Neviditelný pes

ŠAMANOVO DOUPĚ: Co proniklo do uší

15.10.2022

Rusy dosazený gubernátor Chersonu požádal „Velkou zemi“, aby zajistila evakuaci místního obyvatelstva „za sportem a zábavou“.

Stále přetrvávají problémy s kácením stromů v chráněném území. Lesní podnik řeší, jak to vyřešit.

V letošním létě jsme si užívali sucha plnými doušky.

Místní správa se „klaněla“ k novému řešení. (Kloněla)

České pohraničí ve středověku osidlovali němečtí „kolonizátoři“. (Kolonisté)

Na odlehlém pobřeží ztroskotal před několika sty lety pětistěžník s nákladem čaje. Posádka se zachránila. Dnešní obyvatelé jsou potomky dávných „ztroskotanců“. (Nakonec také možno, ale my, kteří jsme v dávné minulosti v médiích slyšeli výpady proti „ztroskotancům a zaprodancům“ preferujeme výstižnější „trosečníků“.)

A co jsem v poslední době přečetl?

Dopis od České spořitelny, kterým jsem byl osloven jakožto majitel cenných papírů, které pro Mě eviduje na Mém majetkovém účtu. Tučně je v něm vyvedeno: „Více informací naleznete na webových stránkách“ a jejich adresa. A to bylo vše. Jo, ještě k tomu bylo vysvětlení, proč tak stroze: „Toto sdělení dostáváte z důvodu povinnosti České spořitelny, a.s., jako osoby vedoucí majetkové účty předávat výše uvedené informace“ (tu jedinou tučně vytištěnou) „Vám jako majiteli majetkového účtu, v souladu se Zákonem č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu.“ Jako by tu informaci (výšku dividend, která je známa už půl roku) nemohli uvést rovnou v tom dopise. Dopis byl poslán v obálce s výrazným logem „Šetřete s námi lesy i peníze“.

Koupil jsem si v sámošce pytlík kešu ořechů. Je na něm výstraha: „Obsahuje ořechy.“ To samo o sobě je směšné. A navíc - oříšky kešu nejsou ořechy...

Koupil jsem si v drogerii nová ekologická šťourátka do uší. Vlastně francouzské bavlněné vatové tyčinky, na jejichž obalu je v pěti jazycích tučně vytištěno varování: „Nezavádějte do zvukovodu nebo do nosu!“ Tak kam jinam si je mám strkat???

Vím, co mi odpovíte: „Strč si je třeba do prdele!“

Šťouráno v Praze na Lužinách v pátek 14. října 2022zpět na článek