Neviditelný pes

Vyhoďte Novotného, je terrible

14.5.2024

Taková soutěž není, ale kdyby byla soutěž, jaký je nejznámější starosta nejmenší obce, pak by Pavel Novotný z Řeporyj aspiroval na jedno z vysokých umístění. Takhle to píšu jen proto, že dnes je ošemetné psát jinak než opatrně. Pavel Novotný si popularitu získal ve dvou kategoriích: jako starosta je v Řeporyjích extrémně efektivní, to je popularita takříkajíc místní. Daleko za hranice obce ho proslavila jeho proříznutá huba. Má za sebou novinářskou minulost, pohyboval se v bulváru, ale věnoval se i politice. V ODS je přes dvacet let a dokonce se pokusil získat ve straně funkci prvního místopředsedy. Ve svém rajónu se pohybuje za volantem multikáry a nepáře se s nikým a ničím. Proslul svým úmyslem postavit pomník Vlasovcům (později narozeným připomínám, že šlo o Rusy kteří za války přešli na stranu nacistů, nicméně v květnových událostech roku 1945 velmi pomohli povstalecké Praze). Jeho politické postoje nejsou, abych tak řekl, jemné. Nenávidí Babiše, voličům SPD by upřel volební právo, na domě má tibetskou vlajku, rád by viděl v Řeporyjích americkou raketovou základnu (můj odhad a pokud to tak je, je to i mé přání), zkrátka, je to enfant terrible.

Teď ho chtějí z ODS vyhodit, protože se nechutně vyjádřil o nemocné dceři Felixe Slováčka, protože ho popudila Slováčkova fotka s komunistkou Konečnou. Pryč tedy s ním. Holt, ODS je strana, která enfant terrible nesnese. Všichni se na něm teď vozí, protože ten jeho výrok byl hodně hnusný (omluvil se za něj). Já ale pokládám za hnusnější, když Andrej Babiš štve své voliče výzvami, ať vláda zveřejní faktury za dodávky munice pro Ukrajinu. Babiše ale nemá kdo vyhodit, když mu ANO patří.

Hodně mi to připomíná případ dnes už historický.

Měla britská BBC kdysi světově úspěšný pořad Top Gear. Bavil 300 milionů diváků na celém světě – a zdaleka ne jenom fanoušky automobilů. Jeho tvůrci byli efants terribles. Měli proříznutou hubu. Pachatelé dobra pištěli pohoršením. Čekalo se, kdy udělají nějaký úlet a k němu časem došlo, když Jeremy Clarkson dal produkčnímu facku. Některé slabší povahy zděšením omdlévaly a aby nedošlo k větším zdravotním škodám, všechny tři enfants terribles z BBC vyhodili.

Takže holt teď ODS vyhodí Pavla Novotného. Z téhož důvodu a touž metodou.

Doba nesnese žádného enfant terrible. Protože doba je terrible.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek