Neviditelný pes

MOBY DICK: Jistý rozdíl proti Severní Koreji

28.11.2009

I když obmyslní hejtmani a primátoři se snaží

******************************************************************

Neděle 22. listopadu 2009

Včerejší mimořádné zasedání středočeských zastupitelů, svolané obmyslným* hejtmanem D.Rathem ausgerechnet na den kongresu ODS, se nekonalo. Přišlo málo zastupitelů. Paradoxně nedorazili hlavně soudruzi z ČSSD a KSČ. Ale všichni jsou omluvení! Mělo se jednat o dalším tahu středočeského krále D.Ratha, který chce likvidovat dětský domov v Pyšelích. Není prý "vhodný" pro děti – tedy už asi sto let.
56 melounů vyčleněných na přestavbu gubernátor D.Rath přesunul na výstavbu školní jídelny neexistující základní umělecké školy v Hostivici, kdež středočeský vládce sídlí a kde účinkuje i v místním zastupitelstvu. (Nebyla by to první malá domů obmyslného Davida!)

Většina delegátů kongresu ODS nesvolila ve veřejném hlasování o tajném hlasování, takže menšina nemohla vyslovit nedůvěru předsedovi Mirkovi Topolánkovi – ve veřejném hlasování se toho neodvážila. Kongres skončil s naprostým - zachováním stavu.
Obsahem kongresu bylo jinak čtení VIZE 2020. Poslech četby většina delegátů ignorovala, pročež v lednu proběhne ještě jeden ideový kongres, kde se má schválit to, co se dnes neposlouchalo.
Jediným výsledkem kongresu tak bylo nalezení škůdce ODS i státu – a to prezidenta Václava Klause.

Ostudný zmatek kolem očkování proti viru takzvané chřipky pokračuje. Ono nemohlo pro vakcínu odletět vojenské letadlo, muselo proběhnout výběrové řízení, aby někdo nepřišel o kšeft za dopravu!
Nyní doktoři nechtějí, aby se na nich hojili případní budoucí poškození a hodlají po pacientech, aby jim podepsali revers, že "jsou si vědomi případných vedlejších účinků". To je pjekný – doktoři si nejsou vědomi, ministerstvo zdravotnictví si není vědomo, ale pacoši vědomi být mají? Ministryně zdraví Dana Jurásková doktory klidní – odpovědnost za případné problémy s nevyzkoušenou vakcínou ponese stát. Slyšel jsem toho pána z ministerstva říci, že "ministerstvo je k tomuto kroku připraveno", ne, že ponese!

Pondělí 23. listopadu 2009, Mezinárodní den tolerance; Den poezie

Administrativa prezidenta Obavy vrazila 787 miliard dolarů do "stimulačního balíčku", který by měl za dva roky vytvořit pracovní místa pro 3,5 milionu lidí. Zatím je to 600 tisíc zaměstnaných. Tak například v Arizoně bylo za 761.420 dolarů vytvořeno 30 nových pracovních míst. (Asi 25 tisíc doláčů za jeden flek? Češi to dokážou v korunách!) Stalo se tak v 15. volebním okrsku. Přičemž v Arizoně žádný 15. okrsek neexistuje.
Další okrsek ve Wisconsinu udává sto vytvořených pracovních míst – skutečnost je 5, slovy pět. Jediná čísla, která zde jsou pravdivá, udávají ty utracené dolary...

Němci odmítají případnou státní podporu svému druhému největšímu výrobci automobilů, Opelu. Ministři zemí EU, ve kterých Opel sídlí – Němci, Belgičané, Španělé atd. – jednali na schůzce svolané komisařem Verheugenem s manadementem General Motors. Pod křídla americké GM totiž "německá" firma patří, proto tolik europejské zásadovosti. Když byl Opel na prodej, německý stát hodlal přispět ku pomoci velice mohutně a velice ochotně....
Americké automobilce s německou tradicí a evropskou působností dodává komponenty celkem za půl miliardy euro ročně i 85 českých firem.

613 hodin trvá českému podnikateli, než vyřídí agendu spojenou s placením daní. Obsadili jsme tak pěkné, pardon ošklivé druhé nejhorší místo v Evropě. Světově jsme z 183 zemí třináctí odzadu. Sice jsme zkrátili papírování o fantastických 300 hodin – ale ostatní země to zkrouhly účinněji.

Platy krajských úředníků a politiků vzrostly od roku 2004 z 1,4 na 2,1 miliard. Je víc politiků na plný úvazek – a víc kvalitnějších ouředníků...

Očkování proti takzvané chřipce začíná. Tedy tam, kde vakcínu dostali. V první řadě jsou očkováni lékaři a zdravotnický personál - a to je většinou všechno...

Vypadá to, že vinou krize a neprovedené reformy zdravotnictví nebudou mít začátkem roku 2011 zdravotní pojišťovny dostatek peněz a bude "výrazně snižována zdravotní péče". (Jinak se tomu říká "řízená euthanasie".)

Úterý 24. listopadu 2009

Dlouhé vlasy mužů škodí zemi a mohou ji zničit! Zejména mladí muži by měli vypadat jako lidé revolučního věku – tedy být správně vylepaní. Krátký střih umožňuje vypadat elegantně, ambiciózně a horlivě. Povolená délka: 5 cm. Plešatící si mohou pěstovat přehazovačku – přiměřeně. I taková je dnešní Korejská lidově demokratická republika – klasicky komunistická.

Vopičárna zvaná "očkování" pokračuje. Podepisovat musí nejen očkovaní, ale i ti, kteří očkování odmítli, ač patří do "vytipovaných" kategorií.
Jinak – epidemie chřipky už je tady, a ten, kdo se necejtí býti zdráv, by se očkovat neměl nechat!
Jinak – zajímalo by mne, jak doktor rozezná chřipku od takzvané chřipky, když testy se prý provádějí výjimečně...

Černá díra zvaná "Opencard" je skutečně černá díra – přiznává to i magistrát. Byla špatná už vloni, kdy ji pražský Dopravní podnik vnutil statisícům lidí, kteří si chtěli zakoupit celoroční permici. (Pro cestující byla sice "zadarmo" - a dokonce i se slevou na předplatném – ale zároveň bylo její pořízení spojeno s nepředstavitelnou ouřednickou buzerací.) Jednou z matematických záhad je, že systém stál 888 melounů, ale firma, která ho zaváděla, včetně karet, čteček a software, získala prý melounů jen 292. Primátor Bém si nechává dělat vlastní audit (asi za peníze z Opencardu), který by dokázal, že za vše může jeho konkurenční náměstek Rudolf Blažek.

Projekt měl celkem stát tři miliardy! A měl vydělávat na tom, že ho lidé budou používat jako elektronickou peněženku. (Zisk z knihoven a tramvajenky nemohl být žádný.) Celý nápad od začátku připomíná jiný zlodějský projekt pražských konšelů – "Městskou spořitelnu".
Navíc - proč bych svoje peníze dával na další konto, do cizí peněženky, ještě abych z nich musel něco platit, když už mám dost jiných kreditních karet? Ledaže by to Pražané dostali rozkazem.
Jenže ještě nejsme v Severní Koreji, Béme a Blažku a další magistrátní chytráci!

Kontrolní otázka: Kde je těch chybějících 596 milionů? 50 milionů za neúčinnou reklamní kampaň ("komunikační strategii" pro tento od počátku slabomyslný nápad), dobře, ale ten zbytek taky padl na reklamu???

Středa 25. listopadu 2009, Mezinárodní den proti násilí na ženách

Samosoudce Městského soudu v Praze David Hovorka vyjádřil právní názor , že ústní smlouva mezi bývalými Zlatými kůzlaty platná nebyla. "Nebyl sjednán celý její obsah, žalobcem byla měněna a změny nebyly akceptovány druhou stranou." Nic jinýho Kubiška celou dobu netvrdila! Ta psaná smlouva byla oproti ústnímu sjednání nejspíš dost obmyslná – když ani Neckář ji nechtěl podepsat. Kubišová i Neckář si určitě chtěli vydělat – ale přitom nebýt za votroky.
Poznámka k vlivovému pořadu Jana Krause "Uvolněte se, prosím": Jeníkovo tvrzení, že "zábavný program nemůže být vyvážený" je velice obmyslné, protože v případě hostování Heleny Vondráčkové nešlo o zábavu, ale o promoakci k podpoření jedné strany dosud probíhajícího soudního sporu.

Protože deníček Moby Dicka není nikým sponzorovaný, není leckdy ani zábavný, a určitě není vlivový (tedy jistě ne "vlivný"), může si Moby Dick dovolit napsat svůj zcela "neprávní" a osobní názor: Helena Vondráčková je nenasytná a hrabivá čůza a tenhle spor by měla prohrát definitivně.

Magistrátní chytráci už vědí, "kdo za to může", tedy za krach Opencardu: Ten druhej! Zajímavo jest, že až teprve obmyslná akce DP nahnala do tohoto skomírajícího potěmkinovského systému asi 300 tisíc lidí. DP nyní hodlá pořídit do metra turnikety – za asi dvě miliardy. Ale vono se to prej vrátí – do pěti let. Jako ty Opencardy, žejo...

Razie ("neohlášená kontrola") evropských antimonopolních úředníků narušila chod firem ČEZ a Energetického průmyslového holdingu. Vrcholoví managoři jsou bez mobilů, počítačů, bez přístupu k síti – a v EPH dokonce i bez výtahu. Komis poňoukla asi nespokojená konkurence. Práce bruselských byrokratů je potřebná – bude nás bránit proti monopolu výrobců energie. Uhlí a elektrika prý mohou být zbytečně drahé.
Uhlí je uhlí – dokud je. A moc ho už není, takže žádný byrokrat jeho cenu uměle snížit nemůže (pokud ještě nejsme v Severní Koreji). A elektřina je drahá zejména proto, že Evropa rozhodla o podporování energie z drahých ("ekologických") zdrojů. Taky levnější nebude – pokud ještě nejsme v Kalifornii. (A taky proto ještě nemáme žádné blackouty.)

Čtvrtek 26. listopadu 2009

Další nesplněný slib primátora Béma: Stavba tunelu Blanka se lidí ani staveb na povrchu nedotkne, pravil při slavnostním výkopu. Jenže se dotýká. Lidé v ulici Jana Zajíce a Korunovační zažívají Severní Koreu v praxi – kdykoli k nim mohou vtrhnout stavební dělníci a protraverzovat jim jejich byty – tedy pro jejich dobro.
Jistý rozdíl proti Severní Koreji tu však je: Lidé dostanou odškodnění za každý den prodloužení prací. Termín není uveden, zato odškodnění je masivní: 10 Kč za den prodlení...

Squashcentrum Strahov získalo vloni od státu dotaci 5 milionů na speciální skleněný kurt. Pro "malý sport" jde o "velké peníze". Jenže squasheři z něj nic nemají, tedy ti čeští. Za rok od zakoupení se stále ještě "testuje" - v zahraničí. Prý ho v Česku neumí nikdo postavit...

Pedofilní katoličtí faráři zneužívají děti v církvi zřízených dětských domovech a sirotčincích. Čelní katoličtí hodnostáři o tom věděli, ale zločince trestali jen interně - přesouváním do jiných farností. Dělo se v Irsku v období 1975 - 2004, i dříve. V USA to už nedělají a v USA se za to i omluvili. A co jinde? A co později? Neměl by papež místo zpívání začít uvažovat o zrušení nepřirozeného celibátu? Pro ty, kterým to "není dáno"? Kdo chceš rozumět, rozuměj.

Pátek 27. listopadu 2009

MAAE vydala další rezoluci k íránskému jadernému programu. Írán má "okamžitě zastavit obohacování uranu" v dosud tajeném zařízení. Takže v těch dříve známých může pokračovat?

Chřipka v Česku má už téměř epidemický charakter. Zatím jen ta normální.

V Mikulově se sešli krajané, kteří se do emigrace dostali skrzevá železnou oponu.

V Pražském Top Hotelu začal vytrubováním na lesní roh ustavující sjezd TOP ´09.

Úterní otázka "Kde je těch 596 milionů - ten zbytek taky padl na reklamu???" má odpověď. Celý zbytek snad ne, ale alespoň 240 milionů ano. Tedy ne na reklamu, ale na "marketingové a poradenské služby". Opakuji, systém stál sakumrásk asi tolik, kolik kecy za jeho oslavování... Píšu "kecy", novinová zpráva praví: "Nikdo nedokáže přesně říci, jaké rady konkrétně si město za tyto peníze koupilo." Výdělek měl jít z podílu na tržbách obchodníků - ale drobnost, která nepotěší: Opencard jako platební karta fungovat nedokáže...
230 milionů se za IT zaplatilo jiným firmám než kamarádské Haguess. Nedá se zjistit, za co. Sama Haguess dostala podle svého tvrzení 250 milionů - ale Praha jí na fakturách poslala milionů 418...
Mluvčí magistrátu pro Opencard (magistrát má pro tuhle kauzu extra mluvčího?!) Martin Opatrný uklidňuje, že karty budou fungovat dál, a jejich služby se budou opatrně rozšiřovat. Ovšemže "nesrovnalosti, na které poukázal audit, se musí vyjasnit".
"Nesrovnalosti?" To je skutečně obmyslné prohlášení!

Sobota 28. listopadu 2009, evropský Den nenakupování

Zvědavá žena Moby Dicka se táže tentokrát Moby Dicka: "Proč pořád píšeš o »obmyslnosti« a nepoužiješ ekvivalentu »lstivost«?"

Protože jsem nechtěl být sprostý a napsat, co si myslím: Že jde o vychcanost!

-------------------------------------------------

********************************************************
minulý zápis: Česká běda
předminulý zápis: Vzhůru na Měsíc!

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Případně si poslužte komentářem.
Předem dík! >>:)) Moby Dick

-----------------------------------zpět na článek