to je stát, který je bude bránit!

I kdyby měl přitom zabít nějakého nenávistného antisemitu.

Mimochodem: Zakladatel moderního sionismu Theodor Herzl, duchovní otec Státu Izrael, byl ve Francii jako novinář inspirován právě Dreyfusovou aférou a pak také způsobem, jakým o ní média informovala. A jak ji Francouzi přijímali. Ale to byl rok 1894! Jenže, jak vidět, smrdí to tam pořád.

Psáno v Praze v pátek 13. 10. 2023

Předcházející články o Izraeli viz záložku Izrael na mém blogu Šamanovo doupě.

Zdroje: Článek iRozhlasu Izrael se dopouští válečných zločinů a otevřeně říká, že nebude brát ohledy, upozorňuje politolog Záhora

Hamás držel Palestince v područí, vůči Izraeli zvolil radikální cestu, upozorňuje odborník na terorismus

Sukot je veselý svátek
zpět na článek